Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#101 2015-05-26 06:35:58

Lidka
mentor

Re: PRZEŻYĆ ŻYCIE

Słowa, nawet odbierane przez kogoś jako 'bełkot', niosą treść. Pisząc je, wkładamy w treść nasze emocje. Warto wiedzieć (zdawać sobie sprawę), jakie nami kierują w tym momencie.

To jest taki sam element życia jak każda inna sytuacja.

Pozdrawiam!

Lidka

#102 2015-05-26 11:08:16

efroni
zaaklimatyzowany

Lidka napisał(a):

efroni napisał(a):

tak bardzo Cię lubię i 'ogarniam' Cię moim sercem, nie jest to zależne od Twoich poglądów czy postawy

Słusznie , tylko że owoce same się lansują i promują
owocom słowa są zbędne .

Jak najbardziej, efroni img/smilies/smile. Tylko że tu, na forum, specyfiką porozumienia się są słowa... img/smilies/wink

"specyfiką porozumienia sięsłowa... img/smilies/wink" - święte słowa, tylko zauważ że między wami nie ma  porozumienia

"Specyfiką" forum są słowa a na forum służą one tylko i wyłącznie do promocji swego JA
( wasza dyskusja jest najlepszym tego przykładem)
To co nazywane jest sercem bądź owocami dobrego ducha człowieka dzieje się w środowisku
w którym człowiek żyje i funkcjonuję i "to" nie potrzebuje żadnych słów by się promować .

Jak zrozumiałem tak i piszę i nie wierz w ani jedno maje słowo ,
ale sam(a) sprawdzaj badaj , doświadczaj czy się rzeczy aby tak mają .

#103 2015-05-26 11:55:12

Lidka
mentor

efroni napisał(a):

Lidka napisał(a):

efroni napisał(a):

Słusznie , tylko że owoce same się lansują i promują
owocom słowa są zbędne .

Jak najbardziej, efroni img/smilies/smile. Tylko że tu, na forum, specyfiką porozumienia się są słowa... img/smilies/wink

"specyfiką porozumienia sięsłowa... img/smilies/wink" - święte słowa, tylko zauważ że między wami nie ma  porozumienia

"Specyfiką" forum są słowa a na forum służą one tylko i wyłącznie do promocji swego JA
( wasza dyskusja jest najlepszym tego przykładem)
To co nazywane jest sercem bądź owocami dobrego ducha człowieka dzieje się w środowisku
w którym człowiek żyje i funkcjonuję i "to" nie potrzebuje żadnych słów by się promować .

Efroni, trudno się nie zgodzić z tym, co mówisz. Jednak weź pod uwagę, że słowa niosą różną treść, nie zawsze tę dosłowną. To, co napisałam do CM, Ty wziąłeś dosłownie. A moją intencją nie było 'promowanie' mnie samej, a zupełnie inna treść, która się za tymi słowami ukryła. I myślę, że CM ją odebrał. A w każdym razie był/jest w stanie ją odebrać (bo nie powodowało mną oczekiwanie, że odbierze).

Więc Twoja uwaga jednocześnie i słuszna, i nie.

Jak wszystko w życiu img/smilies/wink.

Tym niemniej dzięki za zabranie głosu. A na temat wątku odważysz się? choć 3 słowa?... img/smilies/smile

Pozdrawiam!

Lidka

#104 2015-05-27 09:22:24

efroni
zaaklimatyzowany

Już się odważyłem , życie przeżywa się nie na forum
ale w środowisku w którym człowiek żyje i funkcjonuje .

Ps . Miałem na myśli Twoją dyskusję z ayalen a nie z CM

#105 2015-05-27 09:37:21

Lidka
mentor

Życie przeżywa się w każdej sytuacji, Efroni img/smilies/smile... Bo każda sytuacja, nawet dyskusja, jest dla nas bodźcem do uruchomienia naszych emocji i wyrażenia ich. Dyskusja może być nieudana, o niczym, jednak nie w treści i nie w słowach jej sens, a w uczuciach, jakie za słowami się kryją i jakie nie zawsze są z nimi zgodne. Życie jest Prawdą, my je wyrażamy prawdziwie właśnie poprzez sferę duchową wyrażoną uczuciami i emocjami. Cała reszta jest iluzją, ale jakże potrzebną, gdyż budzącą prawdę o nas, nadającą jej wartość img/smilies/wink.

Ostatnio edytowany przez Lidka (2015-05-27 09:37:50)

Pozdrawiam!

Lidka

#106 2015-05-27 10:07:37

efroni
zaaklimatyzowany

"Życie przeżywa się w każdej sytuacji,...."
dokładnie , tylko że te sytuacje przydarzają się w środowisku
a "owoce" uczuć i emocji w środowisku nie potrzebują słów
a mówię to jako "obserwator życia" a nie jako alfa i omega .

Błędne wnioski z obserwacji ? Nie mówię że nie
ale to ;"Wszyscy znamy to określenie w kontekście całego życia, po prostu je trzeba przeżyć, ogólnie. I każdy je na swój sposób przeżywa.

Używamy też tego określenia w kwestiach bardziej szczegółowych: przeżyć/przeżywać jakieś wydarzenie, film, treść książki itp.

Ale słowo jak słowo, ogólnie znane, tym niemniej można je rozumieć na wiele różnych sposobów.

Co dla Was znaczy określenie przeżyć/przeżywać życie?"
jest zaproszeniem
do promocji swego JA , swego intelektu , swojej filozofii życia i swojej prawdy .

Egoizm jest istotą naszego życia , to też  wniosek z obserwacji życia i dyskusji jaka się tu toczy

Ostatnio edytowany przez efroni (2015-05-27 10:23:24)

#107 2015-05-27 10:33:27

Lidka
mentor

efroni napisał(a):

"Życie przeżywa się w każdej sytuacji,...."
dokładnie , tylko że te sytuacje przydarzają się w środowisku
a "owoce" uczuć i emocji w środowisku nie potrzebują słów
a mówię to jako "obserwator życia" a nie jako alfa i omega .

Błędne wnioski z obserwacji ? Nie mówię że nie
ale to ;"Wszyscy znamy to określenie w kontekście całego życia, po prostu je trzeba przeżyć, ogólnie. I każdy je na swój sposób przeżywa.

Używamy też tego określenia w kwestiach bardziej szczegółowych: przeżyć/przeżywać jakieś wydarzenie, film, treść książki itp.

Ale słowo jak słowo, ogólnie znane, tym niemniej można je rozumieć na wiele różnych sposobów.

Co dla Was znaczy określenie przeżyć/przeżywać życie?"
jest zaproszeniem
do promocji swego JA , swego intelektu , swojej filozofii życia i swojej prawdy .

Egoizm jest istotą naszego życia , to też  wniosek z obserwacji życia i dyskusji jaka się tu toczy

Efroni, dlaczego uważasz, że zaproszenie do wyrażenia swojego zdania jest zaproszeniem do promocji mojego Ja, mojego intelektu, mojej filozofii i mojej prawdy?... Twoja wola tak to interpretować, ale z mojej strony wcale tak nie jest i zupełnie nie to było moją intencją.

I dlaczego nie wyrazisz swojego zdania na ten temat, a komentujesz coś, czego wiedzieć nie możesz?... Dlaczego komentujesz moją osobę i moje uczucia, myśli i intencje, zamiast odnieść się do tematu wątku i na temat?...

(Taka nasza ludzka natura, że mamy dostęp tylko do naszych własnych uczuć i myśli i każda interpretacja uczuć i myśli, w tym intencji, drugiego człowieka jest... wyrazem nas samych. Tak na marginesie, bo tematu nie będę kontynuowała, dodam tylko, że refleksja, która zaproponowałam, prowadzi prostą drogą do odkrycia tej prawdy. Ale skoro nie ma chętnych na nią, to i nie ma sprawy img/smilies/wink).

Pozdrawiam!

Lidka

#108 2015-05-27 11:26:33

efroni
zaaklimatyzowany

"Efroni, dlaczego uważasz, że zaproszenie do wyrażenia swojego zdania jest zaproszeniem do promocji mojego Ja, mojego intelektu, mojej filozofii i mojej prawdy?"

Bo cały czas mamy na myśli "swoje" ? - swoje zdanie , swoje myśli , swoją filozofię , swoją prawdę , swój intelekt ?
i to jest prawda o naszym życiu ; dominuje i panuje w nim egoizm
a ulotne "chwile szczęścia jak motyle" to tylko
okruchy prawdziwego Życia  i dlatego są tak piękne .

Ale chcę Cię uspokoić , że egoizm to nic złego , taka jest nasza natura ,
takimi nas stworzył nasz Stwórca , przecież już od momentu poczęcia wykorzystujemy swoje matki
a egoizm jest nam dany byśmy go wykorzystali do emanacji a nie dla siebie
i wspólnoty ,grupy , kościoły , jak zwał tak zwał ,  miały i mają nas tego nauczyć i co ? Kicha , kicha na całej linii  .

Ostatnio edytowany przez efroni (2015-05-27 11:33:02)

#109 2015-05-27 11:47:39

Lidka
mentor

efroni napisał(a):

"Efroni, dlaczego uważasz, że zaproszenie do wyrażenia swojego zdania jest zaproszeniem do promocji mojego Ja, mojego intelektu, mojej filozofii i mojej prawdy?"

Bo cały czas mamy na myśli "swoje" ? - swoje zdanie , swoje myśli , swoją filozofię , swoją prawdę , swój intelekt ?

Ja jestem spokojna img/smilies/smile.

Efroni, to w moim zdaniu.

A w zdaniu każdego innego wypowiadającego się na tent temat - jego zdanie, myśli, filozofia, intelekt itp.

Zaprosiłam innych (i Ciebie też) do wyrażenia ich zdania na ten temat. Tu nie ma żadnego 'forsowania' jednego zdania ponad inne.

Co do egoizmu - tak, pierwszą i zasadniczą sprawą, która go dotyczy, jest nasza materialna indywidualność. To jest niezbędne, żeby móc postrzec samego siebie jako 'odrębną' istotę i w ogóle postrzegać dualizm, bo to daje na możliwość wyborów, które... itd. Więc nie jest to kwestia tego, że nasze 'ego' jest 'złe'.

Zupełnie inny wydźwięk mają wartości, jakie z 'ego' wynikają, to one są źródłem tego, co człowiek zwie 'złem'.

Ale tematem tu jest Co to znaczy przeży(wa)ć życie?, więc może jednak powiesz swoje zdanie?... img/smilies/wink

Pozdrawiam!

Lidka

#110 2015-05-27 12:03:17

efroni
zaaklimatyzowany

Ale tematem tu jest Co to znaczy przeży(wa)ć życie?, więc może jednak powiesz swoje zdanie?... img/smilies/wink

A o czym cały czas mówię ?

#111 2015-05-27 12:44:38

Lidka
mentor

efroni napisał(a):

A o czym cały czas mówię ?

O tym, że "specyfiką" forum są słowa a na forum służą one tylko i wyłącznie do promocji swego JA, że życie przeżywa się nie na forum, ale w środowisku w którym człowiek żyje i funkcjonuje, że moje pytania w tym wątku są zaproszeniem do promocji swego JA , swego intelektu , swojej filozofii życia i swojej prawdy i że w życiu dominuje i panuje egoizm (który nie jest 'zły')?... .

Wybacz, nie rozumiem, w jaki sposób to ma odpowiadać na pytanie Co znaczy określenie przeży(wa)ć życie? img/smilies/smile

Pozdrawiam!

Lidka

#112 2015-05-28 10:19:25

efroni
zaaklimatyzowany

O tym, że "specyfiką" forum są słowa a na forum służą one tylko i wyłącznie do promocji swego JA, że życie przeżywa się nie na forum, ale w środowisku w którym człowiek żyje i funkcjonuje, że moje pytania w tym wątku są zaproszeniem do promocji swego JA , swego intelektu , swojej filozofii życia i swojej prawdy i że w życiu dominuje i panuje egoizm (który nie jest 'zły')?... .

i  dalej o tym ( Post 108), że dominuje i panuje w życiu egoizm
a ulotne "chwile szczęścia jak motyle" to
okruchy i ulotne chwile  prawdziwego Życia  i dlatego są tak piękne .

Temat  ŻYCIE JEST PIĘKNE...http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=8645
właśnie o tych ulotnych "chwilach szczęścia jak motyle"
które są okruchami i ulotnymi chwilami prawdziwego Życia ,
wtedy Raj jest w człowieku a człowiek jest w Raju i dlatego są tak pięknymi
a jest to możliwe tylko dzięki "owocom" dobrego ducha człowieka
i jego dobrego serca a to nie potrzebuje ani forum ani słów , bo specyfiką forum są słowa itd... itd... 

Pisałem o przeżywaniu życia .  Ot , życie po prostu  .

Ostatnio edytowany przez efroni (2015-05-28 11:21:07)

#113 2015-05-28 10:23:27

Lidka
mentor

No, tak, Efroni, pisałeś o przeżywaniu życia, o pewnych elementach i mechanizmach img/smilies/smile. Ale zauważ, tu było pytanie: Co to znaczy przeży(wa)ć życie?... img/smilies/wink

Pozdrawiam!

Lidka

#114 2015-05-28 10:41:15

efroni
zaaklimatyzowany

To pytanie jest tak skonstruowane że na nie nie ma jednoznacznej odpowiedzi
i służy  ono tylko do  promocji swego JA , swego intelektu , swojej filozofii życia
, swojej prawdy o życiu , swoich myśli , swego zdania ; filozofowanie  egoizmu po prostu
albo promocja filozofii egoizmu .

http://www.kefann.pl/pdf/004/przezyc_zycie.pdf

Ostatnio edytowany przez efroni (2015-05-28 11:10:09)

#115 2015-05-28 11:26:09

Lidka
mentor

Z pozoru nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale ja jednak doszłam do tego, że jest img/smilies/smile. Cokolwiek przeżywamy, jest wciąż tą samą zasadą: wyrażania się emocjonalnie wobec tego. Jakość tego przeżywania (tego wyrażania się od strony emocjonalnej) jest wprost proporcjonalna do świadomości życia i samoświadomości. Przy czym odkrycie, co jest, tak naprawdę u podstaw czegokolwiek w naszym życiu, wcale nie wymaga nie wiadomo jakiej świadomości, wystarczy obserwacja samego siebie i odrobina refleksji img/smilies/wink.

Bardzo ciekawy link, dzięki! img/smilies/smile

Pozdrawiam!

Lidka

#116 2015-05-28 11:27:21

Lidka
mentor

PS. Intelekt tu jest potrzebny tylko do przekazania tego odkrycia słowami, niekoniecznie do promowania swojego JA img/smilies/wink.

Pozdrawiam!

Lidka

#117 2015-05-31 19:02:01

martin1002
przyboczny

civilmonk napisał(a):

Przed poznaniem Jaźni wszystko z życia trzymamy kurczowo w zaciśniętej dłoni skierowanej wierzchem w górę. Łapiemy co się da i trzymamy. Od poznania Jaźni rękę trzyma się otwartą, wierzchem w dół. Na dłoń pada to co Pan da img/smilies/smile

Interpretacja Isabel Martin:
Przed poznaniem Jaźni chwytamy życie całymi garściami. To, co najcenniejsze, niestety gdzieś się gubi. Wartościowe rzeczy przeciekają nam przez palce i w końcu w ręku zostają tylko jakieś śmieci. Powodują one wielki smutek i rozczarowanie.
Od poznania Jaźni wystawiamy dłoń i czekamy cierpliwie, aż uda się coś od Jaźni wyżebrać. Dostajemy wtedy dokładnie to, co w danej chwili jest nam najbardziej potrzebne. Tylko to i nic więcej. Zamiast śmieci otrzymujemy mnóstwo przestrzeni, wolności i radości życia img/smilies/smile

Ani dualne, ani niedualne.

Stopka forum