Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2014-11-08 20:00:02

Conan Barbarzynca
Administrator

Re: Jedność światła i ciemności

Lunadari napisał(a):

Conan Barbarzynca napisał(a):

Ale jak kogoś to interesuje mimo wszystko to jest w tym też element romantyczny img/smilies/smile

mógłbyś rozwinąć element romantyczny?

Duch pochodzi ze świata duchowego, i każdy człowiek ma swojego, żaden inny nie kocha i nie rozumie go tak jak jego własny duch i tylko on może wydobyć z niego jego prawdziwe światło czyli Boga.
Inne duchy albo go zwodzą celowo albo go nie rozumieją więc skąd mogą wiedzieć gdzie szukać światła w jego wnętrzu?
Romantyczne jest w tym to że podobno każdy człowiek ma swoją "drógą połówkę" gdzieś tam... img/smilies/big_smile Istnieją też bratnie duchy i takie raczej nie zwodzą ale też guzik mogą zdziałać.
Otwarcie się na świat duchowy jest ryzykowne dlatego, jeśli się ma silnego ducha to się przedostanie i nie pozwoli pokonać przez innych, ale jak nie... czasem mogą też trochę pomóc jacyś "bratni" ale oni nie zrobią tego co może zrobić tylko ON.

#22 2014-11-08 21:16:12

Crows
mentor

Lunadari napisał(a):

Ale jak kogoś to interesuje mimo wszystko to jest w tym też element romantyczny img/smilies/smile

Duch pochodzi ze świata duchowego,.

to odpowiedź klasyka , na forumach można bełkotac wszystko co na sline sie nasunie , czekam aż od takiego bełkotu to forum zdechnie dla tych co szukają w mediach okazji by sie wyrzygać

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#23 2014-11-08 21:44:44

Conan Barbarzynca
Administrator

Crows napisał(a):

Lunadari napisał(a):

Duch pochodzi ze świata duchowego,.

to odpowiedź klasyka , na forumach można bełkotac wszystko co na sline sie nasunie , czekam aż od takiego bełkotu to forum zdechnie dla tych co szukają w mediach okazji by sie wyrzygać

Ta klasyka to w sumie celowo bo Prawda jest tak niezwykła i fascynująca że lepiej aby każdy ją sam odnalazł img/smilies/wink
Niemam ochoty niczego na siłę nikomu udowadniać, mam nadzieje że wcześniej czy pużniej każdy wpadnie na to że wszystko o czym marzył i śnił jest prawdą.

#24 2014-11-09 00:54:18

Conan Barbarzynca
Administrator

Przemyślałem to i w sumie Duch może być też rozumiany jako coś co przenika wszystko, wtedy faktycznie nie trzeba go wcale szukać w jakiś światach duchowych tylko poprostu jest materia i duch img/smilies/wink
Światło było by wtedy poprostu świadomością ciemności, przy czym świadomość to światło oczywiście a materia to ciemność, ludzie jako dzieci podążają za światłem którym jest nic innego jak tylko prawa rządzące materią(naszym wszechświatem), zaś jedność światła i ciemności oznaczała by całkowite poznanie tych praw.
I to jest dopiero klasyka klasyki, duch oświeconych mistrzów, pokornych uczniów natury, rzeżbiarzy świata img/smilies/smile
Moja koncepcja jest faktycznie inna i odległa od tej, choć pewnie styka się w jakimś miejscu img/smilies/wink
Oni podążają za światłem a ja i inni od duchów demonów aniołów itp... podążają za ciemnością dlatego wydaje się to takie klasyczne i nieoryginalne, nie jestem jedynym który spojrzał w ciemność, ale w ciemności każdy zobaczy co innego i to jest jej urok img/smilies/wink Jest tam ukryty pewien skarb.
Biore swój skarb i lece do nieba img/smilies/smile

#25 2015-01-04 22:22:01

maly_kwiatek
przyboczny

Materia to tylko zagęszczony duch img/smilies/tongue

A ciemność ... czyż nie jest światłością o wielkim rozcieńczeniu świecących cząstek?

Wszelki dualizm jest iluzją.
Wszystko jest jednością.
http://www.cosgan.de/images/more/flowers/042

https://zenforest.files.wordpress.com/2008/12/budda2.jpg?w=529

#26 2015-01-11 07:35:25

Crows
mentor

Materia to tylko zagęszczony duch

czyli tzw materialiści są najbardziej uduchowieni ludzie ze wzgledu na gęstość

:
:

#27 2015-01-11 07:47:12

Łosiu
Moderator

Crows napisał(a):

hahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaa.http://emotikona.pl/gify/pic/08aborygen noboskie a za razem oczywiste...hahaha img/smilies/smile

Łosiu nobosek

img/smilies/wink

....

#28 2015-01-11 10:30:17

martin1002
przyboczny

Crows napisał(a):

http://yoursmiles.org/tsmile/forum/t1236  http://yoursmiles.org/tsmile/rulez/t2027  :happy:

Ani dualne, ani niedualne.

#29 2015-01-11 18:13:17

Conan Barbarzynca
Administrator

Crows napisał(a):

A wiesz że coś w tym jest img/smilies/wink Dlatego ja się od-uduchawiam, a potem się uduchawiam ponownie wedle własnego uznania.
Naprzykład bardzo prymitywni ludzie są całkowicie we władaniu duchów pierwotnych, można powiedzieć że Boskich.
Nawet jeśli cierpią to nie potrafią się wznieść ponad te duchy, a jeśli są szczęśliwi to niema wogóle takiej potszeby.
Na Boskich duchach można się albo wzorować, albo iść przeciw nim, albo jedno i drógie, tak czy siak są cholernie porzyteczne i dobre właściwie, wielką przyjemność sprawia pokonanie w sobie Boskich duchów, a następnie zastąpienie ich swoim własnym.

Jestem niemal pewien że apokaliptyczne wizje są związane z tym że ludzie prubują wpływać na Boskie duchy, ale przez to nie potrafią się wznieść ponad to, jest w nich miłość i nienawiść do świata, a nienawiść to taka podlejsza forma przynależności, jak gdzieś tam słyszałem.

#30 2015-01-12 06:38:06

Crows
mentor

materie i wszystko to co doswiadczają nasze zmysły to swoisty rodzaj świetlej iluminacji barw , matka i ojcem ich jest światło ( nie tylko te widoczne dla oka img/smilies/smile ) . wszystkie pierwiastki z tablicy Mendelejewa dają swoisty rodzaj kolorów i odcieni barw.

:
:

Stopka forum