Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2010-09-14 20:38:24

keyvee
adept
Serwis

Co sądzicie o środkach budujących masę

Mój brat paker zaczął brać jakieś środki budujące masę. Gdzieś czytałem, że to działa jak sterydy i może trochę zryć psychikę. Co wy o tym sądzicie?

http://inewsy.nazwa.pl/bannerinformacje.gif

#2 2010-09-14 21:23:21

Jatagan
szlachetny gawędziarz

Re: Co sądzicie o środkach budujących masę

Załezy co wcina... te srodki różnią się składnikami. Generalnie to wiesz odrzywka białkowa też buduje masę... sucha masę. To mogą być węglowodany albo tribusterony... musisz podać coś bliżej bo tak to... z ewentualnymi pytaniami w tej kwestii mozesz uderzyć do Fiodora ale pewnie i on żeby się wypowiedzieć będzie potrzebował czegoś więcej niz stwierdzenie że to środki na przyrost masy.
Generalnie zasada jest prosta. Trening - dieta - suplementacja przy czym dwa pierwsze mozna ustawiać zamiennie. O ile twój brajdal nie eksperymentuje na ostro z hormonami to chyba nie masz się o co martwic. Białko i węgle przy intensywnym treningu są nieodzowne zeby nie doszło do efektu wprost odwrotnego do zamierzonego czyli do palenia mieśni.
Jeśli mógłbyś napisać co łyka brat... bedzie łatwiej.

Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
                            Robert Bruce (Waleczne serce)

#3 2010-09-14 21:24:50

Abesnai
Canis dirus / Administrator

keyvee napisał(a):

Mój brat paker zaczął brać jakieś środki budujące masę. Gdzieś czytałem, że to działa jak sterydy i może trochę zryć psychikę. Co wy o tym sądzicie?

Są podobno jeszcze inne efekty uboczne zwane ... "trąbą smutnego słonia" http://macg.net/emoticons/laughing2

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#4 2010-09-14 22:34:58

Jatagan
szlachetny gawędziarz

No to moze po sterydach faktycznie. Z własnego doświadczenia Ab. Brałem AAKG z grubsza biorąc na lepszego kopa... nooo powiem tylko tyle że nie tylko na treningach działało img/smilies/big_smile ogólnie przyjmijmy ze co by nie mówić kazde takie łykanie jest to ingerencja w organizm jednak można brać z głowa albo z główką. Nie raz na treningach podziwiałem kolegów z plecami upstrzonymi "syfem wszelakim" albo takich którym nagle coś dziwnego działo się z ssutkami img/smilies/big_smile
Moim treningiem, dietą i suplementacja zajmował się trener i wszystko przyjmowalem według jego zaleceń. Na pewno dawało to efekty i to takie które mnie zaskakiwały jednak tak jak mawiał mój trener "prawdziwa siła jest w tobie, mozesz połknać wszystkie odżywki i poiguły swiata... jak sam nie ruszysz dupska to nic ci nie pomoze". Po za tym suplementy do treningu wprowadził na moja wyraźną sugestię po ok. 7 - 8 miechach solidnego treningu kiedy zauwazyłem ze co bym nie robił to "stoję w miejscu". Na początek to były suple z (mogę pokrecic nazwę) Vitaminlabu (zwłaszcza białko) a na koniec seria Animala (zwłaszcza flex - świetne na stawy). Wbrew pozorom suple dla kulturysty czy osoby uprawiajacej sporty siłowe to nie tylko pompy... to cała gama różnych srodków które się uzupełniaja i mają pomagac w treningach a nie je zastepować. To że ktos np. łyka coś na przyrost masy to nie znaczy ze je zbyduje bez odpowiedniej diety i treningu... dla tego potrzeba cos więcej zeby sie wypowiedzieć w temacie niz to co napisał Keyvee

Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
                            Robert Bruce (Waleczne serce)

#5 2010-09-16 14:40:33

fiodor
przyboczny

keyvee napisał(a):

jak już koledzy wyjaśnili to musisz podać konkretne nazwy bo "jakieś środki budujące masę" to nie bardzo stanowią podstawę do dyskusji. ogólnie jeśli coś działa jak steryd to po prostu jest sterydem. zarówno wśród tzw suplementów można znaleźć te nieszkodliwe dla organizmu jak i te szkodliwe. dużo też zależy od stanu zdrowia danej osoby. przykładowo niektóre z nich powodują wzrost ciśnienia i nie powinny być zażywane przez osoby cierpiące na nadciśnienie. ogólnie odżywki i suplementy można spokojnie nabyć w aptekach. i co do tych nie należy się jakoś specjalnie obawiać. to co krąży w necie lub w tzw, drugim obiegi to już inna sprawa. ale tu musisz operować konkretną nazwa tego co brat bierze. bo samych sterydów są dziesiątki. do tego musisz znać kraj pochodzenia. wiedzieć czy brat stosuje leki osłonowe i czy stosuje odpowiednie cykle. stopień szkodliwości sterydów też jest różny. dlatego bez nazwy nikt ci tutaj nic konkretnego nie napisze.
a masę można zbudować sobie zupełnie bezpiecznie stosując odpowiedni trening na masę, zapewniając optymalną ilość białka, węglowodanów i koniecznie aminokwasów. to wszystko można uzupełnić dobrym stekiem kreatynowym. krzywdy nikt sobie czymś takim nie zrobi pod warunkiem, ze będzie się stosował do instrukcji img/smilies/smile.

mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

#6 2010-09-28 21:21:26

Lusiak93
adept

"niektóre z nich powodują wzrost ciśnienia" - oho ! Powinnam to powiedzieć bratu, bo też bierze te świństwa, a ostatnio ma problemy z ciśnieniem ;/

#7 2011-02-09 15:45:48

piaskun57
Zbanowany

Ostrzeżenia: 9

A ja słyszałem że taki co pakuje i bierze jakiś tam "koks"to przypłaci to kiedyś brakiem pociągu do płci przeciwnej :zozol4:

#8 2011-05-11 11:18:51

Nebogipfel
mentor

A ja słyszałem, że po sterydach po pewnym czasie flaczeje.
img/smilies/big_smile

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#9 2011-05-11 14:52:31

Hoffman Moritsu
zaaklimatyzowany

Według mnie lepiej trzymać się od tego zdala.Najlepsze środki budujące masę to potrawy bogate w białko oraz witaminy,a nie jakieś prochy do których nie wiadomo kto czego dosypał...Doping najlepszy z tego wszystkiego img/smilies/tongue
Nebogipfel.To jest tak.Dostajesz po dopingu zajebistego kopa jakbyś ciągle był na adrenalinie,a po jakiś 5 latach jesteś jak niepełnosprawny.Flaki zamiast mięśni,zatróty organizm.Choć jeśli interesuje kogoś to by zabłysnąć przez swoje 5 minut to proszę bardzo.Najlepsze wyjście.Pomijając jak wielkim jest to dyshonorem.

Ostatnio edytowany przez Hoffman Moritsu (2011-05-11 14:54:51)

Zapraszam do gry img/smilies/smile
ERA BLEACHA          OUTBREAK

http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comment_REIfEQvc46ZCYgYaRlbtbjnvSKt8fed2,w400.jpg

#10 2011-05-11 19:20:06

Nebogipfel
mentor

Hmm, żadne jadło mi masy nie dało.
Może z wyjątkiem 10 sytych obiadów dziennie przez 10 dni.
No, ale nie chodzi mi tylko o brzuch.
img/smilies/big_smile
Suplementy diety są.
Ponoć nie jednemu takiemu jak ja pomogły.
A doping to chyba jeszcze inna sprawa.
A jak ktoś ma na prawdę bzika co do wyglądu(i to bardziej niż co do siły) to..
Na to tez jes tsposób.
Mięśnie jak Szwarzenegger w max. 2 tygodnie.
Siły w tym zero, kontrola nad równomiernością rozłożenia - zero.
Za to ryzyko utraty życia i piekielnie bolesne likwidowanie jak się człowiek rozmyśli.
Środek nazywa się Synthol.
Efekty:
http://akurat.org/wp-content/uploads/2010/08/synthol3.jpg
http://www.sportowiec.org/wp-content/uploads/image/Styczen2010/synthol.jpg
http://img25.imageshack.us/img25/5417/synthol02.jpg
http://img128.imageshack.us/img128/3315/synthol9zr.jpg

Co tu podziwiać?
Ponoć u lekkoatletów olimpijskich wykryto bardzo rzadki gen decydujący o predyspozycji do lepszych osiągów.
Po przejrzeniu netu wyszło, że to nic nadzywczajnego w sumie i każdy ten gen ma(wcale nie jest az tak rzadki).
Tylko oni mają ten gen jakby o większym potencjale, który...jest wynikiem treningów.
Na to mi wyszło co do rzekomego dopingu genetycznego.

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#11 2011-05-11 19:34:24

Hoffman Moritsu
zaaklimatyzowany

Aż rzygać się chce...;/

Zapraszam do gry img/smilies/smile
ERA BLEACHA          OUTBREAK

http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comment_REIfEQvc46ZCYgYaRlbtbjnvSKt8fed2,w400.jpg

Stopka forum