Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2014-12-20 13:51:32

Crows
mentor

Imladisowi Twórcy Gier

ajaj myślałem że ty jeno w ygo umsłowe gre prowadzisz , sory że nie wierzyłem w ciebie żeś normalny img/smilies/tongue

przeniesione z tematu Elite Dangerous http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=8357

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#2 2014-12-20 19:47:43

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Re: Imladisowi Twórcy Gier

Mało mnie znasz img/smilies/smile Patrzenie na mnie przez pryzmat udziału w dyskusjach duchowych jest dosyć wąskie. Po prostu inne dyskusje mało mnie interesują. Na co dzień zajmuje się jednak czym innym niż sprawy ducha.

Jestem od dzieciństwa zapalonym graczem - cyfrowym i analogowym tj. komputer i planszówki. Wygrałem dwa konkursy Świata Młodych na projekty gier planszowych (kto pamięta tą gazetę?). Sam zrobiłem cztery gry komputerowe wydane przez wydawców. W tym jedną dosyć zaawansowaną.

Właśnie skończyłem z żoną partyjkę Talismanu. To gra planszowa (znana też jako Magia i Miecz). Zagrywałem się w to z braćmi w latach '90. Teraz kupując dla bratanicy i bratanka gry planszowe (trzeba dobre nawyki od małego wyrabiać w nowym pokoleniu img/smilies/smile ) pod choinkę kupiłem sobie i żonie Talisman oraz Osadników z Catalanu. Żonie nie przypadły nigdy do gustu gry komputerowe ale w planszowe chętnie szpila img/smilies/smile W Catalan gramy z żoną i teściami img/smilies/smile

CM

Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

#3 2014-12-20 19:49:33

civilmonk
szlachetny gawędziarz

A z komputerowych to dziś mam zamiar wreszcie skończyć Wolfenstain: New Order. W kolejce czeka nowa Alpha Centaurii, nowy Dragon Age, Lords of the Fallen, Wiedźmin 2 oraz Shadow of the Mordor.... jest w co grać na święta img/smilies/smile

CM

#4 2014-12-20 20:18:32

k4cz0r200
przyboczny

Trochę offtop, ale mnie zainteresowałeś. Jakie gry stworzyłeś i jak dawno? W sensie to były jakieś gry typu comodore napisane w basicu czy cos bardziej wspólczesnego? Właśnie kończę grę, którą wydam na androida (Java, libgdx). Już jest plan na stworzenie gry przygodowej z dobrymi ilustracjami, scenariusz już się tworzy, grafik już rysuje concept arty, a programista uczy się nowego oprogramowania img/smilies/big_smile Kupiłem silnik cały, więc jest trochę zawiedziony, że nie rozbuduje własnego, ale z takim softem skończymy to pewnie w rok, a zaczynamy od stycznia.

Ostatnio edytowany przez k4cz0r200 (2014-12-20 20:19:41)

Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

#5 2014-12-20 20:51:11

civilmonk
szlachetny gawędziarz

To były gry na PC a ta największa to oparta o pełny silnik 3D napisany przeze mnie od zera. Strzelanka FPS.

CM

#6 2014-12-20 21:23:55

voltaren
przyboczny

Talisman  jest dobry img/smilies/wink

#7 2014-12-22 17:22:14

Abesnai
Canis dirus / Administrator

voltaren napisał(a):

Talisman  jest dobry img/smilies/wink

Talisman (w polskiej edycji Magia i Miecz) darzę sympatią i nutką nostalgii jeszcze z czasów liceum. Założyłem kiedyś osobny wątek, który sobie teraz przypomniałem, poświęcony planszówkom oraz ich cyfrowym wersjom. Obecnie przymierzam się do zakupu elektronicznej wersji The Witcher Adventure Game.

---
*Część postu wyniesiona z innego wątku dotyczącego Elite Dangerous.

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#8 2014-12-22 17:34:42

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Skoro nowy wątek to proponowałbym zmianę nazwy na "Imladisowi twórcy gier" bo ten mnie nieco przeraża img/smilies/smile

Stopka forum