Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2015-02-22 22:08:31

Siemowit
Moderator
Zarejestrowany: 2010-05-01
Posty: 661
Serwis

Spotkanie delegatów organizacji rodzimowierczych 21.02.15 w Łodzi

W dniu 21.02 w Łodzi odbyło się spotkanie delegatów organizacji rodzimowierczych z całej Polski uczestniczących w pierwszym jak i w drugim Wiecu Rodzimowierczym, podczas którego odbyły się rozmowy dotyczące organizacji III Wiecu Rodzimowierczego w Górach Świętokrzyskich oraz utworzenia Konfederacji Rodzimowierczej. Termin kolejnego Wiecu ustalono na wrzesień 2015. Omówiono i opracowano założenia Konfederacji Rodzimowierczej w myśl postanowień II Wiecu.

Celem powołania Konfederacji jest utworzenie ciała reprezentującego wspólne stanowisko zrzeszonych w niej wspólnot w kontaktach zewnętrznych jak i koordynacja współpracy i wspólnych inicjatyw środowiska rodzimowierczego. Uzgodniono również, że warunkami przystąpienia do Konfederacji będą akceptacja uchwały II Wiecu określającej wspólną dla wszystkich organizacji definicję rodzimowiercy oraz deklaracja aktywnego uczestnictwa w realizacji zadań Konfederacji.

Założenia ustalone na spotkaniu zostaną szczegółowo przedstawione na III Wiecu, na którym odbędzie się oficjalne głosowanie nad powołaniem Konfederacji. W celach informacyjnych dotyczących projektu Konfederacji Rodzimowierczej oraz organizacji III Wiecu w nadchodzących tygodniach zostanie stworzona strona internetowa. Szczegółowe informacje na temat organizacji Wiecu będą podawane na ww. stronie, na stronach wspólnot organizujących Wiec oraz w mediach społecznościowych. Następujące wspólnoty zdeklarowały chęć przystąpienia do Konfederacji Rodzimowierczej:

- Rodzima Wiara
- Stowarzyszenie Gontyna
- Watra
- Gromada Swarga
- Krąg Radogost
- Stowarzyszenie Żertwa
- Nadwarciański Krąg Rodzimowierczy
- Drzewo Przodków
- Grupa WiD


http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/Chwala_Bogom!.jpg

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo