Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#41 2014-06-14 07:00:48

maly_kwiatek
przyboczny

Re: Reagowanie Miłością na Nienawiść

Ayalen,
może tak, może nie.

Jakkolwiek, świętych brakuje...

https://zenforest.files.wordpress.com/2008/12/budda2.jpg?w=529

#42 2014-06-14 07:34:21

Ayalen
Gość

Marcin, a moze nie brakuje, tylko sa niedostrzegalni, przez ludzi zapatrzonych w urojone idealy bez skazy i zmazy?
Wiesz, latwo jest byc swietym po smierci, czemu trudniej czynic swieta kazda chwile zycia? Uświęcac zycie tym,  co z nim uczynimy?  Czynic swietem wszystko co sie nam zdarza? Dostrzegac niezwykłosc kazdej chwili - to czy stanie się święta zalezy od tego, co z nia zrobimy. A to wlasnie wyraza nasza świętość - to co robimy z życiem.  To co mu dajemy, to nasza obecnosc moze byc dla innych świętem lub przekleństwem.

#43 2014-06-14 07:41:01

maly_kwiatek
przyboczny

Święty Jan Kanty nie robił niczego innego, niż piszesz Ayalen. Szedł z pracy do domu.
Myślę, że święci właściwie nigdy nie robią niczego nadzwyczajnego, tylko to, do czego zostali powołani.

#44 2014-06-14 07:57:53

Ayalen
Gość

Z reguly wszyscy jestesmy powolani na ten swiat. Do zycia. I ten swiat swiadczy o nas i o tym co robimy z tym, do czego jestesmy powolani.
Wiesz - skonczona naiwnoscia jest sadzic ze mozna bezkarnie wejsc do jaskini lwa. To pycha. A uswieca pokora.Wobec slabszych, mniejszych, tych ktorzy ida naszym sladem. To im winni jestesmy siebie, to dzieki nim mozemy byc dzis tymi ktorymi jestesmy.
A czesto mam wrazenie ze jakby sie ludziom pomylily strony -  pokora zamieniona w unizonosc  wobec wiekszych, i duma zamieniona w wyniosłosc wobec mniejszych. A powinno byc odwrotnie, dlatego uwazam ze jesli ktos nie dostrzega Boga w najmniejszym - nie zna Boga.

#45 2014-06-14 08:01:10

Lidka
mentor

Mówisz o uczuciach, Ayalen. A skąd możesz je znać u innego człowieka, jeśli interpretujesz je tylko zgodnie z samą sobą?... (takie jest prawo życia, czy to się nam podoba, czy nie, każdy wyraża tylko swoje uczucia, bo tylko do nich ma dostęp, również w opinii na temat drugiego).

Pozdrawiam!

Lidka

#46 2014-06-14 08:10:33

Ayalen
Gość

Lidko, to ze Ty jestes zamknieta na uczucia innych- nie znaczy ze kazdy jest zamknięty; to jest energia ktorej cecha jest przeplyw.
Poza tym - najlepszym obrazem uczuc sa czyny. Poza tym ja nie opiniuje innych -wyrazam swoje zdanie na temat tego co widze. A tego co widac interpretowac nie trzeba, bo widac golym okiem.

#47 2014-06-14 08:13:59

maly_kwiatek
przyboczny

Lidka napisał(a):

Mówisz o uczuciach, Ayalen. A skąd możesz je znać u innego człowieka, jeśli interpretujesz je tylko zgodnie z samą sobą?... (takie jest prawo życia, czy to się nam podoba, czy nie, każdy wyraża tylko swoje uczucia, bo tylko do nich ma dostęp, również w opinii na temat drugiego).

:bravo:

Dlatego nikt normalny nie dyskutuje o uczuciach, w sensie, które słuszniejsze.
Każdy ma swoje i to jest oczywiste dla większości.
Uczucia nie stanowią racji i nie podlegają racjom.

#48 2014-06-14 08:19:59

Ayalen
Gość

Ale uczucia przekladaja siie na stosunek do swiata i innych ludzi, wyrazajacy sie naszymi uczynkami wobec nich,  wiec dlaczego Ci ktorych to dotyczy, nie mieliby o tym rozmawiać?  Tym bardziej gdy ktos domalowuje sobie aureole, a czyny swiadcza o czyms wrecz przeciwnym? Jak bys to nazwal?

#49 2014-06-14 08:25:56

maly_kwiatek
przyboczny

Całe to forum zajmuje się w znacznym stopniu rozmowami o odczuciach i uczuciach, tylko większość zdaje sobie sprawę że uczucia to nie racje i dlatego nie są jedne lepsze od drugich. To byłby jakiś nonsens. Poznajemy uczucia innych, gdy oni nam o tym opowiadają.

#50 2014-06-14 08:53:30

Lidka
mentor

Ayalen napisał(a):

Lidko, to ze Ty jestes zamknieta na uczucia innych- nie znaczy ze kazdy jest zamknięty; to jest energia ktorej cecha jest przeplyw.

A skąd taki osąd?... Skąd możesz znać moje uczucia?... Przecież, zgodnie z prawem życia, o którym przed chwilą napisałam, masz dostęp tylko do swoich uczuć. I Twoja opinia wyraża tylko Twoje uczucia, a nie prawdę na mój temat.

Ayalen napisał(a):

Ale uczucia przekladaja siie na stosunek do swiata i innych ludzi, wyrazajacy sie naszymi uczynkami wobec nich,  wiec dlaczego Ci ktorych to dotyczy, nie mieliby o tym rozmawiać?  Tym bardziej gdy ktos domalowuje sobie aureole, a czyny swiadcza o czyms wrecz przeciwnym? Jak bys to nazwal?

Aureolę też mi sama domalowałaś, żeby wykpić to, co negujesz. I 'usprawiedliwić' swoją negację. Tak właśnie interpretujesz moje słowa na forum (a moich czynów znać nie możesz, bo i mnie nie znasz, ani, tym bardziej, mojego życia).

Ta aureola narodziła się jako interpretacja moich słów i zachowań na forum.

I znów: jeśli tak właśnie mnie postrzegasz, jest to wyraz Twoich uczuć, a nie prawda na mój temat. To Twoja świadomość podyktowała Ci właśnie taką, a nie inna interpretację.

(choć, jak widzę od samego początku i czemu dajesz silny wyraz swoimi wypowiedziami, wolisz widzieć źródło Twoich własnych negatywnych uczuć we mnie)

Pozdrawiam!

Lidka

#51 2014-06-14 09:15:28

Ayalen
Gość

Lidko, to "prawo zycia" - dotyczy jedynie Ciebie, i jest wyrazem tylko Twojego nierozumienia natury uczuc ktore sa energia, jak tez nieswiadomosci istoty przeplywu.
Poza tym - nic tak nie wyraza naszych uczuc, jak nasze uczynki. Szczegolnie gdy stoja w sprzecznosci z idealizowaniem siebie jako wcielonej czystej milosci. To ze Ty czegos nie czujesz - nie znaczy ze wszyscy nie czuja. A prawde o Tobie wyraza to co robisz, a nie to co o sobie mowisz, szczegolnie ze to co mowisz nie pokrywa sie z czynami - i to one wydaja Ci ocene, nie ja.
Doprawdy? A co robi ktos, kto przy kazdej okazji podkresla siebie - wmawiajac innym za pomoca insynuacji lub sugestii- rozne uwarunkowania, niemyslenie, brak swiadomosci lub brak uczuc?  Kto przypisuje innym to, co cechuje jego zachowanie i stosunek do innych? Moze robisz to nieswiadomie, nie wnikam, tym niemniej najsliczniejszs slow nie przykryja tego, co stoi w jawnej  sprzecznosci z czynami. One wyrazaja Twoj  rzeczywisty stosunek do innych, a ten stosunek wydaje ocene Twoim uczuciom, wiec? Chyba tylko Ty nie widzisz tego, prostego w istocie mechanizmu.
Przypominam:Jezus, ktorego tak chetnie cytujesz, powiedzial: wszystko co UCZYNILISCIE  najmniejszemu - mnie uczyniliscie. A nie to jak myslimy czy wyobrazamy sobie siebie. Poniewaz to na uczynki przeklada sie milosc. Jaka milosc - takie i czyny; szczegolnie jest to widoczne u kogos kogo cechuje milosc wlasna. Czyli ograniczona do siebie. Ale tez to swiadczy o przerosnietym ego, bo to ego zawlaszcza, uwaza za swoja wlasnosc nawet milosc.

#52 2014-06-14 10:25:20

maly_kwiatek
przyboczny

Ten temat jest o reakcji na nienawiść, a nie o Lidce img/smilies/yikes

#53 2014-06-14 10:27:54

Ayalen
Gość

To powiedz to Lidce, bo to ona kazdy temat sprowadza do tego co mysli na temat ludzi wypowiadajacych sie w temacie.

#54 2014-06-14 10:29:19

maly_kwiatek
przyboczny

Nie zawsze uczucia są uzewnętrzniane, nie zawsze są wysyłane w jakichś kierunkach.
Oczywiście i nienawiść i miłość sieją się po świecie, oczywiście wracają, taka ich natura.
Jednak są uczucia, które pozostają tylko dla siebie samego.
Tego Ayalen, nigdy nie zgłębisz, bo nie znasz duszy drugiej osoby.

#55 2014-06-14 10:39:13

Lidka
mentor

Ayalen napisał(a):

To powiedz to Lidce, bo to ona kazdy temat sprowadza do tego co mysli na temat ludzi wypowiadajacych sie w temacie.

Nieprawda, Ayalen img/smilies/smile. Ja komentuję wypowiedzi, podając jako argument prawa życia. Jeśli ktoś je bierze do siebie - interpretuje zgodnie ze swoimi uczuciami - bardzo dobrze, może w końcu zakiełkuje w nim to, czego nie jest świadomy img/smilies/wink. Duszy żadnego człowieka nie znam i nikogo nie osądzam. A że ktoś moje słowa interpretuje jako osąd?... Cóż, w sytuacji, kiedy każdy wyraża tylko siebie samego, komentarza nie potrzeba żadnego.

No, ale chyba zobaczy to nie ktoś, kto twierdzi:

Lidko, to "prawo zycia" - dotyczy jedynie Ciebie, i jest wyrazem tylko Twojego nierozumienia natury uczuc ktore sa energia, jak tez nieswiadomosci istoty przeplywu. .

Pozdrawiam!

Lidka

#56 2014-06-14 10:41:36

Ayalen
Gość

Jesli ktos zamyka sie, jest zamkniety - to poniekad prawda. Poniekad, poniewaz wszystko jest energia, ktorej natura jest ruch, a nie bezwlad. Wiec nsjczesciej ktos taki jest po prostu nieswiadomy tego, ze wysyla energie - uczuc, mysli. To tylko kwestia wrazliwosci odbiornika. I swiadomosci nadajnika, to co z nas bezustannie plynie, moze byc rozproszone, moze byc przytlumione myslami, lub skoncentrowane jak wiazka swiatla. Tu wazna jest takze kwestia umiejetnosci roznicowania tego co przyplywa, z tym co nasze, i wszystko jest jasne, zadnej filozofii w tym nie ma - zycie to energia, o naturze falowej, i nie mozna tego przeplywu zatrzymac. A wiec i uczuc, czy mysli, choc mysli  to inna jakosc energii.

#57 2014-06-14 10:45:38

Ayalen
Gość

Lidko - ale to nie ja rozciagam prawa wynikajace z wnioskow opartych o moje zycie - na inne czastki. Jesli wiec twierdzisz ze nie masz dostepu do uczuc drugiej osoby - to nie wynika z prawa zycia, a tego co Ty nie czujesz.  Moze poczytaj w ksiazkach do fizyki, o tym czym jest energia, i jakim prawom podlega,  zamiast tworzyc swoje prawa, oderwane od zycia.

#58 2014-06-14 10:47:03

Lidka
mentor

Umiejętność różnicowania, no, proszę, to jednak też rozróżniasz, choć w kontekście Twoich wypowiedzi, moje rozróżnianie, jest podziałem i tkwieniem w podziale, a jeśli Ciebie dotyczy - już tylko rozróżnianiem?... Bardzo ciekawe zjawisko, coś w stylu skradzionej krowy Kalego img/smilies/smile.

Pozdrawiam!

Lidka

#59 2014-06-14 10:47:22

Ayalen
Gość

Lidko - ale to nie ja rozciagam prawa wynikajace z wnioskow opartych o moje zycie - na inne czastki. Jesli wiec twierdzisz ze nie masz dostepu do uczuc drugiej osoby - to nie wynika z prawa zycia, a tego co Ty nie czujesz.  Moze poczytaj w ksiazkach do fizyki, o tym czym jest energia, i jakim prawom podlega,  zamiast tworzyc swoje prawa, oderwane od zycia.  I nie wmawiaj mi siebie, poniewaz ja sie opieram na tym co mowisz, a nie tak jak Ty - na tym co mysle o kims na podstawie jego slow.

#60 2014-06-14 10:50:25

Ayalen
Gość

Lidka napisał(a):

Umiejętność różnicowania, no, proszę, to jednak też rozróżniasz, choć w kontekście Twoich wypowiedzi, moje rozróżnianie, jest podziałem i tkwieniem w podziale, a jeśli Ciebie dotyczy - już tylko rozróżnianiem?... Bardzo ciekawe zjawisko, coś w stylu skradzionej krowy Kalego img/smilies/smile.

Chcialabys. Ale to takze nie ja sie uczepiam jednej czastki skladowej, twierdzac ze jest wszystkim, a pozostale czastki jej sluza. To robisz Ty - a to juz jest rozdzial.

Stopka forum