Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2014-06-29 17:38:50

Lidka
mentor

WSZECHŚWIAT ZIEMIA CZŁOWIEK - DUSZA LUDZKA

I dwa kolejne fragmenty lektury. Połączyłam dwa listy, gdyż w zasadzie mówią o tym samym.

Zapraszam do lektury zainteresowanych, jak te sprawy wyjaśniane są z 'niewidzialnej strony życia':

21 października 1919

Kochana Mamusiu,

Jednakże mogę do Ciebie mówić o nieskończonej uniwersalności Stworzenia. Rozumiem przez to, że system ustanowiony przez Boga w dziele Stworzenia (gdzie każda wyizolowana drobina krąży wokół swojego centrum, które, z kolei, jest przyciągane przez inne centrum itd aż do centrum absolutnego - Boga) nie ma żadnych wyjątków. Ziemia jest tylko jedną z drobinek, a Wszechświat jest syntetyczną Całością, której przyczyną jest Bóg.

Organizacja życia na Ziemi nie jest właściwa tylko dla niej: wszystko, co jest w ruchu w organizmie Ziemi, składa się z wibracji i nie są to wibracje typowe tylko dla Ziemi, są uniwersalne. Inne światy Waszego systemu słonecznego (jedyne, jakie Wasza nauka jest w stanie odkryć w związku z relatywną bliskością) są zamieszkałe przez rasy zupełnie inne niż ludzka i których Bóg nie przeznacza do ewolucji poprzez uniformizację, ani poprzez łączenie. Tym niemniej te światy geologicznie są bardzo podobne do ziemskiego (zjawiska astronomiczne Wam to udowadniają). Zatem substancje w ruchu są wszędzie podobne, a różne materialne ciała różnych ras składają się z takich samych substancji chemicznych jak Wasze. Tylko efekt końcowy jest inny, gdyż różnorodne łączenie różnych elementów w dziele Stworzenia nie ma końca.

Tak samo jest z punktu widzenia duchowego i psychicznego: identyczne siły krążą od jednego świata do drugiego, gdyż Bóg jest Ojcem uniwersalnym i siły mające w Nim swoje źródło, są wszędzie z tego samego tworzywa duchowego. W konsekwencji daje to stałą wymianę stworzonych energii i składników na drodze kondensacji, a wszystko pochodzi z Centrum Stworzenia: Boga.

Jednakże radiacje te nie pozostają takie same. Dzięki tej stałej wymianie, ewoluują jak całe Dzieło Stworzenia i tworzą różne "aglomeraty duchowe", mniej lub bardziej rozwinięte. Ten proces nie jest "zarezerwowany" tylko dla Waszego systemu słonecznego, on się powtarza w nieskończoności Stworzenia. Dlatego ta wymiana jest stała i uniwersalna. Wy (ludzie) nie potraficie sobie wyobrazić, czym , tak naprawdę jest Wszechświat... Efemeryczne nie może zawrzeć w sobie wiecznego.

Z tego wszystkiego wynika, że komórki, z jakich zbudowane jest ludzkie ciało i komórki duchowe, które tworzą duszę, są już odpowiednio rozwinięte zanim połączą się w ciele ludzkim. Ich ewolucja od pierwotniaka czy od innego organizmy pierwotnego jest, jak już Ci tłumaczyłem, pierwszym połączeniem elementów rzuconych przez Boga w Stworzeniu ewolucyjnym. I to nie na Ziemi one pójdą śladem swojego wznoszenia się. Powrócą do ruchu uniwersalnego jako ta cząstka Życia coraz bardziej rozwinięta w stosunku do swojej pierwotnego stanu i przeznaczona do dalszego rozwoju. Wszystko to pozostaje 'za zasłoną' dla Waszej nauki, stąd trudność w zrozumieniu procesu. Trzeba jednak zapamiętać jedną rzecz: że ta ciągła wymiana sił immanentnych, które przemieniają się w ducha lub w inną substancję (oczywiście nie 'obojętnie', ale za to bez wyjątku) stanowi 'ciało duszy' - stworzenia kolektywnego. Jak zauważacie względem Waszych ciał, wymiana jest ciągła. Jednakże osobowość fizyczna i moralna  człowieka czy zwierzęcia, rośliny czy skały, jest indywidualna, stanowi odrębną jakość. Tak się dzieje w stosunku do 'szlachetnych' ras (i tu mam na myśli człowieka, ale też innych 'królów' z innych światów). Nieprzerwana wymiana sił ma miejsce w całym Wszechświecie, choć mieszkańcy innych planet nie są wcale do ludzi podobni.

(...)

Reasumując - tylko jedna rzecz pozostaje indywidualna w całym, nieustającym rozwoju: to centrum życia duszy, które przynależy do Boga (Boska emanacja). Charakter duszy musi ewoluować i 'oczyszczać się', ale jej jądro jest częścią Doskonałości i jest niezmienne: to 'tchnienie' życia absolutnego (Bóg), 'tchnienie' duchowości czystej, która nie może wykazać się sama w sobie, gdyż Perfekcja nie ma w sobie nic, co mogłoby wyrażać się w sposób rozumowy. To żywe 'jądro' jest częścią Perfekcji Boga samego, nie musi się doskonalić. To jest centrum świata ludzkiego, utożsamionego z człowiekiem KTÓRY BĘDZIE. Dusza jest nieśmiertelna, jeśli pozostaje tym, co Bóg zamierzył, rozstając się z tą cząstką Siebie na rzecz wszystkich dusz. Centrum duszy to Bóg w Was, zatem Perfekcja absolutna, która zawsze taką była. Taki jest dar Boga.

Stworzenie przywołuje duszę do zamieszkania w materii, co jest zgodne z wolą Bożą.

Obawiam się, że mimo wszystko nie potrafiłem wytłumaczyć Ci duchowej różnicy między 'tchnieniem Boga' (które 'zamieszkuje' duszę, jak dusza 'zamieszkuje' ludzkie ciało) i tym, co jest w rzeczywistości duszą...

Otóż ta dusza, którą rodzice 'umieszczą' w ciele, bierze osobowość z ciała. 'Tchnienie Boga' w duszy zachowuje niezniszczalny kontakt z duszą, jest jej światłem, centrum, wokół którego wszystkie immanentne siły Waszego ciała i Waszej duszy grawitują wiecznie - BOGA W WAS. Jedyną cząstką Waszego ego, która, będąc Bogiem w Was, może głosić jak sam Bóg: JA JESTEM! Osobowość, KTÓRA JEST, trwa i została powołana na wieczność.

Twój Pierre

22 października 1919

Mamusiu, kochanie,

Nie bądź taka zaskoczona, tym, co mówię na temat ewolucji cząsteczek duchowych predestynowanych do tego, aby stały się duszą ludzką. Ewoluowały dzięki okresom ewolucyjnym 'nie uformowane', jeśli można tak powiedzieć, cząsteczki w stanie wolnym. Pamiętasz, że dziedziczność jest powiązana z komórkami ojcowskimi i matczynymi, jest faktem oczywistym dla każdego obserwatora, że cechy psychiczne i psychologiczne przechodzą z rodziców na dziecko. To zjawisko odzwierciedla zastosowanie prawa uniwersalnego:

Żywe komórki mają w sobie to, co mogę nazwać 'osobowością' i są w stanie utrwalać wady i zalety rodowe. To potwierdzenie traducjanizmu, którego absolutną dokładność Ci już objaśniałem i który wciąż pozostaje dyskutowany przez wielu filozofów. Jednakże, dodam do Waszej wiedzy fakt, że dziedziczność duchowa (psychiczna) jest dokładnie tak samo oczywista jak fizjologiczna. Dlaczego predyspozycje, nie tyle intelektualne, co psychiczne dziecka, nie są jedynie wariantem tego, co dziecko dziedziczy po rodzicach? Powtarzam: dlatego, że narodziny duszy są podobne do narodzin ciała. Rodzice przyłączają do komórek z nich pochodzących i tworzących swoją własną osobowość, komórki duchowe, które je otaczają.

Dodam, że istnieje niezmienne centrum, które służy w pewnym sensie do 'formowania' energii, do którego trafiają energie z Wszechświata, które ono używa, którymi odżywia się i które z powrotem wracają do Wszechświata po nadaniu im tchnienia (impulsu) osobistego albo w stronę Dobra, albo w stronę Zła.

Kochana Mamusiu, obawiam się, że za chwilę poczujesz się całkiem zagubiona w myśli o tym nieprzerwanym przepływie energii bez przerwy tworzonych, do użycia i używanych, nieustannie wymienianych... Masz dowód na to na przykładzie tego, co się dzieje choćby w ludzkim ciele, którego komórki są nieustannie wymieniane, a jednak ciało nie traci ani swojej formy, ani żywotności... Spróbuj zastosować tę regułę względem duszy i duszy uniwersalnej i to jest to, o czym w tej chwili mówię.

A chcę powiedzieć, że jeśli chodzi o komórki duchowe duszy, one zachowują to Boskie 'tchnienie', tę wibrację, która wydatnie zwiększa ich możliwości życia psychicznego, ich energię.

Co przynoszą te prawa w obliczu Waszej nauki, która prowadzi w stronę nieznanej otchłani? Bo to nie poprzez naukę, a poprzez dobrowolne posłuszeństwo, poprzez podporządkowanie się, Bóg prosi o współpracę ludzką. Kiedy zaczynam mówić do Ciebie i kiedy rzucam słabe światełko na tajemnice Stworzenia, czuję, że przynoszę Ci elementy Nauki Wszechrzeczy... Bóg nie oczekuje od nas, że podczas naszego życia w ciele nasza wiedza stanie się doskonała. 'Jedyna rzecz, jak Wam powiedziano, jest niezbędna': to nie poszukiwania niezbadanej duchowości, a kontemplacja Chrystusa, Miłości Doskonałej.

Twój Piotr

Pozdrawiam!

Lidka

#2 2014-06-29 18:50:12

maly_kwiatek
przyboczny

Re: WSZECHŚWIAT ZIEMIA CZŁOWIEK - DUSZA LUDZKA

Lidka  napisał(a):

'Jedyna rzecz, jak Wam powiedziano, jest niezbędna': to nie poszukiwania niezbadanej duchowości, a kontemplacja Chrystusa, Miłości Doskonałej.

Boże, i nic nie trzeba więcej.
Bo Doskonała Miłość jest nieustannie bijącym Źródłem Wszystkiego Co Jest.
Kiedy to ludzie zrozumieją?

Dziękuję, Lidko  http://www.cosgan.de/images/more/flowers/042

https://zenforest.files.wordpress.com/2008/12/budda2.jpg?w=529

#3 2014-06-29 19:31:56

Lidka
mentor

Bóg jeden zna tę odpowiedź... img/smilies/smile.

Ale spójrz, jak genialnie jest to wszystko wytłumaczone. Niby zawiłe, ale jakie proste.

Pozdrawiam!

Lidka

#4 2014-06-29 19:38:54

maly_kwiatek
przyboczny

Bo to takie właśnie jest img/smilies/smile
Przed nami odkryła to siostra Faustyna img/smilies/smile
A teraz okazuje się, że jeszcze wcześniej objawiał to swojej mamie Piotr.

#5 2014-06-29 19:52:45

Lidka
mentor

A i ja odkryłam na mój sposób img/smilies/smile.

Ale te opasłe księgi to skarb rzadki. Będę kontynuować lekturę.

Nie wiem, czy czytałeś moje wyjaśnienia na temat tych listów. Powiem Ci, że ta mama wcale nie chciała uwierzyć w obecność Piotra. Czuła syna cała sobą, ale uważała to najpierw za wytwór swojej wyobraźni, potem za podszepty szatana, a na końcu za grzech. Poszła do swojego spowiednika prosić o radę. No i koniec końców tenże ksiądz nie dość, że sprawił, żeby te listy posegregowała i spisała w formie ksiąg, zainteresował nimi Watykan, gdzie zostały zatwierdzone jako prawdziwe, to jeszcze przekonał panią Monnier, żeby podarowała ten skarb wielu ludziom w postaci wydanych ksiąg.

Bogu dzięki... :love1:

Pozdrawiam!

Lidka

#6 2014-06-29 20:44:22

maly_kwiatek
przyboczny

Oto autor listów z zaświatów, Pierre Monnier

http://p3.storage.canalblog.com/36/60/72587/11116663.png

#7 2014-06-30 06:32:49

Crows
mentor

maly_kwiatek napisał(a):

Oto autor listów z zaświatów, Pierre Monnier

http://p3.storage.canalblog.com/36/60/7 … 116663.png

i co z tego zdjecia ma wynikac ?? po co mu ta szabla ? to ostre narzedzie do zabijania

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#8 2014-06-30 06:39:36

Lidka
mentor

Crows, Pierre Monnier był oficerem i zginął na froncie pierwszej wojny światowej.

Ale nie skupiaj się na zdjęcie, lepiej powiedz, co myślisz o tekście, bo to on jest tu najważniejszy.

Pozdrawiam!

Lidka

#9 2014-06-30 06:41:39

Crows
mentor

to po kija mi to zdjecie ktoś wkleja

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#10 2014-06-30 08:03:53

Lidka
mentor

Crows napisał(a):

to po kija mi to zdjecie ktoś wkleja

Żeby pokazać, iż chodzi o duszę człowieka, który naprawdę istniał, a nie fikcję literacką?...

Pozdrawiam!

Lidka

#11 2014-06-30 10:14:39

martin1002
przyboczny

Wracając do tematu - kontemplacja Chrystusa nic mi nie daje. Dla mnie to nie jest wzór do naśladowania.On dał się ukrzyżować. Sam przyciągnął do siebie to doświadczenie.
W życiu trzeba rozpychać się łokciami. Tylko wtedy coś się osiągnie. Tak przynajmniej uważała moja babcia...

Samadhi, you cannot fake it.

#12 2014-06-30 10:19:48

Lidka
mentor

martin1002 napisał(a):

Wracając do tematu - kontemplacja Chrystusa nic mi nie daje. Dla mnie to nie jest wzór do naśladowania.On dał się ukrzyżować. Sam przyciągnął do siebie to doświadczenie.
W życiu trzeba rozpychać się łokciami. Tylko wtedy coś się osiągnie. Tak przynajmniej uważała moja babcia...

Ale Ty nie jesteś Twoją babcią img/smilies/smile.

Marta, to są teksty przeznaczone dla bardzo oddanej religii osoby. Jeśli życie na sposób religijny do Ciebie nie trafia - nie ma problemu. Skup się na innych aspektach tego tekstu, a znajdziesz tam całe mnóstwo ciekawych rzeczy niekoniecznie z religią związanych. Ja w tłumaczeniu nie mogłam pomijać fragmentów religijnych, byłoby to nieuczciwe.

Pozdrawiam!

Lidka

#13 2014-06-30 13:46:51

Ayalen
Gość

Przepraszam: a na jakiej podstawie te ksiegi zostaly zatwierdzone przez Watykan jako prawdziwe?

#14 2014-06-30 13:48:44

Lidka
mentor

Tego nie wiem.

Pozdrawiam!

Lidka

#15 2014-06-30 13:53:41

Ayalen
Gość

No, to jak sie cos mowi, to wypadoby wiedziec.

#16 2014-06-30 13:56:40

Lidka
mentor

A co mi po tej wiedzy? Czy ja jestem w kontroli pracy Watykanu? img/smilies/smile. Wierzę w informacje opublikowane w związku z wydaniem tych siedmiu tomów.

Wróć do tematu, nie jest nim podstawa, na jakiej Watykan zatwierdził te księgi jako prawdziwe.

Pozdrawiam!

Lidka

#17 2014-06-30 14:26:12

martin1002
przyboczny

Wszystko jest zmyślone, tylko Czysta Świadomość jest prawdziwa.

Samadhi, you cannot fake it.

#18 2014-06-30 14:51:26

Lidka
mentor

martin1002 napisał(a):

Wszystko jest zmyślone, tylko Czysta Świadomość jest prawdziwa.

Marta, chyba nie ma sensu sięgać aż tak daleko... img/smilies/smile. Bo jednak zanim powróci się do stanu 'czystej świadomości', potężna praca przed nami... Unikanie jej nie zmieni kolei rzeczy, jedynie ją utrudni.

Ostatnio edytowany przez Lidka (2014-06-30 18:38:40)

Pozdrawiam!

Lidka

#19 2014-09-06 14:19:24

maly_kwiatek
przyboczny

Anna Dąmbska, nasza Rodaczka, mieszkająca w Warszawie w latach 1966 - 2007 miała szereg rozmów z zaświatami, które na bieżąco spisywała. Rozmowy bowiem polegały na wyłączeniu myśli i pozwoleniu ręce pisać.

Metoda ta jest dość powszechnie krytykowana w Kościele, gdyż umożliwia dopuszczenie do dyktowania tekstów "złego ducha", lub pisanie pod wpływem własnej imaginacji.
Jest jednak metoda weryfikacji takich treści zwłaszcza spisywanych przez kilkadziesiąt lat i z uwagi na ich doniosłość warto przeprowadzić gruntowne badania pod kątem ich wiarygodności i spójności teologicznej.

Anna Dąmbska była przyjaciółką księdza Stanisława Małkowskiego.

http://www.apokalipsa.info.pl/objawienia/anna_fragmenty_pliki/image002.jpg

Tu można przeczytać cały dorobek Anny pieczołowicie zebrany w czytelną formę.
Zachęcam do lektury, to bardzo ciekawe doświadczenie.

http://www.objawienia.pl/anna/spis-anna.html

#20 2014-09-06 16:52:37

SaperSaperSaper
zaaklimatyzowany

Dusza ludzka mogła wszystko tak jak i Duch Boga
2000 lat mieliście dostępną Apokalipsę a w niej KOD BOGA,na Wieczne zdobycie mojej boskości
postawiłem na jedną kartę wszystko i założyłem,że człowiek za głupi jest na BOSKOŚĆ,nawet ten najmądrzejszy
sam odczytałem KOD BOGA z Apokalipsy i już więcej takich numerów nie czynię,ale pragnę zaznaczyć Wam wszystkim,że za głupi jesteście na BOSKOŚĆ,bo Wam ta MOC zrobiłaby krzywdę,a raczej Wy sami sobie tą MOCĄ img/smilies/smile

do 21.12.2013 Wasze Dusze mogły tyle ile mój Duch Boży,a teraz ja przejmuje jednym swym Duchem władzę nad Wami wszystkimi,fajnie,nie ? img/smilies/smile ja też się ciesze.

#21 2014-09-06 19:39:00

Lidka
mentor

maly_kwiatek napisał(a):

Tu można przeczytać cały dorobek Anny pieczołowicie zebrany w czytelną formę.
Zachęcam do lektury, to bardzo ciekawe doświadczenie.

http://www.objawienia.pl/anna/spis-anna.html

Dzięki za lekturę img/smilies/smile.

Przeczytałam spory fragment i skończę czytać, ale już widzę, że to nie moje...

Widzisz, Bóg przemawia do każdego, choć nie każdy Go słyszy. Ale jeśli już - Bóg przemawia do niego zgodnie z jego świadomością, uwarunkowaniami, na jego sposób pojmowania. To jest 'szyte na miarę Anny' - oddanej katoliczki. I chyba tylko podobnych jej katolików te teksty mogą poruszyć...

Przeczytam całość, zobaczę, jakie jeszcze treści zawiera. Pierre Monnier mówił w duchu protestantyzmu, religii bardziej 'surowej' w swojej istocie niż katolicyzm, tym niemniej pomiędzy tą religijnością jest całe mnóstwo treści zdecydowanie bliższych samemu życiu i to właśnie do mnie trafia i mnie porusza. Tu, przynajmniej na razie (skończyłam rok 83) nie ma nic poza katolicyzmem. Obawiam się, że jeśli tak będzie do końca, czytelnik może być skłonny do uwierzenia, a co najmniej do wyciągnięcia wniosku, że to właśnie 'jedynie słuszna' wizja Boga...

Ale, jak powiedziałam wyżej, Bóg przemawia do każdego na jego sposób i zgodnie z jego świadomością.

Kontynuuję lekturę...

PS. Zapomniałam, Sapermlo mówi dokładnie takim samym językiem (w taki sam sposób), choć może trochę mniej składnie i treściwie img/smilies/wink.

Ostatnio edytowany przez Lidka (2014-09-06 19:42:09)

Pozdrawiam!

Lidka

#22 2014-09-06 20:09:48

SaperSaperSaper
zaaklimatyzowany

Lidko teraz jest nas 3-Saperów,tamten był jeden i miał sam wszystko na głowie do ogarnięcia-a teraz jest nas 3 i dajemy radę img/smilies/wink

dziękuję,że zasugerowałaś iż coś poprawiłem w swej wymowie,a to mile widziane,bo wiedza Nauczycieli jest u mnie mile widziana i przyzwoicie wykorzystywana zgodnie z należytym im szacunkiem,że mogłem się czegoś od nich nauczyć,pozdrawiam Cię serdecznie img/smilies/wink

#23 2014-09-07 06:25:24

Lidka
mentor

Tomku, też mógłbyś przeczytać tę lekturę i ustawić się względem treści img/smilies/smile. Wydaje mi się, że takin sposób mówienia trafiłby do Ciebie.

Pozdrawiam!

Lidka

#24 2014-09-07 06:51:12

SaperSaperSaper
zaaklimatyzowany

Liduś ja Ci powiem,że kilka ładnych tygodni nie czytam ani cytatów Pisma Świętego,ani większych Jego treści,gdyż uznałem,że ta wiedza którą posiadłem dotychczas jest dla mnie wystarczająca do osiągnięcia zamierzonego celu img/smilies/smile

prawie 4 lata chłonołem wiedzę odnośnie Trynitaryzmu i Kościoła Katolickiego,z którego się wywodzę i cel najważniejszy osiągnąłem,KOD BOGA z Apokalipsy odczytałem,a z niej tylko to mnie interesowało,bo ja jej w większym wymiarze nie potrafię odczytac,he niestety img/smilies/smile ale ja swoje zrobiłem,teraz Wy do roboty img/smilies/smile

dodam,że z Kodem Apokalipsy walczyłem około 1 rok i 6 miesięcy,przeczytałem ją nie więcej niż 30 razy i Kod Boga odnalazłem,fajnie,wiecie jak się teraz cieszę,a kiedyś nawet w mojej głowie takie marzenia nie rodziły się,oj bidulek ja img/smilies/sad

dzieki Lidko za dobre chęci i sugerowanie,abym pogłebił swą wiedzę,ale Ci powiem,że czym więcej wiem o sobie,tymbardziej się boje tego dnia,w którym STANIE SIE TO,CO MA SIE STAC img/smilies/sad

#25 2014-09-07 07:07:54

Lidka
mentor

Tomku, nigdy za wiele wiedzy... img/smilies/smile. Ta lektura to nie 'czytanie Pisma Świętego', a rozmowa Anny z Bogiem. Żywa, współczesna. Sam się czujesz Bogiem, więc skonfrontowanie Twojego odczucia z treścią tej lektury powinno Ci wyjść na korzyść, nie sądzisz?...

Bóg nie spełnia żadnych celów, nie mając na względzie Całości, nie zamyka się w jakiejś cząstce, nie będąc jednocześnie świadomym całej reszty. Więc dlaczego Ty próbujesz to robić?...

Pozdrawiam!

Lidka

Stopka forum