Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2011-08-13 22:50:11

krzysz-pan
adept
Serwis

prawo i myśl

Nasze przeszłe życie wciąż jest w nas. Tylko dlatego możemy o nim rozmawiać. Nasze przyszłe życie jest w nas. Dowód jest ten sam. Ergo: Nasze przeszłe życie jest od początku życiem przyszłym. A czym i gdzie jest to pośrodku?http://yoursmiles.org/csmile/question/c0313

Ostatnio edytowany przez krzysz-pan (2011-08-27 21:06:02)

Zastanów się nad faktem, że głuchy nie słyszy...
F. Herbert

#2 2011-08-13 22:53:18

krzysz-pan
adept
Serwis

Re: prawo i myśl

:clown:Nowe prawo fizyki odkrywa przed nami i wyznacza Myśl. Żeby to zrobić Myśl łamie wszystkie znane prawa fizyki, także to, które właśnie odkrywa.:clown:

F. Herbert

#3 2011-08-14 00:16:32

Chinatsa
Moderatorka-san

Wiesz tutaj można zastanowić się nad ogólnym pojęciem czasu i strzałkami czasu img/smilies/smile
Dlaczego czas biegnie do przodu a nie do tyłu?
Wszystko układa się w taki schemat:
przeszłość <---teraźniejszość----> Przyszłość
Dlaczego pamiętamy przeszłość a nic nie wiemy o przyszłości?
I czym dokładnie jest teraźniejszość? 
To co właśnie napisałam jest już przeszłością.
To co teraz piszę jest teraźniejszością.
A to co mam zamiar napisać - przyszłością.

Więc wydaje mi się, że teraźniejszość jest bardzo krótką chwilą w naszym życiu, zaledwie sekundą w każdej chwili, którą trudno zauważyć. To, o czym myślisz w danej chwili jest teraźniejszością jednak już sekundę po tym jak to pomyślałeś, jest to przeszłością a w głowie formują ci się powoli inne myśli które są przyszłością.

Przynajmniej ja to sobie tak tłumaczę img/smilies/tongue

" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
  Moje życie było fałszywe.
  Tak naprawdę mnie tam nie było"
http://www.youtube.com/watch?v=yuaTgylP … re=related The saddest
http://www.roll-of-honour.com/Overseas/images/JapaneseFlagAnimated.gif

#4 2011-08-14 01:49:12

Nebogipfel
mentor

Zgadza się.
Teraźniejszość jednak dla mnie to nawet nie sekunda.
Teraźniejszość uważam za granicę między przeszłością a przyszłością.
Można by rzec, że niemal nie istnieje - trwa tak krótko.
Nic nie stoi w miejscu, wszystko się dokonuje.
Jedynie podejmując decyzje możemy wpłynąć mniej lub bardziej na przyszłość.

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#5 2011-08-14 02:11:15

kaszel
Zbanowany

to juz musisz sie Einsteina zapytac krzysz-pan
i nie wierze w poprzednie zycia

#6 2011-08-14 02:34:46

Chinatsa
Moderatorka-san

Masz na myśli szczególną teorię względności?
Einstain twierdził że nasz wszechświat posiada czterowymiarową czasoprzestrzeń a ich punkty nazywają się zdarzeniami.
Ale co w wypadku, kiedy tych zdarzeń nie ma? Co w wypadku, kiedy czas rzeczywisty tak naprawdę jest błędny a prawidłowym jest czas urojony, gdzie zdarzenia mają urojone wartości czasu?

Ostatnio edytowany przez Chinatsa (2011-08-14 02:42:46)

" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
  Moje życie było fałszywe.
  Tak naprawdę mnie tam nie było"
http://www.youtube.com/watch?v=yuaTgylP … re=related The saddest
http://www.roll-of-honour.com/Overseas/images/JapaneseFlagAnimated.gif

#7 2011-08-14 02:57:32

Nebogipfel
mentor

Czas jest koncepcją i nic więcej.
Co do względności to rok trwa dłuzej lub krócej na innych planetach a nadal zwany jest rokiem.
Zastanawia mnie też, która godzina jest na przecięciu południków(na biegunach).
Przecież styka się tam wiele stref czasowych.
img/smilies/big_smile

Czas został wymyślony przez człowieka by lepiej zrozumieć zachodzące zmiany i by móc odmierzyć okres między czynnościami..no i koncepcja ta pomaga nam zaplanować coś na konkretny moment i możemy ustalić jak długo coś ma trwać.
Natomiast nie wiem na którą godzinę mógłbym się umówić na biegunie, gdzie styka się wiele stref czasowych i to jest paradoks.

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#8 2011-08-14 06:25:33

Lidka
mentor

Czas powstał wraz z materią i materialnym jej postrzeganiem. Bo skoro postrzegamy coś osobno, to przestrzeń między jednym obiektem a drugim (byciem przy jednym i pójściem do drugiego) zapełniła się właśnie czasem. I jako taki funkcjonuje w rzeczywistości materialnej jedynie i jest człowiekowi bardzo pomocny.

Ale tak naprawdę w naszej rzeczywistości postrzegamy tylko przeszłość i przyszłość, teraźniejszości nie ma, jest wielce, wielce umowna.

Natomiast z duchowego punktu widzenia nie ma ani przeszłości, ani przyszłości, istniej wieczne 'teraz', aczkolwiek rzeczy dzieją również w pewnym porządku chronologicznym.

Oczywiście, że w każdym z nas zapisana jest przeszłość (poprzednie wcielenia) i oczywiście, że to wyznacza przyszłość (kolejne wcielenia). Cokolwiek jest, to naturalna konsekwencja tego, już było, to, co było, wyznacza to, co będzie.

Pozdrawiam!

Lidka

#9 2011-08-14 12:58:47

kaszel
Zbanowany

czas to dla mnie, zmieniajaca sie Postac swiata, Forma w ruchu

#10 2011-08-14 13:03:17

kaszel
Zbanowany

co do reinkarnacji, gloszenie mysli o Reinkarnacji, jest lekcewazeniem ludzkiego ciala, cialo ludzkie jest uwazane tutaj za cos tak niewaznego, ze prowadzi to do wiary
ze czlowiek moze istniec w kolejnych wcieleniach, "oblekajac" sie nawet w ciala zwierzece , nieprzestajac byc czlowiekiem i zachowujac ciaglosc swej histori

Ostatnio edytowany przez kaszel (2011-08-14 13:04:24)

#11 2011-08-14 15:36:04

Lidka
mentor

Kaszel, nie, to nie jest żadne lekceważenie ciała, to po prostu szersze spojrzenie na życie z pozycji duchowej, nie materialnej. Ale nie musisz wierzyć w reinkarnację, to bez znaczenia img/smilies/wink

Pozdrawiam!

Lidka

#12 2011-08-14 19:42:53

kaszel
Zbanowany

Lidzia, ja ufam ze bedzie wszystko dobze, musi byc

POZDRAWIAM

#13 2011-08-14 19:49:07

Lidka
mentor

To dobrze, że ufasz... img/smilies/smile

Pozdrawiam!

Lidka

#14 2011-08-15 21:59:01

krzysz-pan
adept
Serwis

Chinatsa napisał(a):

Wiesz tutaj można zastanowić się nad ogólnym pojęciem czasu i strzałkami czasu img/smilies/smile
Dlaczego czas biegnie do przodu a nie do tyłu?
Wszystko układa się w taki schemat:
przeszłość <---teraźniejszość----> Przyszłość
Dlaczego pamiętamy przeszłość a nic nie wiemy o przyszłości?
I czym dokładnie jest teraźniejszość? 
To co właśnie napisałam jest już przeszłością.
To co teraz piszę jest teraźniejszością.
A to co mam zamiar napisać - przyszłością.

Więc wydaje mi się, że teraźniejszość jest bardzo krótką chwilą w naszym życiu, zaledwie sekundą w każdej chwili, którą trudno zauważyć. To, o czym myślisz w danej chwili jest teraźniejszością jednak już sekundę po tym jak to pomyślałeś, jest to przeszłością a w głowie formują ci się powoli inne myśli które są przyszłością.

Przynajmniej ja to sobie tak tłumaczę img/smilies/tongue

niezupełnie tak. To co piszesz od dawna jest już przeszłością. Twoja myśl jest już całkiem gdzie indziej, palce stukają po klawiaturze ze znacznym opóźnieniem. czytasz tekst z jeszcze większym. Pomyśl jak wielka róznica dzieli myśl jako taką od jej zwerbalizowania - jeszcze przed zapisaniem. Twoje myśl zawsze cię będzie wyprzedzać. Chcąc ją dogonić musisz niejako zwiększyć zasięg percepcji. otworzysz przed sobą przyszłość, ale  twoje mysli nadal będą przed tobą

F. Herbert

#15 2011-09-11 19:04:45

999Krysia
zaaklimatyzowany

kaszel napisał(a):

co do reinkarnacji, gloszenie mysli o Reinkarnacji, jest lekcewazeniem ludzkiego ciala, cialo ludzkie jest uwazane tutaj za cos tak niewaznego, ze prowadzi to do wiary
ze czlowiek moze istniec w kolejnych wcieleniach, "oblekajac" sie nawet w ciala zwierzece , nieprzestajac byc czlowiekiem i zachowujac ciaglosc swej histori

.... Kaszel, dla ciała i emocji stworzony został ten świat materii..Podstawą człowieczenstwa jest ciało ,emocje i uwarunkowania..... czyli klatka wyobrazeń....
.. W ,,drodze powrotnej" jest taki etap ,gdzie emocje zostaja zamienione na uczucia ,  uwarunkowania znikna a z nimi klatka wyobrażeń, zostaje tylko ciało  z esencja nas samych ... ale to juz nie ,,człowieki" jak mówi król z kreskówki...
....Wyrocznia Majów - mówi czasoistota,  Osho-nadczłowiek a de Mello  -święty....
Ale póki co , cieszmy sie z dobrodziejstwa ciała , z małych przyjemnosci , codziennych radości....z  wad i zalet  ,które doprowadzą nas do  domu...cokolwiek to nazwiemy..

..Dorastasz   w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

Stopka forum