Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2010-08-29 00:16:48

Highlander
przyboczny

Re: Życie w Turcji?

Ja mam pytanie, czemu ramadan w tym roku jest tak wcześnie, jakoś mi się kojarzy, że zawsze był o wiele później?

#27 2010-08-29 10:30:12

ludożerka
zaaklimatyzowany

Z tego co wiem, Ramadan jest świętem ruchomym. Wypada w dziewiątym miesiącu kalendarza muzułmańskiego.

Rok             Od                      Do
2007     13 września     12 października
2008     1 września     30 września
2009     22 sierpnia     20 września
2010     11 sierpnia     9 września
2011     1 sierpnia             29 sierpnia
2012     20 lipca            18 sierpnia
2013     9 lipca            7 sierpnia
2014     28 czerwca     27 lipca
2015     18 czerwca     16 lipca

:smacznego:

#28 2010-08-29 15:15:48

Highlander
przyboczny

I teraz sprawdziłem, że miesiąc muzułmański trwa 29 lub 30 dni, stad ten prawie  dwutygodniowy roczny przeskok.

#29 2011-01-05 19:59:35

marko
adept

Odpowiedz proszę, jesli możesz i potrafisz na pytanie: Czy Polak, singel w wieku 45 lat chcący w Turcji kupić dom, bądź apartament mógłby się tam czuć bezpiecznie?Jaka byłaby możliwość założenia rodziny z Turczynką? Czy za samą chęć związku (formalnego) by go nie zlinczowano?Moze to infantylne pytania, ale dla mnie dość istotne.Pozdrawiam. Marko

#30 2011-01-13 01:45:32

G.J.Jane
zaaklimatyzowany
Serwis

Marco, pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Mam nadzieję, że Autorka wątku się nie pogniewa, tym bardziej iż także znam życie w Turcji. img/smilies/smile
Oczywiście związek można zalegalizować i żyć u boku Turczynki, szkopuł jest w tym jak nastawiona jest Jej rodzina do obcokrajowców.
Nie chcę Cię straszyć ale byłam świadkiem jednego wesela gdzie niezaproszona część rodziny(która się przeciwstawiała)
a ogólniej ujmując dwaj bracia panny młodej wparowali na imprezę i była strzelanina, gdzie trzy osoby były ranne.
To są sporadyczne przypadki ale się zdarzają. img/smilies/smile
Jeżeli ślub jest w staroświeckim zwyczaju to i tak bez salw się nie obędzie.
Także jak wchodzisz już/ czy chcesz wejść w bardziej cywilizowaną rodzinę, to nie musisz mieć żadnych obaw.

... Cmoknij mi...

#31 2011-01-22 17:35:04

ludożerka
zaaklimatyzowany

marko napisał(a):

Odpowiedz proszę, jesli możesz i potrafisz na pytanie: Czy Polak, singel w wieku 45 lat chcący w Turcji kupić dom, bądź apartament mógłby się tam czuć bezpiecznie?Jaka byłaby możliwość założenia rodziny z Turczynką? Czy za samą chęć związku (formalnego) by go nie zlinczowano?Moze to infantylne pytania, ale dla mnie dość istotne.Pozdrawiam. Marko

Do G.J.Jane :
Autorka wątku się nie pogniewa img/smilies/wink

Witaj Marko. Znam osobiście Turczynkę, która wyszła za Anglika. Są fajną parą i nie mieli żadnych problemów.
Jednak jak pisała już G.J.Jane, wszystko zależy od rodziny oraz od miejsca skąd pochodzi Twoja partnerka. Czy rodzina wie o Waszej relacji? Warto sprawdzić jaka będzie ich reakcja. Jeśli nie są zbyt konserwatywni, nie powinno być problemów.
Co do bezpieczeństwa - nie ma obaw. Jeśli nie zamierzasz żyć w Kurdystanie(miasta kurdyjskie na poł-wsch. Turcji), nic złego Cię nie spotka ze strony tubylców img/smilies/smile Zwykle nie gryzą i są regularnie szczepieni http://emoty.blox.pl/resource/fahne2_pl

Napisz proszę parę słów o swojej drugiej połówce. Trudno jest coś powiedzieć bez znajomości szerszej perspektywy.

Pozdrawiam serdecznie img/smilies/smile

:smacznego:

#32 2011-01-23 18:46:24

G.J.Jane
zaaklimatyzowany
Serwis

Dziękuję Ludożerce za łagodne potraktowanie img/smilies/223

Ten przypadek, który opisałam to akurat nie tyczył się rejonów Turków ani Kurdów, jest jeszcze trzecia grupa tzw. Lazi
Nie wiem jak jest to pisane w odpowiedniku języka polskiego.
Była to maleńka wieś o nazwie Sendek, niedaleko Istambułu.

... Cmoknij mi...

#33 2011-01-26 19:25:28

G.J.Jane
zaaklimatyzowany
Serwis

Podam może kilka utworów, które mogą się spodobać lub a jeden jest bardzo szczególny dla Turków, przy którym dopisałam mały komentarz.  img/smilies/smile

A na ten utwór Turcy dostają pozytywnego szału, podnoszą ręce do góry złożone w pięść z wystawionym palcem małym
i kciukiem, do tego okrzyk "boskurt" co oznacza wilk, jeszcze tylko ogień przy tym i śpiew na całą parę(za ogień
w sporadycznych przypadkach służą nawet zapalniczki, tylko aby był ogień to bardzo wążne, jak przy tym nagraniu wykonamy w/w czynności to wszyscy Turcy już będą Nas kochać)  img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez G.J.Jane (2011-01-26 19:26:44)

... Cmoknij mi...

#34 2011-04-05 20:13:21

Nebogipfel
mentor

Rozumiem, że to ten ostatni utwór.
img/smilies/big_smile
Ten wątek mnie po prostu zafascynował.
Może kiedyś wybiorę się do Stambułu po tureckiej stronie.
Zatem wielkie dzięki na przód za opis życia tam.
I będę przygotowany na Turczynki i ich przebiegłość.
img/smilies/big_smile

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#35 2011-04-06 00:26:48

cayman
zaaklimatyzowany

tylko nie zapomnij ż eto muzułmański kraj i nie zobaczysz twarzy tej turczynki....żartowałem nowoczesny islam reprezentuje turcja...może sie kiedys tam wybiorę...ale wspomnienia z muzułmańskiej tunezji jakoś mnie tak tego...

#36 2011-05-16 01:41:32

G.J.Jane
zaaklimatyzowany
Serwis

Turczynki wręcz przepadają za Polakami tylko zawsze jest problem ze strony Tureckich mężczyzn.
Są po prostu zazdrośni.  img/smilies/smile Tak samo rzecz się ma w odwrotności damsko- męskiej.

Polki zawsze mają powodzenie u Turków, także jak małżeństwo wybiera się do Turcji to radzę uważać na swego partnera.
Turki lubią podrywać nawet mężatki. img/smilies/big_smile

Tylko też jest problem bo Ci wielcy podrywacze załóżmy w 90% są już żonaci.

... Cmoknij mi...

#37 2012-09-04 20:14:44

nefretiti
Użytkownik

czesc, ja jeszcze wprawdzie nie wiem czy caly pomysl wyjazdu do Turcji wypali, moj partner (Turek) stara sie tam o prace, mieszkamy teraz w UK. Poki co to tylko bardzo swiezy pomysl.

Zastanawiam czy bez znajomosci tureckiego jezyka mialabm jakiekolwiek szanse na znalaezienie pracy, np w hotelarstwie, znam biegle angielski, jak wyglada opieka medyczna i system emerytalny, i czy w salonach pieknosci robia mikrodermabrazje:)

Dodam ze wyjazd dotyczylby jednego z wiekszych miast z osrodkami turystycznymi.

Bylabym wdzieczna za najmniejsze wskazowki.

Stopka forum