Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2014-11-08 17:57:42

rosa
przyboczny

Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

Nie ma chyba jeszcze takiego tu watku... a ci ktorzy lubia czytac Biblie, na pewno tak maja ze ktorys z wersetow akurat tkwi im w glowie w danym czasie bardziej niz pozostale (no ja tak przynajmniej mam img/smilies/smile) ...

#2 2014-11-08 18:27:20

maly_kwiatek
przyboczny

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. 6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

Mt 7, 1-6.

https://zenforest.files.wordpress.com/2008/12/budda2.jpg?w=529

#3 2014-11-10 05:15:39

rosa
przyboczny

"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili."  Mt 25:40

#4 2014-11-14 01:27:30

rosa
przyboczny

"Człowieka spolegającego na tobie zachowywasz w pokoju, w pokoju mówię: bo w tobie ufa." Iz 26:3, Biblia Gdanska

#5 2014-11-20 02:15:15

rosa
przyboczny

"Wiemy przecież, że przeszliśmy ze śmierci do życia właśnie dlatego, że miłujemy braci. Ten zaś, kto nie miłuje, nadal trwa w śmierci." 1J 3:14, Biblia Warszawsko-Praska

#6 2014-11-20 12:49:46

999Krysia
zaaklimatyzowany

rosa napisał(a):

"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili."  Mt 25:40

"
Jedna przypowieść Wschodu tak przedstawia treśc tego cytatu.....Jedna wielbicielka boga Wisznu  tak żarliwie modliła się do boga ,żeby ją zaszczycił swą obecnością. Bóg obiecał ,ze pojawi się za tydzień...Wielbicielka przygotowała dom na powitanie gościa... Czekając zobaczyła idącego biedaka , który pożądliwie spogladał na stół pełen jadła ... Odgoniła go ,mówiąć, że czeka na znamienitego gościa, Tak samo zrobiła z bezdomnym psem...Słonce już zaszło a gościa nie było widać....W nocy przyśniła się Wisznu....Na pytanie dlaczzego nie przyszedł powiedział : ByŁEM u ciebie jako żebrak a ty mnie odgoniłaś....byłem u ciebie jako pies, też mnie nie przyjełaś...

..Dorastasz   w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

#7 2014-11-20 12:52:44

999Krysia
zaaklimatyzowany

maly_kwiatek napisał(a):

1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. 6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

Mt 7, 1-6.

Przypowieśc o belce w oku jest zobrazowanie  holograficznego układu relacji ludzkich . Własny mrok ,wady widzimy w innych....

#8 2014-11-20 13:05:24

999Krysia
zaaklimatyzowany

maly_kwiatek napisał(a):

Mt 7, 1-6.

O swiniach ten cytat odnosi się do czasów ortodoksyjnego chrzescijaństwa....Myśl wolna była okrutnie tepiona .. Teraz ,nawet to forum swiadczy, można wyrażać swoje poglady  bez obaw przed stosem...czy banicją ze społeczności...... Teraz jest czas rzucania pereł przed świniami/ tu znaczy spiący ludzie /Krisznamutrii napisał: Wszystko co liczyło się w moim zyciu to  rzucanie pereł przed świniami.. Jedni szli ze mną rok ,odchodzili inni dłuże ale    w każdym sercu  obudziłem ziarenko wewnętrznych dociekań,potrzebe poszukiwań prawdy..I to jest istotą czytania wielkich ksiąg

#9 2014-11-21 04:40:06

rosa
przyboczny

999Krysia napisał(a):

"
Jedna przypowieść Wschodu tak przedstawia treśc tego cytatu....

Czesc Krysiu, tak wlasnie. img/smilies/trink39

#10 2014-11-21 20:07:04

Abesnai
Canis dirus / Administrator

"Zapytany przez faryzeuszy, kiedy przyjdzie królestwo Boga, tak im odpowiedział: "Królestwo Boga nie przyjdzie w sposób zauważalny.
Nie będą też mogli powiedzieć: "Oto tu", albo: "Oto tam", bo królestwo Boga jest w was".

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#11 2014-11-25 05:39:55

rosa
przyboczny

"Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Jeźli się kto nie narodzi znowu, nie może widzieć królestwa Bożego." J 3:3, Biblia Warszawska

#12 2014-11-26 15:25:38

999Krysia
zaaklimatyzowany

rosa napisał(a):

"Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Jeźli się kto nie narodzi znowu, nie może widzieć królestwa Bożego." J 3:3, Biblia Warszawska

Ta wypowiedz jest parafrazą  innych słów PJezusa .. Jam jest zmartwychwstanie i zycie....
W moim zrozumieniu to znaczy , że musimy uwolnić się od wyobrażeń, myśli i emocji ,które tworzą nasze zycie w krainie cierpienia ..../tak umiera w nas stary świat/  a otworzyc sie na myśli radości , piekna i harmonii ze światem t..to są ponowne narodziny nowego człowieka w  tym samym ciele, ale o innej strukturze wibracyjnej innym sposobie myślenia i wreszcie czucia..związku z własną duszą...A to jest dopiero początek drogi do królestwa...

#13 2014-11-28 05:30:47

rosa
przyboczny

Tak, stary czlowiek po uszy (mentalnie) tkwi w materii i jej organiczeniach, nowy zaczyna postrzegac prawa operujace w Krolestwie.

"Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.  Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest.  Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić." J 3, 4-7

#14 2014-11-30 19:39:57

rosa
przyboczny

"Szukajcie naprzód królestwa Bożego i jego sprawiedliwości, a wszystko inne będzie wam dodane." Mt 6:33, Biblia Warszawsko-Praska

#15 2014-12-05 01:17:03

rosa
przyboczny

"A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem." J 14:25, Biblia Tysiaclecia

#16 2014-12-05 15:55:32

maly_kwiatek
przyboczny

24 Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: "Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. 25 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. 26 Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? 27 Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania. 28 Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w królestwie swoim".

Mt 16, 24-28

#17 2014-12-07 19:06:30

rosa
przyboczny

"Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie." J 14:21, Biblia Tysiaclecia

#18 2014-12-10 06:12:36

rosa
przyboczny

"Pogódź się rychło z przeciwnikiem swoim, póki jesteś z nim w drodze, aby cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia słudze, i abyś nie został wtrącony do więzienia. Zaprawdę powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, aż oddasz ostatni grosz." J 5, 25-26

#19 2014-12-18 05:58:10

rosa
przyboczny

"Przyjaciel w każdym czasie okazuje swą miłość, staje się bratem na dni nieszczęścia." Prz 17:17, Biblia Warszawsko-Praska

#20 2014-12-18 21:08:15

maly_kwiatek
przyboczny

1 W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: "Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?" 2 On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: 3 "Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. 5 I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.

Mt 18, 1-5

Stopka forum