Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2011-07-31 11:21:25

Kajetanbielski
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-31
Posty: 7

POLA ŚMIERCI

Pola Śmierci Kambodżańska Odyseja to kolejne tłumaczenie wspomnień Haing Ngora lekarza, aktora, uczestnika tragedii jaka rozegrała się w latach 70 tych w Kambodży, kiedy to władzę przejęli Czerwoni Khmerzy dowodzeni przez Pol Pota.
Wraz z nastaniem „Demokratycznej Kampuczy” zniknęła własność prywatna, zlikwidowano szkoły, szpitale, zniknęły banki i pieniądze, zdelegalizowano religię.
Kambodża miała stać się krajem chłopskim, mieszkańców miast masowo przesiedlano do wiejskich komun, gdzie zmuszani byli głodzeni torturowani zmuszani do niewolniczej pracy.
Haing Ngor tragicznie doświadczył kambodżańskiego piekła. Był świadkiem śmierci swojego ojciec, który zginął ukarany za kradzież jedzenia, umarła także jego żona i teściowa, nigdy też nie odnalazł swego brata i bratowej.
Jemu samemu jako lekarzowi groziła śmierć, torturowany, wielokrotnie był świadkiem okrutnych egzekucji. Tak oto modlił się zabrany na przesłuchanie:
I błagam bogowie – modliłem się – gdy pójdę do piekła albo do raju, trzymajcie mnie z dala od Czerwonych Khmerów. Kiedy się odrodzę nie wysyłajcie mnie do nich . Nie chce być blisko Kambodży.
Książka ta jest nie tylko świadectwem okrutnej zbrodni, ale i  opowieścią  o niezwykłym człowieku, odwadze, determinacji i sile.
Tę książkę po prostu trzeba przeczytać!

Offline

 

#2 2011-10-28 11:52:30

Chmurka
adept
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-09-30
Posty: 79

Re: POLA ŚMIERCI

Kiedyś miałam kupić tę książkę, ale w ostatniej chwili zauważyłam, że to wydawnictwo Fronda.


Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo