Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2010-09-18 22:21:32

voltaren
przyboczny

Re: Pudzinowski - Silwia

Saleta- Najman - najbardziej wieśniacka walka jaką widziałem. I jeszcze te debilne teksty Salety po walce.

#22 2010-09-18 22:43:56

Highlander
przyboczny

voltaren napisał(a):

Saleta- Najman - najbardziej wieśniacka walka jaką widziałem.

Ja na wsi mieszkam i czuję się urażony.

#23 2010-09-19 13:01:21

voltaren
przyboczny

Ale było widowisko. Nie znam się i nie uważam się za znawce, ale walka Salety i Najmana była beznadziejna img/smilies/wink zato później było ciekawiej troche. NA końcu Pudzian załatwił grubasa, wydawało się że grubas nie jest taki zły, miał wcześniej zwycięstwa, więc może Pudzian naprawdę jest dobry.
Najlepszą szokpę Polsat odwalił, dali śpiewać hymn USA faciowi który się nawet tekstu na pamięć nie nauczył...

#24 2010-09-19 19:45:09

fiodor
przyboczny

voltaren napisał(a):

Ale było widowisko. Nie znam się i nie uważam się za znawce, ale walka Salety i Najmana była beznadziejna img/smilies/wink zato później było ciekawiej troche. NA końcu Pudzian załatwił grubasa, wydawało się że grubas nie jest taki zły, miał wcześniej zwycięstwa, więc może Pudzian naprawdę jest dobry.
Najlepszą szokpę Polsat odwalił, dali śpiewać hymn USA faciowi który się nawet tekstu na pamięć nie nauczył...

a może zamiast najgorszej walki oceń najlepszą? wiesz - ten badziew saleta- najman jest właśnie dla ludzi, który nie rozumieją tego sportu ale będą o nim długo rozprawiać i pisać. tam były o wiele lepsze pojedynki, o których nikt nie wspomina.

mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

#25 2010-09-19 20:14:27

voltaren
przyboczny

Najciekawsza dla mnie była walka Kułaka.

#26 2010-09-19 23:46:18

victoria
adminka

Może i beznadziejna, bo panowie spuścili sobie takie zwyczajne mordobicie, ale Saleta na oddchodne, utarł Nejmanowi nosa img/smilies/big_smile pięknie pokonał przeciwnika Błachowicz, chociaż mu nie ubliżał i nie straszył maską :ahaha:

A ten film wprawdzie o kim innym, ale na temat img/smilies/wink

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#27 2010-09-19 23:58:58

valdemar88
adept

Saleta o mało co sam nie kończył jako przegrany, a jego końcowa przemowa wydaje mi się być zbędną. Dla mnie walka była jednak ciekawa img/smilies/big_smile

#28 2010-09-20 00:13:12

Highlander
przyboczny

A Fiodor ma rację, zostawmy showmenów w spokoju, chodź to będzie trudne, a pogadajmy o prawdziwych wojownikach.

#29 2010-09-20 00:53:16

valdemar88
adept

voltaren napisał(a):

Za ten hymn to organizatorzy powinni przeprosić nie tylko Escha ale i kibiców. Totalny brak profesjonalizmu ,komentatorzy relacjonowali walki jakby mieli razem IQ niższe od szympansa.

#30 2011-05-11 11:12:01

Nebogipfel
mentor

Sailor napisał(a):

kszynka napisał(a):

Jednak nie należy chyba negować chęci odmieniania swojego wizerunku ze względu na wiek?? To tak jakby powiedzieć, ze facet po 40stce musi już tylko na wnuki czekać, lub że każda kobieta koło 30stki powinna mieć męża i trójkę dzieci img/smilies/big_smile

Niestety sport rządzi się nieco innymi regułami. 33 lata to dobry moment, by rozpocząć uprawianie czegoś amatorsko, ale mistrzostwo?... Nie czarujmy się, sportowcom w tym wieku bliżej już do końca niż do początku kariery. Pudzianowski wypalił się w w jednej dyscyplinie (w sensie zdobył, co było do zdobycia), ale to nie znaczy że i w kolejnej będzie brylował. Ale pożyjemy, zobaczymy- może jeszcze rozwieje mój sceptycyzm img/smilies/big_smile

Co do wieku to niedo końća się zgodzę.
Zerknij na Tigera Woodsa.
img/smilies/big_smile
Ma 36 lat.
Michael Shumaher jeszcze starszy a jeździ.
Powrócił w 2010.
img/smilies/smile

W wieku emertyalnym niemal można nadal grać...w szachy.
xD

A wracając do sportów walki i wieku.
Kojarzy ktoś Ueshibę?
http://www.youtube.com/watch?v=Vp-IV09G … re=related

85 lat i..?
A tu ma 83:
http://www.youtube.com/watch?v=ozp3OPyX … re=related

Ojciec Aikido w tym wieku całkiem dobrze sobie radził.
img/smilies/wink

Co do MMA...

Nadszedł niestety czas, w którym pierwsze pokolenie MMA powolutku zbiera się do zakończenia kariery.
Po ostatniej walce 44-letniego Kena Shamrocka, dużo ludzi mówi o tym aby skończył karierę, kolejny zawodnik-historia MMA 49-letni Dav Severn ciągnie cały czas karierę fightera, walcząc z co prawda słabej klasy zawodnikami, ale wygrywa wszystkie walki w ostatnim czasie.

43-letni Mark Coleman podczas gali UFC na której w najbliższym czasie wystąpi, także chce ogłosić koniec kariery sportowej. Nie można zapominać o Randym Couture, który liczy sobie już 44 lata, zawodnik ten także pragnie skończyć karierę po walce z Fiodorem.

Ci wszyscy zawodnicy wyżej wymienieni są dziećmi do Pana, o którym chcę napomknąć w tym temacie - SKIP HALL INFO- zawodnik, który w tym roku kończy… 63 urodziny!! Rekord zawodnika nie odkłada się taki jaki jest naprawdę - walczył w bardziej undergroundowych organizacjach etc.

Hall walczyć będzie ostatni raz na gali Dixie Throwdown V, w Irondale. Przeciwnikiem będzie Kelly Rundle.
Hall jest zawodnikiem wywodzącym się z boksu, służył w oddziałach specjalnych we Wietnamie, Korei, oraz na Filipinach. Dlatego jest pewnie tak twardym fighterem - raz podszedł do walki ze złamaną stopą.
Skip powiedział w pewnym wywiadzie przed walką, że nie postara się zawieść, i zrobi wszystko co w jego mocy by wygrać.

Trzymajmy kciuki za najstarszego zawodnika MMA!

http://kulturystyka.pl/poznaj-najstarsz … dnika-mma/

Tyle odnośnie wieku i sztuk walki.

Aha..i jeśli Pudzian ma 33 lata a jeden z zawodników końćzy karierę ok. lat 49  i potrzebuje 15 lat by dobrze walczyć to chyba na conajmniej 1 porządną walkę z jego udziałem pod koniec można by liczyć?

Co do nauki i wieku..ja mam 27 i uczę się angielskiego i o ile mogę japońskiego.

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2011-05-11 11:16:42)

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Stopka forum