Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2010-02-24 22:40:59

lufestre
la princesa de los gatos
Skąd: wawa
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 4181

Re: MOJE SMUTKI

No i nie zapomnij nam napisać jak już będziesz po!

Offline

 

#22 2010-02-24 23:47:13

Sara
adept
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 13
Serwis

Re: MOJE SMUTKI

Przyłaczam sie, i życzę ci  Alu ( oraz przy okazji synkowi Dorcik) pełnego zdrowia do konca tego wcielenia,   i od razu na  wszystkie  nastepne , jeżeli bedzie to oczywiscie zgodne z Twoim Najwyższym Dobrem <przytul >I tak przy okazji , jako ze wyznaję teorie, ze wszystkie choroby naszego ludzkiego ciala maja swoja przyczynę w naszej psychice, w naszych  wzorcach /schematach myslenia , chcialabym Cie zapytac, czy jestes osoba , ktora  ma skłonnosci do zatrzymywania w sobie emocji , bez ich 'fitrowania', i  i bez wyrzucania z siebie tych 'szkodliwych'  ?

Bo nerki łaczy sie z czakrą glowna  krzyzową , która   przynalezy do ciała emocjonalnego duszy . Dzieki z kolei temu ciału  każdy z nas odczuwa przerozne  emocje .....

Nerki odpowiadaja  ( w skrócie ) za filtrowanie   krwi, i wypłukiwanie z niej szkodliwych /trujacych  produktów przemiany materii  , ktore nastepnie kierowane sa do pecherza,  celem ich wydalenia z organizmu  .
Wiele osob ze swiata ezoteryki uwaza, ze na planie duchowym odpowiada to naszej umiejętnosci  filtrowania  emocji, ktore inni nam przesyłaja, lub które my sami ' produkujemy',  w reakcji na otaczajacy nas świat .

Zła praca nerek odpowiadalaby brakowi odpowiednich schematow myslenia, ktore by pozwalały oddzielic w emocjach to , co szkodliwe dla nas, od tego, co pozyteczne ,  co powinnismy zostawic dla siebie , jako 'pokarm płynny duchowy '...

Często takie schematy myslenia nabywamy już w naszym dzieciństwie …należalby do nich   np. wzorzec czesto przekazywany przez rodzicow, że dziecko nie powinno się złościć, i tego uzewnętrzniac …wtedy dziecko   zamiast wyrzucic z siebie energię zapisujaca ta złość, zostawia ja w sobie , mimo ze jest   ‘trująca’ dla niego samego .....

Prawidłowym wzorcem bylaby postawa typu :  przezywanie złości jest naturalne ,  byle wyrażając ja, nie szkodzic nikomu .
( więcej np.  tutaj :  http://psycholog.msp.info.pl/tematy-ogo … zlosc.html   ) 

Innym takim wzorcem byloby  bezkrytyczne  przyjmowanie  'wgłab siebie ' emitowanej od kogoś  do nas  np.  nienawiści, gniewu, złosci,   polaczonych  np. ze slowami, ze np.  jesteśmy  jestemy głupi,  do niczego, nic nie warci  , ze nam się nic nie uda , z e nic nie umiemy ….a jak jeszcze  będziemy  przypominali sobie te sytuacje kilka razy, powiększając tym samym   trujacy ładunek emocji  w nich zawarty , lub   - mając np. niska samoocene  - dodoamy do tego ładunku swoje  negatywne emocje :  złość , gniew   na siebie,  a nawet nienawiśc do siebie,  ,to załatwimy sobie nastepna porcje trujących emocji, które  zostawimy w organizmie …..
W takich sytuacjach należałoby by się tak zachowac, jak przy dziecięcej grze w  kolory :  przy  piłce ‘czarnej’ nie chwytac jej  wogole ….

Jaki wzorzec w psychice by odpowiadal  takiej postawie ? :  np. samoakceptacja  siebie , która by nie pozwoliła nam uwierzyc, ze jesteśmy nic nie warci , i tym samym  nie wpuścilibyśmy wgłęb  siebie  tych emicji …
Wg mnie pomaga w takich sytuacjach  tez przerobiona  lekcja asertywności  …..no juz za najwazniejszy KLUCZ DO ZDROWIA uwazana jest umiejętność RADYKALNEGO WYBACZANIA SOBIE I INNYM …..
Wtedy energia powinna zacząc hulać w meridianach każdego, i być może zniknęłyby przy okazji  te torbiele w nerkach …

( Wybaczanie jest  uważane  za jedno z lekarstw nawet na raka  :    http://www.nowotwor.org/_sites/radykalnewybaczanie.htm  ) 

Generalnie  dla osiągnięcia dobrego zdrowia  naszych cial ludzkich  zalecane jest ‘przerobienie ‘choćby afirmacji wymienionych tutaj :  http://www.afirmacje.pl/afirmacje.htm 
( a to ‘przerobienie’ polega na tym, ze wymawiając jakaś afirmacje nie czujemy w sobie zadnego oporu,  zgadzamy się całkowicie z jej trescia )

W  przypadku, gdy  na nerki i choroby towarzyszace choruja male dzieci, spotkalam się z pogladem, ze  założyły  one sobie te choroby jeszcze przed danym wcieleniem  , aby czegos związanego  z nimi doswiadczyc…..ale na pewno pomoże tez przy wychowaniu tych dzieci zwrócenie uwagi na  wzorce, powodujące  nieumiejętność   rozdzielania  szkodliwych emocji od pozytywnych  , i nieumiejętnośc wyrzucania z siebie tych truj,acych ….


Tyle w temacie..sorry, jeżeli znacie już to wszystko  - nie chciałam nikogo pouczac, lecz jedynie pomóc ….

Ostatnio edytowany przez Sara (2010-02-25 01:03:26)


"Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym,
będzie ono kierowało Twoim życiem,
a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem."   C.G.Jung

Offline

 

#23 2010-02-25 09:13:42

Alicja
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 172

Re: MOJE SMUTKI

Saro bardzo interesujący tekst,przeczytałam z wielką uwagą.Gdy byś miała jeszcze coś  z chęcią przeczytam.Z góry bardzo Ci dziękuję.

Offline

 

#24 2010-02-25 22:01:21

Sara
adept
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 13
Serwis

Re: MOJE SMUTKI

Kochana Alu img/smilies/smile

Może w takim razie poleciłabym Ci wszystkie ksiazki Louise L. Hay   np. -  'Mozesz uzdrowic swoje  zycie'  , 'Lecz swoje ciało ' ....

a tu troche o autorce  :


Louise L.Hay założyła i prowadzi w Kalifornii ośrodek terapeutyczny, którego celem jest pomaganie zgłaszającym się osobom w odkryciu i wykorzystaniu pełni potencjału sił wewnętrznych, mających decydujący wpływ na zachowanie zdrowia. Źródłem wiedzy autorki są jej własne doświadczenia: uznana za nieuleczalnie chorą na raka, w okresie przygotowywania się do operacji zdołała wyleczyć się sama. Jej główne przesłanie streszcza się w zdaniu: 'Jeżeli tylko jesteś gotów uruchomić siły swojego umysłu, możesz wyleczyć się niemal z każdej choroby'. Książka Możesz uzdrowić swoje życie to swoisty kurs metod Louise L.Hay. Autorka krok za krokiem uczy w niej sposobów rozwią-zywania swoich lęków i napięć, trudności w stosunkach z otoczeniem, a także przeciwdziałania aktualnym i potencjalnym chorobom. Dla ułatwienia czytelnikowi codziennej pracy nad swoimi problemami Autorka proponuje korzystanie z zeszytu ćwiczeń Pokochaj siebie, ulecz swoje życie.

Ksiązkę : 'Pokochaj siebie, ulecz swoje zycie, Cwiczenia '  , polecałabym  każdej abolutnie osobie,  jako swoisty elementarz w zmianie najbardziej negatywnych i szkodliwych dla zdrowia wzorcow /schematów myslenia ......


Jej ksiazki sa dostepne u wielu osób na chomiku , a same 'Ćwiczenia'  pewnie mozna dostac na Allegro za ok. 20 zl


Naprawde goraco polecam  http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/h025


"Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym,
będzie ono kierowało Twoim życiem,
a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem."   C.G.Jung

Offline

 

#25 2010-03-11 18:46:05

Bujaczek
Promyczek
Skąd: Sztum
Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 1180
Serwis

Re: MOJE SMUTKI

Alu ,kochana wiesz że jestem z Tobą myślami :*


„Spróbuj choć raz odsłonić twarz i spojrzeć prosto w słońce...
Zachwycić się po prostu tak i wzruszyć jak najmocniej...”

http://zapatrzonawksiazki.blogspot.com/ <--- mój Blog o Książkach img/smilies/big_smile
ZAPRASZAM!!

Offline

 

#26 2010-03-11 18:55:00

Alicja
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 172

Re: MOJE SMUTKI

Ireczko moja kochana ,ja wiem ze Ty zawsze o mnie myślisz.http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/h025

Offline

 

#27 2010-03-19 21:53:32

Ariadna-enta
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-02-26
Posty: 218

Re: MOJE SMUTKI

Alicja napisał(a):

Opisałam moje radości czas na smutki.
Większość z Was wie że od 10 lat choruję na przewlekłą niewydolność nerek.Do listopada 2009 roku stan moich nerek był można powiedzieć "zadowalający".Jednak uległo to znacznemu pogorszeniu.Nie pracują już tak "dobrze" jak kiedyś i na obu nerkach zaczęły mi się tworzyć torbiele.Za tydzień jadę znów do kliniki i wtedy nefrolodzy zadecydują czy konieczne będą dializy.Wiedziałam że kiedyś to nastąpi lecz miałam cichą nadzieję że uniknę tego.Trzymajcie za mnie kciuki.

Alicjo będę o Tobie myśleć
trzymaj  się.

Offline

 

#28 2010-03-19 22:38:24

Nassanael Rhamzess
Zaklinacz - Hasziszijun
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 6518

Re: MOJE SMUTKI

I jak?


"Artyści kłamią, aby pokazać prawdę, a politycy, aby ją ukryć."
"Pod tą maską kryje się idea, panie Creedy, a idee są kuloodporne."
V jak Vendetta

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo