Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2014-09-11 17:54:27

Lidka
mentor

Re: Przebudzenie czy choroba psychiczna

SaperSaperSaper napisał(a):

nigdy w 100% nie potwierdziłem sam przed sobą,że jestem chory img/smilies/smile

A jesteś? img/smilies/smile.

Pozdrawiam!

Lidka

#22 2014-09-11 18:09:18

Conan Barbarzynca
Administrator

Lidka napisał(a):

Conan, pojęcia nie mam img/smilies/smile. Nigdy osobiście nie spotkałam się z osobą chorą psychicznie na tym tle, sama też nigdy nie miałam problemów z psychiką, mówię na zasadzie ogólnej znajomości życia i rozłożenia tych energii w nich. Ale myślę, że coś jest w tym, co mówisz. Faktycznie, można to porównać do wirusa w świadomości, który nie posiada własnego świata, a każe w takowy wierzyć.

Ja się z czym takim zetknołem, i nawet nie chodzi o innych tylko o mnie, zetknołem się z czymś podobnym w sobie, jak by wirus z bliżej nieokreślonej przestrzeni duchowej czy psychicznej jak kto woli pragnoł się przejawiać przezemnie img/smilies/wink
Ale u innych ludzi też coś takiego widziałem.
Kiedy człowiek pragnie podkreślić swoją siłę i niezależność, chce się przebudzić duchowo i być wolnym to coś takiego może prubować się zakraść do jego wnętrza, no i wtedy powinno się to "coś" pogonić.

#23 2014-09-11 18:32:02

Lidka
mentor

No, to wiesz, co mówisz, Conan img/smilies/smile. I Bogu dzięki, że udało Ci się to przegonić, że odkryłeś w sobie tę moc i w ogóle fakt, że to Ty sam tym rozporządzasz. Wydaje mi się, że to wcale nie takie ewidentne i wielu po prostu poddaje się takiemu 'wirusowi'...

Pozdrawiam!

Lidka

#24 2014-09-11 19:21:52

Conan Barbarzynca
Administrator

Lidka napisał(a):

No, to wiesz, co mówisz, Conan img/smilies/smile. I Bogu dzięki, że udało Ci się to przegonić, że odkryłeś w sobie tę moc i w ogóle fakt, że to Ty sam tym rozporządzasz. Wydaje mi się, że to wcale nie takie ewidentne i wielu po prostu poddaje się takiemu 'wirusowi'...

Liduś do człowieka różne dziwy mogą przychodzić ze świata duchowego, anioły i demony o wielkich energiach które mogą całkowicie rozklekotać psychikę na jakiś czas img/smilies/wink
Ale nie znaczy to że są obcymi elementami, natomiast obcy zawsze pozostanie obcym bo "swojski" być niechce, nie leży to w jego naturze img/smilies/wink

#25 2014-09-11 20:11:48

SaperSaperSaper
zaaklimatyzowany

Lidka napisał(a):

każdy doskonale wie,że władzę nad tym Światem można przejąć tylko niebywałą inteligencją mając wyjście nawet z największej opresji.za już wystartowałem od zera,przyznam,że nie jestem sam i zmierzamy po klucze Watykanu img/smilies/smile

a ja mówię,że jestem chory img/smilies/smile nie mam powodów,by podważać opinię lekarzy,którzy wiedzą co robią,czasem wiedząc,czasem nie,że to i tak na Chwałę Boga img/smilies/wink

#26 2014-09-11 20:22:06

k4cz0r200
przyboczny

Lidka napisał(a):

każdy doskonale wie,że władzę nad tym Światem można przejąć tylko niebywałą inteligencją mając wyjście nawet z największej opresji.za już wystartowałem od zera,przyznam,że nie jestem sam i zmierzamy po klucze Watykanu img/smilies/smile

a ja mówię,że jestem chory img/smilies/smile nie mam powodów,by podważać opinię lekarzy,którzy wiedzą co robią,czasem wiedząc,czasem nie,że to i tak na Chwałę Boga img/smilies/wink

Skoro wiesz, że to choroba, etc. To po co Ci to? Lubisz ten stan i uczucia, które się z tym wiążą?

Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

#27 2014-09-11 21:31:36

SaperSaperSaper
zaaklimatyzowany

chcę się tak zagłębić w chorobie,żeby wymusić na Bogu litość,ażeby mnie uzdrowił-innej drogi nie widzę img/smilies/wink

#28 2014-09-11 21:40:56

k4cz0r200
przyboczny

chcę się tak zagłębić w chorobie,żeby wymusić na Bogu litość,ażeby mnie uzdrowił-innej drogi nie widzę img/smilies/wink

Bóg tego nie zrobi jeśli sam nie będziesz chciał, wiesz o tym. Zamiast zagłębiać się w chorobe, spróbuj z niej wyjść i o to proś boga.

Ostatnio edytowany przez k4cz0r200 (2014-09-11 21:41:12)

Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

#29 2014-09-11 22:27:47

SaperSaperSaper
zaaklimatyzowany

DZIĘKUJĘ mu że tylko tyle cierpienia dostaje ile dostaje,ciągle się boję,że będzie więcej img/smilies/sad

#30 2014-09-11 22:38:45

maly_kwiatek
przyboczny

Saper,
porzuć strach.  On Ci nie jest do niczego potrzebny.
Zamiast strachu weź naszą życzliwą obecność.
Jesteśmy z Tobą. Jestem przy Tobie.
http://www.cosgan.de/images/more/flowers/042

https://zenforest.files.wordpress.com/2008/12/budda2.jpg?w=529

#31 2014-09-11 22:52:55

SaperSaperSaper
zaaklimatyzowany

maly_kwiatek napisał(a):

Saper,
porzuć strach.  On Ci nie jest do niczego potrzebny.
Zamiast strachu weź naszą życzliwą obecność.
Jesteśmy z Tobą. Jestem przy Tobie.
http://www.cosgan.de/images/more/flowers/042

powiem tak-Saper niczego i nikogo się nie boi z jakiegokolwiek Wszechświata,bo Saper wie,ze wszystko dzieje sie tak,zeby mu sie podobało i nie ma jakiegokolwiek zagrozenia dla Jego ciała ludzkiego,bo chroni go niewidzialna Apokalipsa

czasem zastanawiam się co czynię i jako człowiek zastanawiam się czy dobrze,ale jeszcze nic nie zrobiłem zle img/smilies/smile

dziękuję mały,wielki kwiatku za te słowa wsparcia-duzo dla mnie znaczą,pozdrawiam img/smilies/wink

#32 2014-09-12 09:05:38

Lidka
mentor

DZIĘKUJĘ mu że tylko tyle cierpienia dostaje ile dostaje,ciągle się boję,że będzie więcej img/smilies/sad

Tomku, nie bój się, nie ma czego img/smilies/smile. Bóg NIGDY nie daje więcej, niż jesteśmy w stanie udźwignąć.

Życzę Ci, żeby ta myśl się w Tobie rozgościła, Tomku, ona ma moc przegonienia strachu img/smilies/smile.

No i podpiszę się pod słowami Kaczorka: spróbuj wyjść z choroby. Czyli uwierzyć, że to jest możliwe. Jak Ty w to uwierzysz, Bóg da Ci to, z tą wiara zgodne. Takie jest prawo życia: dostajemy to, w co wierzymy.

Pozdrawiam!

Lidka

#33 2014-09-13 14:55:32

maly_kwiatek
przyboczny

czasem zastanawiam się co czynię i jako człowiek zastanawiam się czy dobrze,ale jeszcze nic nie zrobiłem zle img/smilies/smile

Bo kierujesz się miłością. Z takim drogowskazem można iść przez życie z zamkniętymi oczami.
http://karmardesigns.com/mwebsites/mybusiness/assets/images/beatingheartbear.gif

dziękuję mały,wielki kwiatku za te słowa wsparcia-duzo dla mnie znaczą,pozdrawiam img/smilies/wink

Saperku,
gdy Ci smutno spuść głowę w dół.
Mogą Ci nawet popłynąć smutne łzy.
Popatrz w dół, rozejrzyj się, co tam widać.
Ukryte w szarości ulicy, pochowane w błocie i śmieciach, rosną małe, ledwie widoczne kwiatki.
Są dla Ciebie  http://www.cosgan.de/images/more/flowers/042

https://zenforest.files.wordpress.com/2008/12/budda2.jpg?w=529

Stopka forum