Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#126 2014-06-18 21:24:53

Ayalen
Gość

Re: CZŁOWIEK I JEGO TRÓJKĄT ŻYCIA - PRAWDA A ILUZJA

Niom Marta, takie male punkciki. Wiesz - gdy skoncentrujesz na ktoryms wzrok - zaczynaja sie tworzyc formy, figury. Kurcze, masz niepowszedni dar, bym powiedziala ze bardzo czystego przelozenia, zazdroszcze Ci tego.:-)
Aha, a w jakim kolorze te punkciki, bo mnie sie zobaczyly jasne na ciemnym tle, a Civikowi zdaje sie ze odwrotnie.  A Tobie?
Lidka - nie zakladaj ze nie czuje tego co sie Tobie wydaje ze nie czuje. I nie wmawiaj mi tego co zakladasz.
Lepiej zastanow sie co Ty odczuwasz/ widzisz i slyszysz.

#127 2014-06-19 05:57:49

Lidka
mentor

Wiecie co, ale to jest normalne... (te punkciki i 'ruszający się' obraz, figury)

Pozdrawiam!

Lidka

#128 2014-06-19 07:04:14

Ayalen
Gość

Lidka, to jest normalne dla tych ktorzy to widza, ale na ogol widzi sie juz "gotowca".
Marta, a ja jestem ciekawa, czy zdarza Ci sie widziec " na przestrzal" - poprzez cos? Wiesz - na przyklad kocentrujesz wzrok na stole, i tak jakbys zaglebiala to patrzenie w jego powierzchnie, przenikajac przez nia?

#129 2014-06-23 09:13:15

martin1002
przyboczny

Ayalen napisał(a):

Kurcze, masz niepowszedni dar, bym powiedziala ze bardzo czystego przelozenia, zazdroszcze Ci tego.:-)

Jak ktoś mi czegoś zazdrości, to robi mi się smutno. img/smilies/sad

Ayalen napisał(a):

Aha, a w jakim kolorze te punkciki, bo mnie sie zobaczyly jasne na ciemnym tle, a Civikowi zdaje sie ze odwrotnie.  A Tobie?

Jasne na ciemnym.

Ayalen napisał(a):

Marta, a ja jestem ciekawa, czy zdarza Ci sie widziec " na przestrzal" - poprzez cos? Wiesz - na przyklad kocentrujesz wzrok na stole, i tak jakbys zaglebiala to patrzenie w jego powierzchnie, przenikajac przez nia?

Nie, aż tak się nie zagłębiam.

Wieczorem, jak idę spać i zamykam oczy, to ciemność pod powiekami jest taka świetlista i przestrzenna. Kusi, żeby ją zbadać. Ciągnie mnie tam strasznie, ale jak już pisałam, boję się momentu opuszczenia ciała. Odczuwam lęk przed bezforemnością.
Jak pójdę spać całkiem nieświadomie i po jakimś czasie budzę się w świecie niefizycznym, to jest spoko, ale żeby tak świadomie tam wejść - nie wyobrażam sobie. I chciałabym, i boję się... Wiem, że nie ma się czego bać, ale mimo to nie czuję się bezpiecznie, mam jakąś blokadę.

wyjdź z martixa

#130 2014-06-23 10:42:33

Ayalen
Gość

Oj, nie smutaj, zazdroszcze w sensie podziwiam, przyjemnie sie slucha takich opowiadan, bez dorobionej do nich ideologii.
Jesli czujesz obawe, to moze jest  na to za wczesnie, to nie blokada a zabezpieczenie przed czyms co mogloby przyniesc wiecej szkody niz pozytku, pomyslalas o tym?

#131 2014-06-23 10:45:49

martin1002
przyboczny

Masz rację, jest za wcześnie.
Jest mi ciężko, nie każdy student zmaga się z tym co ja. Poszerzanie świadomości jest trudne.

wyjdź z martixa

#132 2014-06-23 10:55:00

Ayalen
Gość

Nie wiem czy tak jest, powiedzialam:moze. Po prostu sluchaj siebie, i nie rob nic wbrew sobie, dla jakichs bzdurnych zalozen.
Nie wiem, co masz na mysli mowiac o poszerzaniu swiadomosci- swiadomosci czego? To sie dokonuje samo poprzez zycie Marta.

#133 2014-06-23 11:25:05

martin1002
przyboczny

Człowiek żyje sobie całymi latami, całkiem zwyczajnie i nagle styka się z rzeczami "nie z tego świata". "Tajemnicze, niewyjaśnione zjawiska" stają się codziennością. To jest ogromny szok. Nie jest łatwo odnaleźć się w takiej nowej, poszerzonej rzeczywistości.

wyjdź z martixa

#134 2014-06-23 11:37:06

Ayalen
Gość

A tak, zgoda. I co czlowiek z tym robi?
Raz - zeby nie zwariowac.
Dwa - zeby zrozumiec.
Ze swojego doswiadczenia Ci moge podpowiedziec, choc to pewnie kazdy po swojemu zalatwia:
- raz: zajac sie czyms bardzo konkretnym i upierdliwie przyziemnym, to zadziwiajaco rozjasnia w glowie.
- dwa: nie wczepiac sie w czyjes tlumaczenia, wysluchac, zapamietac iodlozyc na polke. To co niezrozumiale wyjasnia sie samo w trakcie kolejnych doświadczeń, czasami cos zdaje sie niepojete z powodu braku perspektywy.
Trzecie, wedlug mnie najistotniejsze - zyc, nie tracac kontaktu z podstawa, z tym co nas otacza. Polatac, nie odlatujac, tak bym to ujela. Ale jak mowilam - kazdy to widzi po swojemu, wiec zadne rady nie sa wyrocznia. Przymierzaj je do siebie,  korzystajac z tych, ktore pasuja, nigdy odwrotnie.

#135 2014-06-23 11:50:07

martin1002
przyboczny

Człowiek jest bardzo biedny, jest bardzo słaby, całymi dniami leży na łóżku, prawie nie czuje ciała fizycznego. Nie chce jeść mięsa. Nie ma siły na nic. Od czasu do czasu napisze coś na forum albo pójdzie na egzamin. I tak jest lepiej niż 2 lata temu, kiedy to człowiek musiał rzucić studia, ponieważ nie wytrzymywał tego, co się z nim działo. Wtedy nie zaliczył 12 przedmiotów, teraz tylko dwóch.

wyjdź z martixa

#136 2014-06-23 13:20:46

Lidka
mentor

Marta, ja też nie jadam mięsa, a energii i sił do życia mam za 3 osoby img/smilies/big_smile.

Człowiek jest 'słaby i biedny' tylko wtedy, kiedy nie jest świadomy swojej Istoty i sił, jakie ma dzięki Niej... Spróbuj odkryć to, co w Tobie ma te potężną moc, a nigdy więcej nie przyjdzie Ci do głowy postawić się w roli 'ofiary'... img/smilies/wink.

Pozdrawiam!

Lidka

#137 2014-06-25 14:36:57

sapermlo
samozwańczy Jezus

Lidka,bo wiem,ze starasz się pojąć o co chodzi,fajnie i staraj się dalej,bo czym bardziej bedziesz probowała tym dalej bedziesz od PRAWDY;)

Sensu życia nie ma,ale jest sens istnienia !!!

#138 2014-06-25 14:42:34

Lidka
mentor

Dzięki, Tomku img/smilies/smile. Też staraj się pojąć jak najwięcej. Ale po to, żeby być bliżej Prawdy, nie dalej img/smilies/wink.

Pozdrawiam!

Lidka

Stopka forum