Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2017-10-08 13:37:48

Lady
Użytkownik

Bratnia dusza? Co robic? Pomocy :)

Czesc img/smilies/smile pisze z prosba o pomoc bo juz nie wiem co robic img/smilies/smile

Long story short : Na poczatku roku, poznalam swoja bratnia dusze, od pierwszego spotkania bylam pewna, ze on nia jest... pozniej sie juz to tylko potwierdzalo. Te same w 100% zainteresowania, to samo podejscie do zycia i wartosci, dogadywanie sie bez slow, niesamowita chemia i 100% dopasowanie w sprawach lozkowych... i jakby tego bylo malo, to jeszcze podobna historia zyciowa.

Niestety duza przeszkoda to byla odleglosc... on mieszka na drugim koncu polski... tak sie miotalismy, z emocjami z tym co czujemy... bylo to tak silne odczuwanie siebie, ze az po wspolnych wakacjach ja troche uciekac zaczelam... ale mimo wszytsko „wrocilismy”... i tak sie oddalalismy i wracalismy do siebie.
Niestety on w pewnym momemcie „poznal kogos” i cos we mnie peklo... obydwoje wiemy, ze jestesmy swoimi bratnimi duszami...
Moja podswiadomosc i intuicja mi mowi, ze czujemy do siebie cos silnego i innego niz zwykle sie zdarzalo czuc... mimo „tego nowgo kogos” na wyjezdzie „bylismy razem” nie moglismy inaczej... ale tez mimo wszytsko on twierdzi, ze probuje „z ta nowa osoba”. Jestesmy w kontakcie... on sie interesuje co u mnie... ja wole nie wiedziec jak mu sie uklada bo to boli...

I jak wspomnialam wiem, ze to moja bratnia dusza, ze polaczenie miedzy nami jest niesamowite... i moje pytanie brzmi... czy odpuscic i dac mu czas na ogarniecie swojego zycia... moze ten obecny zwiazek to „zwiazek karmiczny” czy odpuscic? Co jest bardzo ciezkie, kiedy wiesz, ze to Twoja bratnia dusza. Nigdy o nikim nie moglam powiedziec „bratnia dusza” a teraz pierwszy raz jestem tego pewna...

Pozdrawiam Was serdecznie img/smilies/smile

#2 2017-10-08 16:53:43

Sosan
szlachetny gawędziarz

Re: Bratnia dusza? Co robic? Pomocy :)

hej, skoro chce spróbować z inna osoba, to nie bardzo czuje w Twoim kontekście tą " bratnia dusze" . Zresztą na początku relacji, gdy para jeszcze z sobą nie zamieszkała , nie ma na głowie rachunków, dzieci, to prawie zawsze jest magia . Zycie to potem szybko weryfikuje. W dobra lub zła stronę

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

#3 2017-10-08 17:19:23

Kopik
przyboczny

Idź do wróżki.

#4 2017-10-08 17:31:15

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Proponuje 5-cio letnie odosobnienie w świątyni zen. To załatwi sprawę

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#5 2017-10-09 21:54:02

victoria
adminka

A ja proponuje walczyć, bo "absens carens".
Nawet jeśli nie będzie zwycięstwa, to będzie spokojne  sumienie.
Życie jest za krótkie, żeby go odkładać na lata.
Bratnią duszę da się utrzymywać na odległość, normalnego zdrowego związku nie i to był błąd, bo chyba nie o przyjaźń chodziło z tą bratnią duszą?

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#6 2017-10-09 21:56:00

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Nie zgadzam się. Bratnie dusze to literacka fikcja. Realnie to po prostu zgodna mieszanka feromonów. Takich zgodnych parterów można znaleźć całe mnóstwo. Szkoda czasu by się za jakimś jednym uganiać. Życie jest na to za krótkie.

A sumienie jest kolejną fikcją tym razem judeochrześcijańską. Nie ma czegoś takiego jak sumienie realnie - to program wpisywany nam od dziecka w naszej kulturze. Trzeba go rozpoznać, rozpuścić i zapomnieć o nim raz na zawsze.

Ostatnio edytowany przez civilmonk (2017-10-09 21:58:50)

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#7 2017-10-09 22:02:48

victoria
adminka

Każdy ma sumienie, to nie kwestia wiary... I potrafi jak nic zatruć życie, myślą, że można było coś zrobić, a nie zrobiło się nic.

jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#8 2017-10-09 22:37:52

civilmonk
szlachetny gawędziarz

victoria napisał(a):

Każdy ma sumienie, to nie kwestia wiary... I potrafi jak nic zatruć życie, myślą, że można było coś zrobić, a nie zrobiło się nic.

To nie kwestia wiary lecz kwestia zaprogramowania. To dwie różne rzeczy Victorio. Niestety przeciętny człowiek nie jest świadom swego oprogramowania. Mnie np. nic nie truje jako "sumienie". Polecam.

Ostatnio edytowany przez civilmonk (2017-10-09 22:38:26)

#9 2017-10-09 23:21:13

victoria
adminka

Czy słońce nazwiesz kulą ognia czy gwiazdą i tak będzie świeciło i grzało img/smilies/big_smile

#10 2017-10-10 01:19:50

rosa
przyboczny

Nie rozumiem dlaczego w ogole nadal jestes z nim w kontakcie. No ale ja jestem troche staromodna i ogolnie nie akceptuje mniej niz 100% oddania img/smilies/wink Ale na serio, facetow ktorzy prezentuja az tyle niewiadomych i domyslow, z reguly najlepiej unikac.

#11 2017-10-10 10:01:55

civilmonk
szlachetny gawędziarz

victoria napisał(a):

Czy słońce nazwiesz kulą ognia czy gwiazdą i tak będzie świeciło i grzało img/smilies/big_smile

Oprogramowanie można zmienić. I do tego namawiam. Wiec nawiązując do twego przykładu kula ognia to obiekt czci a gwiazda to obiekt fizyczny dla którego można znaleźć odpowiednią dźwignię i go ruszyć. Czujesz różnice?

#12 2017-10-10 10:03:10

civilmonk
szlachetny gawędziarz

rosa napisał(a):

Nie rozumiem dlaczego w ogole nadal jestes z nim w kontakcie. No ale ja jestem troche staromodna i ogolnie nie akceptuje mniej niz 100% oddania img/smilies/wink Ale na serio, facetow ktorzy prezentuja az tyle niewiadomych i domyslow, z reguly najlepiej unikac.

Kobiet wymagających 100% oddania tez z reguły najlepiej unikać img/smilies/smile Bo to jest sprzeczne z naturą męską

#13 2017-10-10 19:41:13

rosa
przyboczny

Dlatego nalezy kierowac sie rozumem i zasadami moralnymi a nie popedem i instynktem.  Facetow (i kobiet) bez zasad moralnych lub kierujacych sie relatywizmem moralnym, dla swego wlasnego dobra lepiej unikac, nie sadzisz?

#14 2017-10-10 21:29:08

civilmonk
szlachetny gawędziarz

rosa napisał(a):

Dlatego nalezy kierowac sie rozumem i zasadami moralnymi a nie popedem i instynktem.  Facetow (i kobiet) bez zasad moralnych lub kierujacych sie relatywizmem moralnym, dla swego wlasnego dobra lepiej unikac, nie sadzisz?

Nie sądzę by należało unikać relatywistów. To jedyni szczerzy ludzie na tej planecie img/smilies/wink  Wszystko jest bowiem relatywne i każdy ostatecznie działa dla swego dobra. Nawet tak Jezus.. Niektórzy tylko o tym nie wiedzą.  No i unikając takich, musiałbym unikać siebie img/smilies/smile Unikałbym jedynie relatywistów, którzy są relatywni z pozoru a defacto np buntu, przyjmują to jako pozę, maskę. Prawdziwi relatywiści to skarb tej planety. Taki jak ja :-)

Tak mówiąc wprost to zasady moralne to taka proteza społeczna na czas gdy poziom świadomości nie jest jeszcze powszechnie zbyt wysoki. Są przydatne bo inaczej mniej świadomi by się pozabijali.

Popędem i instynktem i tak się wszyscy kierują. Dążenie do łączenia się w pary to jeden z efektów :-) Dowód mamy powyżej.

Kierowanie się rozumem... też ma swoje ograniczenia. Zresztą wynika to defacto z konstrukcji mózgu. Ostateczna decyzja nie jest nigdy podejmowana rozumowo ale emocjonalnie. Zostało to przebadane. Gdyby tylko rozum miał decydować to byśmy się nieustannie zawieszali na decyzjach z braku danych.

Ostatnio edytowany przez civilmonk (2017-10-10 21:46:16)

#15 2017-10-10 21:47:18

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Jestem okropny. No ale na drugie mam Lucyfer. Niosący Światło. Wiedzy. img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez civilmonk (2017-10-10 21:47:50)

#16 2017-10-10 21:49:06

Sosan
szlachetny gawędziarz

civilmonk napisał(a):

Jestem okropny. No ale na drugie mam Lucyfer. Niosący Światło. Wiedzy. img/smilies/smile

Ponoć serial Lucyfer jest bardzo dobry, Zamierzam obejrzeć. na razie jestem po Chance, w trakcie American gods i przymierzam się do Stranger things. A jak u Ciebie Civil ? img/smilies/smile

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.

~ Papaji

#17 2017-10-10 23:00:30

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Sosan napisał(a):

civilmonk napisał(a):

Ponoć serial Lucyfer jest bardzo dobry, Zamierzam obejrzeć. na razie jestem po Chance, w trakcie American gods i przymierzam się do Stranger things. A jak u Ciebie Civil ? img/smilies/smile

Lucyfera próbowałem. Stranger things próbowałem. Nie przekonały mnie.

American Gods odsłuchałem książkę. Nie podobała mi się. To pozycja dla amerykanów raczej mająca uzmysłowić im historię narodu.

Genialny jest MrRobot - drugi sezon niedawno skończyłem.

Teraz śledzę nowego Star Treka.

Ciągle się waham czy obejrzeć Grę o tron czy przesłuchać książki. Obejrzałem trzy sezony kiedyś i przesłuchałem dwa pierwsze tomy. Książka o rząd wielkości lepsza więc trochę nie chce mi się najpierw filmu.

Jest jeszcze The Expanse ale ciągle jakoś mnie nie przekonuje. Drugi sezon tylko pierwszy odcinek. No i Sense 8. Super jest img/smilies/smile Znasz?

Ostatnio edytowany przez civilmonk (2017-10-10 23:06:21)

#18 2017-10-10 23:20:43

Sosan
szlachetny gawędziarz

jesteś druga osoba, która mi rekomenduje Mr Robot, muszę wiec zobaczyć img/smilies/smile
Gar o tron- z sezonu na sezon coraz słabsza.
Sense 8 nie znam , polecam za to Breaking bad i Raya Donovana.

~ Papaji

#19 2017-10-11 01:17:13

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Próbowałem BB ale za dużo obyczajowości dla mnie w nim. Jakoś mnie nie przekonał. Szukam w serialach dwóch rzeczy: albo dużej nieuchwytnej tajemnicy albo lekkości i nieozobowiązującego relaksu.
Raya Donovana nie znam.

Ostatnio edytowany przez civilmonk (2017-10-11 01:18:31)

#20 2017-10-11 01:21:07

rosa
przyboczny

civilmonk napisał(a):

Tak mówiąc wprost to zasady moralne to taka proteza społeczna na czas gdy poziom świadomości nie jest jeszcze powszechnie zbyt wysoki. Są przydatne bo inaczej mniej świadomi by się pozabijali.

Widze to troche inaczej. Wszyscy dzialamy w ciemnosci, zasady moralne to drogowskazy ktore pomagaja nie zbladzic.  Serce i emocje sa niezmiernie zdradliwe i nie mozna na nich polegac.  Ego zawsze chce tego co mu pasuje.  Dlatego zeby nie zbladzic, najbezpieczniej polegac na zasadach moralnych. To wynika ze swiadomosci Boga, Jego obecnosci i Jego praw.  W jezyku Biblii, poczatkiem madrosci jest bojazn boza.

Stopka forum