Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2014-04-27 13:53:41

victoria
adminka

Re: Święte prawdy

Lidka napisał(a):

Vicki, każdy może być świętym. O ile nauczy się kochać w ten sposób. Próbkę takiej miłości mamy na przykładzie miłości rodzicielskiej do małych dzieci. Właśnie je potrafimy kochać bezwarunkowo (potem to się zmienia i kochamy je nadal, tyle, że cierpimy, jak nie spełniają naszych oczekiwań, czyli kochamy je w sposób uwarunkowany, chyba najczęściej img/smilies/wink).

z tym się chyba nie zgodzę....
dzieci kochamy bezwarunkowo chyba zawsze, nie uzależniamy naszej miłości od oczekiwań, dzieci najczęściej idą swoją własna drogą, ważne by były odpowiedzialne, uczciwe i szczęśliwe, zmienia się nasz stosunek do nich w miarę dorastania ale nie miłość i gdy są złe, nieodpowiedzialne, kochamy, cierpimy i karzemy, tak to sobie wyobrazam... nie da się chyba zapomnieć zła wyrządzonego przez własne dziecko....

Każdy z nas tak potrafi. Żeby chcieć uczyć się kochać bezwarunkowo, nie trzeba być księdzem, biskupem, papieżem. Przecież to też ludzie. Więc wystarczy być człowiekiem img/smilies/wink.

nie każdy, nawet przy najlepszych chęciach, nie unieś się gniewem, nie potepiać, zapomnieć i kochać przy najcięższych zbrodniach... podejrzewam, ze rzadko który Papież to tak naprawde potrafi.

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#22 2014-04-27 13:58:49

Crows
mentor

Lidka napisał(a):

Crows napisał(a):

Lidka napisał(a):

Miłość przez duże 'M' przedstawiona jest m.in. w 1 liście do Koryntian:

miłość przed duże M , to miedlenie językiem , albo coś jest miłością albo nie czyli np lubieniem , przypominasz mi tym Sosanka co tak lubiał uzywać umysł przez duże M , nie długo sie dowiemy że istnieją też buraki przez duże B

Myślisz, że jak ktoś kocha i jest zazdrosny, to nie jest to miłość a po prostu lubienie?... img/smilies/smile. Wiesz o tym, że ludzie potrafią  z zazdrości zabijać?...

Bo dla mnie to jest miłość. Nie ta bezwarunkowa, wprost przeciwnie, silnie uwarunkowana.

skoro tak to widzisz to znaczy że masz ten problem w sobie , zawsze wszystkim to powtarzasz ,
zycie trzeba upraszczać słowem a nie je gmatwać .

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#23 2014-04-27 15:13:48

maly_kwiatek
przyboczny

victoria napisał(a):

a mnie się wydaje, ze ta Miłość bezgraniczna jest zbyt boska by mogła być człowiecza...
tylko Bóg moze jednakowo kochać tych złych i dobrych, pamiętać tylko dobro a zło wybaczać i puszczać w niepamięć, człowiek temu nie sprosta, zwykły człowiek, bo bywają Święci...

Takie rozumienie Miłości  prowadzi do Piekła. Nie tylko siebie, także swoich bliskich.
Przecież Jezus właśnie jako człowiek - Syn Człowieczy - dał przykład jak kochać bezwarunkowo, do końca, do śmierci ... I poprzez śmierć zwyciężyć zło i brak miłości. Święci nie są przynoszeni na świat z zewnątrz, tylko również są zwykłymi ludźmi.
Miłość przez duże M jest przeznaczeniem człowieka, Bóg nie musi się przebudzać i rozwijać, bo jest rozwinięty, człowiek i owszem img/smilies/smile

Crows  napisał(a):

miłość przed duże M , to miedlenie językiem , albo coś jest miłością albo nie czyli np lubieniem , przypominasz mi tym Sosanka co tak lubiał uzywać umysł przez duże M , nie długo sie dowiemy że istnieją też buraki przez duże B

Przypominasz mi dziecko, któremu dobra ciocia dała w prezencie "święty" medalik. Nieszczęśnik bierze do buzi, nadgryza i z wyrzutem mówi do cioci: Przecież to jest niesmaczne ...
http://www.cosgan.de/images/more/flowers/042

https://zenforest.files.wordpress.com/2008/12/budda2.jpg?w=529

#24 2014-04-27 16:48:01

Crows
mentor

maly_kwiatek napisał(a):

Crows  napisał(a):

Przypominasz mi dziecko, któremu dobra ciocia dała w prezencie "święty" medalik. Nieszczęśnik bierze do buzi, nadgryza i z wyrzutem mówi do cioci: Przecież to jest niesmaczne ...
http://www.cosgan.de/images/more/flowers/042

ty mi przypominasz zmierzłego starca

:
:

#25 2014-04-27 17:07:14

Lidka
mentor

victoria napisał(a):

Lidka napisał(a):

Vicki, każdy może być świętym. O ile nauczy się kochać w ten sposób. Próbkę takiej miłości mamy na przykładzie miłości rodzicielskiej do małych dzieci. Właśnie je potrafimy kochać bezwarunkowo (potem to się zmienia i kochamy je nadal, tyle, że cierpimy, jak nie spełniają naszych oczekiwań, czyli kochamy je w sposób uwarunkowany, chyba najczęściej img/smilies/wink).

z tym się chyba nie zgodzę....
dzieci kochamy bezwarunkowo chyba zawsze, nie uzależniamy naszej miłości od oczekiwań, dzieci najczęściej idą swoją własna drogą, ważne by były odpowiedzialne, uczciwe i szczęśliwe, zmienia się nasz stosunek do nich w miarę dorastania ale nie miłość i gdy są złe, nieodpowiedzialne, kochamy, cierpimy i karzemy, tak to sobie wyobrazam... nie da się chyba zapomnieć zła wyrządzonego przez własne dziecko....

No właśnie... img/smilies/smile.

Oczywiście, ze możesz się ze mną nie zgodzić. Ale wiedz, że jak przychodzi cierpienie, to właśnie oznaka uwarunkowania.

Oznaką czystej Miłości jest czysta radość i szczęście. W ludzkim wydaniu, że tak powiem, to się przejawia zaniechaniem negowania, czyli akceptacją (NIE paskudnych zachowań, ale ŻE takie zachowania mają prawo mieć miejsce).

victoria napisał(a):

Każdy z nas tak potrafi. Żeby chcieć uczyć się kochać bezwarunkowo, nie trzeba być księdzem, biskupem, papieżem. Przecież to też ludzie. Więc wystarczy być człowiekiem img/smilies/wink.

nie każdy, nawet przy najlepszych chęciach, nie unieś się gniewem, nie potepiać, zapomnieć i kochać przy najcięższych zbrodniach... podejrzewam, ze rzadko który Papież to tak naprawde potrafi.

Nie potrafię wypowiedzieć się za nikogo, ale wiem, że każdy człowiek ma tę możliwość, bo każdy ma duszę (a to, co nie uwarunkowane, od ducha pochodzi i jest w niej, czyli w nas). Tym niemniej wiem również, że każdy z niej korzysta w swoim czasie, w swoim rytmie, tempie itd. Więc może się wydawać, że jedni to potrafią a inni nie. I jedni, i drudzy są dokładnie na tej samej drodze. Z tym, że każdy w swoim punkcie tej 'podróży'.

Widzisz, człowiek jest zdolny do najgorszego okrucieństwa. Ale nie byłby człowiekiem, gdyby jednocześnie nie był zdolny do wybaczenia tego okrucieństwa. Te role są pomieszane: jeden jest okrutny, drugi wybacza. Albo inaczej: po to, aby ten drugi mógł nauczyć się wybaczać, ten pierwszy musi mu dostarczyć tego, co wymaga wybaczenia. Tak to wygląda z pozycji jednego życia ludzkiego, taki podział: jedni są 'dobrzy', drudzy 'źli'. Ale i 'dobrzy' i 'źli' mają dokładnie takie same możliwości, bo są ludźmi. A życie nie zawiera się w przedziale jednego ludzkiego życia, jest o wiele szersze...

Pozdrawiam!

Lidka

#26 2014-04-27 17:10:46

Lidka
mentor

Crows napisał(a):

Lidka napisał(a):

Crows napisał(a):

Myślisz, że jak ktoś kocha i jest zazdrosny, to nie jest to miłość a po prostu lubienie?... img/smilies/smile. Wiesz o tym, że ludzie potrafią  z zazdrości zabijać?...

Bo dla mnie to jest miłość. Nie ta bezwarunkowa, wprost przeciwnie, silnie uwarunkowana.

skoro tak to widzisz to znaczy że masz ten problem w sobie , zawsze wszystkim to powtarzasz ,
zycie trzeba upraszczać słowem a nie je gmatwać .

A Ty się nie czepiaj słów, a spróbuj zobaczyć za nimi treść img/smilies/smile. Ta jest wyjątkowo prosta w poście powyżej: człowiek kocha albo negatywnie (w sposób uwarunkowany, czego przykładem zazdrość) i wtedy to jest miłość przez małe 'm', albo pozytywnie (bez oczekiwań, z radością dawania, tak, jak opowiada o tym zacytowany 'Hymn o Miłości') i wtedy to jest Miłość przez duże 'M'.

Pozdrawiam!

Lidka

#27 2014-04-27 17:42:43

Crows
mentor

czepiasz sie najczęściej TY , miłość jest jedna i tyle , nie jakieś małe czy śrenie M

:
:

#28 2014-04-27 18:17:45

maly_kwiatek
przyboczny

Crows, czy to się czepiała Lidka?

#29 2014-04-27 18:29:03

Crows
mentor

maly_kwiatek napisał(a):

Crows, czy to się czepiała Lidka?

a o tym zapomniałeś manipulatorze ? ? =>

m.k  napisał(a):

Przypominasz mi dziecko, któremu dobra ciocia dała w prezencie "święty" medalik..................

:
:

#30 2014-04-27 18:32:14

maly_kwiatek
przyboczny

to wszystko pisała Lidka?

#31 2014-04-27 18:41:53

Crows
mentor

ty pilnuj siebie a nie Lidki , ona adwokata takiego jak ty nie potrzebuje , Lidka tu juz nie jednego połozyła swym zapętlajacycm językiem , gadaj za siebie chłopie i nie kręc tylko trzymaj sie tematu

:
:

#32 2014-04-27 18:45:31

maly_kwiatek
przyboczny

to nie atakuj Lidki odchodząc od tematu

#33 2014-04-27 19:45:40

Crows
mentor

atakuje ? my tu z Lidka już z dawien dawna prowadzimy dysputy mniej lub bardziej waleczne , nie takie jak w twoim podlizackim stylu , adwokat sie znalazł od siedmiu boleści , wszak czy ja kogoś zmuszał do bełkotu ze mną

:
:

#34 2014-04-27 19:59:05

Lidka
mentor

Crows, przeginasz, po co Ci to? http://www.cosgan.de/images/midi/boese/u020 Taką postawą niczego nie zwojujesz, koniec końców sobie samemu nogę podstawiasz, bo Maly_kwiatek sobie poradzi, ja też. Mamy z czego czerpać siłę, której żadne egoistyczne zachowanie nie sięgnie.

Pozdrawiam!

Lidka

#35 2014-04-27 20:03:16

Crows
mentor

rzucasz we mnie kamieniem a zakrywasz sie kwiatkiem ? po cholere ze mną dyskutujesz .

:
:

#36 2014-04-27 20:11:35

maly_kwiatek
przyboczny

Proszę byś nie rzucał się na Lidkę.
Na mnie też nie masz powodu.

#37 2014-04-27 20:19:28

Crows
mentor

ja nie chce z wami gadać , po cholerę mnie zaczepiacie , nie rozumiesz tego ?

:
:

#38 2014-04-27 20:19:41

Lidka
mentor

Crows napisał(a):

rzucasz we mnie kamieniem a zakrywasz sie kwiatkiem ? po cholere ze mną dyskutujesz .

Ja z kamieniem??? Jedyne, co Ci mogę ofiarować to :love1:. Nawet jak Ty je depczesz i odrzucasz, Crows, a zdarza Ci się to dość często, niestety. Wyluzuj, naprawdę będzie łatwiej.

Kwiatkiem się nie zasłaniam. Tym niemniej dziękuję mu za to, że jest, bo ma w sobie piękne, kojące słońce :love1:

Pozdrawiam!

Lidka

#39 2014-04-27 20:23:42

maly_kwiatek
przyboczny

Lidka napisał(a):

[ ma w sobie piękne, kojące słońce :love1:

staram się nieustannie by to była święta prawda :love1:

#40 2014-04-27 20:32:24

Lidka
mentor

I tak zatoczyliśmy to koło świętej prawdy... http://www.cosgan.de/images/midi/engel/g020

No, ale każdy ma zapewne swoje wyobrażenie świętości, zgodnie ze swoją świadomością.

Pozdrawiam!

Lidka

Stopka forum