Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2014-06-18 15:23:31

Lidka
mentor

Re: Kim Jest Bóg

Ayalen napisał(a):

O prosze Lidus - albo uciekasz, albo uciekasz sie do uwag ad presonam.
Kto normalny musi wybierac miedzy poslugiwaniem sie swoja reka, a uzywaniem lopaty ktora posluguje sie reka? Wpisz w miejsce reki serce a w miejsce lopaty rozum. I sprobuj cos wykopac bez jednego lub drugiego. Ani lopata sama tego nie dokona - bez reki i bez Ciebie, ani reka bez Ciebie i bez lopaty.
Ani tez Ty bez reki lub bez lopaty. Wiec nie myl ze soba tego co jest Twoje i Tobie sluzy.

Właśnie od kilku dni usiłuję Ci wytłumaczyć na różne sposoby, co jest czym i co czemu służy, ale, jak widać, z takim efektem, że tylko jeden komentarz tu jest na miejscu:

http://macg.net/emoticons/laughing2

Szczery i bez podtekstów! http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c041

Pozdrawiam!

Lidka

#22 2014-06-18 16:11:44

Lidka
mentor

PS. Gdyby Ci się znów zinterpretowało, że śmieję się z Ciebie - śpieszę wyjaśnić, że nie. Śmieję się z sytuacji. I przy okazji z samej siebie, że dałam się w nią wciągnąć http://macg.net/emoticons/laughing2

Nie, nie żałuję tych godzin spędzonych na tłumaczeniu Ci po sto razy tego samego, nie mam Ci za złe, że nie zwracasz uwagi na to, co piszę, nie starasz się zrozumieć, gdybym nie chciała - nie pisałabym.

A ponieważ widzę, do czego prowadzą nasze rozmowy, a jestem z natury optymistką i przez 'ego' nie przepuszczam interpretacji - jedyne, co mi pozostaje, to właśnie ten szczery i bez podtekstów śmiech. Na dany moment to jedyna niekwestionowana korzyść z tych naszych rozmów, rozmów 'głuchego ze ślepym o kolorach'.

Więc kontynuuję http://macg.net/emoticons/laughing2

PS. Gdybyś miała ochotę się obrazić czy poczuć w jakiś inny sposób dotknięta, skojarz swoje zdanie jestem Miłością z tą negatywną reakcją i wyciągnij może wnioski?... img/smilies/wink

Pozdrawiam!

Lidka

#23 2014-06-18 17:46:35

efroni
zaaklimatyzowany

Dlaczego "Kim" a nie "czym" ?

Jak zrozumiałem tak i piszę i nie wierz w ani jedno maje słowo ,
ale sam(a) sprawdzaj badaj , doświadczaj czy się rzeczy aby tak mają .

#24 2014-06-18 18:44:26

Lidka
mentor

Może dlatego, że w chrześcijaństwie jest obraz Boga Ojca?...

Pozdrawiam!

Lidka

#25 2014-06-18 20:20:06

Ayalen
Gość

Efroni, dlatego ze "kto" jest podmiotowe, a "co" przedmiotowe. Bog jest wszystkim, przejawiajacym sie poprzez postacie osobowe i  nieosobowe.
Lidko, policz w swoim poscie male slowko "nie", i pamietaj ze Twoje slowa o kims wyrazaja Ciebie i Twoje postrzeganie - "nie" wyraza negacje. Twoja. I jak na razie to wyraznie widac Twoje negatywne reakcje, zamieniane wlasnie w odniesienia osobiste do rozmowcy. Zaczynam watpic czy Ty sama wiesz o czym mowisz, w koncu czlowiekiewi ktory wie co mowi, nie sprawiaja trudnosci zadne pytania, i nie zamienia odpowiedzi w popisy ego.
Co komu tlumaczysz - i kto? Ty czy Twoje ego ktore przez Ciebie przemawia? Przeciez twierdzisz ze ego to czlowiek? A wiec Ty?
Zastanow sie, dlaczego zawsze lecisz takimi tekstami, ilekroc nie potrafisz logicznie wyjasnic plataniny swoich wywodow. Ktos kto nie widzi roznicy pomiedzy reka a lopata, osmiesza sie sam, tu juz nie trzeba nic dodawac, ktos kto sprowadza siebie do roli jednego z elementow ktore go tworza, ma klopoty z logika. Co i widac.

#26 2014-06-18 20:23:22

Crows
mentor

Bóg JEST , i to powinno wystarczyć , kazde pytanie jest bez sensu bo nikt nie zna odpowiedzi.

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#27 2014-06-19 06:06:44

Lidka
mentor

Oczywiście, że nie, wszelkie poznanie dla człowieka jest ograniczone z uwagi na jego ograniczony (materią) umysł. Ale może poznać 'swojego' Boga. Poprzez siebie samego i swój aspekt doświadczania. Może pojąć, czym jest Bóg w nim, czyli w człowieku. Wszak człowiek jest 'na wzór i podobieństwo'... (byle nie na fizyczny sposób, jak człowiek ma tendencję myśleć img/smilies/wink).

A wszystkie pytania mają sens, przecież bez pytań nie ma poszukiwań i rozwoju. Inna sprawa - jeden zadaje ich więcej, drugi mniej. I jeśli ktoś ma potrzebę i zadaje sobie więcej pytań, ma odpowiedzi na wszystkie. W sobie samym i na taki sposób, żeby to było dla niego zrozumiałe (uwarunkowanie).

Pozdrawiam!

Lidka

#28 2014-06-19 06:22:11

Lidka
mentor

Ayalen napisał(a):

Lidko, policz w swoim poscie male slowko "nie", i pamietaj ze Twoje slowa o kims wyrazaja Ciebie i Twoje postrzeganie - "nie" wyraza negacje. Twoja. I jak na razie to wyraznie widac Twoje negatywne reakcje, zamieniane wlasnie w odniesienia osobiste do rozmowcy.

To, w co wątpisz lub wierzysz, to Twoja osobista sprawa, ja się w to ani nie mieszam, ani nie chcę mieszać (to względem ciągu dalszego postu).

A względem tego fragmentu - czy Ty nie mylisz przypadkiem tych poziomów głowa - serce?... Tu, w dyskusji, nie masz mojej reakcji, a moje słowa, one z głowy pochodzą. Reakcją są uczucia. Wyciągasz wniosek na bazie ilości słowa 'nie' w tekście??? O, mój Boże, tu można sobie tylko westchnąć... img/smilies/smile.

Ayalen, przekładając Twoje słowa na życie, każdy, kto chce dać wyraz Miłości w nim, powinien używać tylko słów 'tak' w każdej sytuacji, jak ktoś inny robi krzywdę komuś, maltretuje dziecko albo zwierzę, kradnie itp. itd?...

Myślę, że nie wyobrażasz sobie, że można mówić 'nie' i przeciwdziałać tzw. 'złu', a jednocześnie akceptować fakt istnienia tego 'zła' i ludzi, którzy je czynią...

Tu, w dyskusji, nie same słowa 'nie' świadczą o reakcji, a energia, jaka płynie z całej wypowiedzi, 'poza' słowami. Tylko nie zapomnij, że tę wyczuć można, jeśli samemu ustawimy się 'z boku'. Bo jeśli nie - nasza własna energia przełoży się na interpretację tej wyczuwanej.

Ostatnio edytowany przez Lidka (2014-06-19 06:22:59)

Pozdrawiam!

Lidka

#29 2014-06-19 06:31:32

Crows
mentor

Lidka napisał(a):

A wszystkie pytania mają sens, .

a ma sens pytanie => " kochasz mnie ?"

:
:

#30 2014-06-19 06:35:28

Ayalen
Gość

Crows napisał(a):

nikt nie zna odpowiedzi.

- co znaczy: wszyscy znaja.

#31 2014-06-19 06:53:14

Ayalen
Gość

Lideczko, to ze z glowy to oczywistosc.
To ze oprocz rzeczy dobrych istnieja rzeczy mniej dobre lub wrecz te ktore nazywamy zlymi to rowniez oczywistosc. Jak i to ze cala ta zabawka w akceptacje i nie -  stworzylas takze w glowie. Nie wzdychaj do Boga, tylko zauwaz siebie i swoja reakcje; ilekroc Twoj rozmowca kwestionuje nie  - Twoje doswiadczenia, a ich tlumaczenie, Ty zamiast wyjasnic cokolwiek - albo stwierdzasz u niego nieswiadomosc, albo zarzucasz mu negacje, albo przypisujesz tkwienie w uwarunkowaniach z ktorych oczywiscie juz wyszlas, albo obracasz sie na piecie i wychodzisz. To wszystko wyraza Ciebie i Twoj stosunek do rozmowcy - i jesli to jest akceptacja, to ja jestem perska ksiezniczka. Chyba ze nie jestes tego swiadoma.To tak gwoli wyjasnienia; to mile ze chcesz sie dzielic tym co Twoje. Ale Twoje to tylko Twoje, a nie obowiazujace wszystkich Lidko - w moim swiecie woda w niskich temperaturach przybiera postac lodu, jesli Tobie zatem lod powstaje z wody i lodu, jak to wynika z Twoich tlumaczem, to Twoja sprawa.

#32 2014-06-19 07:32:13

maly_kwiatek
przyboczny

Ayalen napisał(a):

policz w swoim poscie male slowko "nie", i pamietaj ze [...] "nie" wyraza negacje.

Dokładnie.
Każde z nas mogłoby to zrobić przed wysłaniem posta, by zastanowić się i ocenić, czy taki negatywny sygnał na pewno chcemy wysłać w przestrzeń.

Psychologia semantyczna przypomina, że jeszcze bardziej podstępną negację niesie słówko "ale".
Jeśli używasz słowa "ale" - wyrażasz sprzeciw wobec rozmówcy, czytelnika, słuchacza. Nie dziw się, jeśli oni reagują nerwowo, budzą się w nich emocje i zaczynają cię atakować właściwie nie wiadomo dlaczego.

https://zenforest.files.wordpress.com/2008/12/budda2.jpg?w=529

#33 2014-06-19 07:42:45

Lidka
mentor

Crows napisał(a):

Lidka napisał(a):

A wszystkie pytania mają sens, .

a ma sens pytanie => " kochasz mnie ?"

Ja osobiście zawsze miałam duże opory, żeby takie pytanie zdawać i nie zadawałam go. A dziś nawet rozumiem, dlaczego img/smilies/wink.

Ale ma sens, Crows. Nawet jeśli nie każdy tak myśli i czuje. Ma sens dla tego, kto nie czuje się zbyt pewnie w życiu i szuka oparcia w kimś innym.

Pozdrawiam!

Lidka

#34 2014-06-19 07:47:38

maly_kwiatek
przyboczny

Ja przestałem zadawać to pytanie.
Odpowiedzi były zbyt bolesne.

https://zenforest.files.wordpress.com/2008/12/budda2.jpg?w=529

#35 2014-06-19 07:48:10

Lidka
mentor

Ayalen napisał(a):

Ty zamiast wyjasnic cokolwiek - albo stwierdzasz u niego nieswiadomosc, albo zarzucasz mu negacje, albo przypisujesz tkwienie w uwarunkowaniach z ktorych oczywiscie juz wyszlas, albo obracasz sie na piecie i wychodzisz.

Moich wyjaśnień jest... w grubych tysiącach postów img/smilies/smile (a dla Ciebie w szczególności w setkach powtórzeń). To nie jest problem, że ja nie wyjaśniam. Problemem tu jest coś zupełnie innego.

Ale tego już nie będę wyjaśniała po raz kolejny, po co?... I tak każdy sądzi według siebie, tylko nie zawsze sobie uświadamia.

Kto chce - rozumie, co mówię, kto nie chce - nie i jest OK.

Pozdrawiam!

Lidka

#36 2014-06-19 07:51:52

Lidka
mentor

maly_kwiatek napisał(a):

Ja inaczej podchodzę do tego pytania. Jakoś odkąd pamiętam, intuicyjnie przeczuwałam, że to pytanie niesie pewne zobowiązanie, coś w rodzaju 'przymusu', szantażu emocjonalnego. A tego nigdy nie chciałam.

A dziś świadomie nie mam potrzeby zadawania tego pytania.

Pozdrawiam!

Lidka

#37 2014-06-19 07:53:45

Crows
mentor

Lidka napisał(a):

maly_kwiatek napisał(a):

Ja inaczej podchodzę do tego pytania. Jakoś odkąd pamiętam, intuicyjnie przeczuwałam, że to pytanie niesie pewne zobowiązanie, coś w rodzaju 'przymusu', szantażu emocjonalnego. A tego nigdy nie chciałam.

A dziś świadomie nie mam potrzeby zadawania tego pytania.

http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/k015

:
:

#38 2014-06-19 08:00:06

Lidka
mentor

Dzięki, Crows http://yoursmiles.org/csmile/preved/c0137

Pozdrawiam!

Lidka

#39 2014-06-19 08:13:49

maly_kwiatek
przyboczny

Lidka, podziwiam, łatwe to nie było.