Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

• Index
  •  » Film
  •  » Najlepsza/najgorsza filmowa adaptacja powieści

#26 2011-10-20 16:19:58

Szymon
Heretyk i Buntownik z wyboru

Re: Najlepsza/najgorsza filmowa adaptacja powieści

Świetny "Znachor" Dołęgi - Mostowicza, doskonała rola w nim Bińczyckiego...rozpacz - "Noce i Dnie". Ten pisk:Bogumił! Bogumił! - po prpstu na strzepy drze

#27 2011-10-24 13:56:56

twarde.ciacho
adept

Chmurka napisał(a):

Szczerze to najbardziej zawiodła mnie kinowa wersja "Dragon balla" zepsuli moje ulubione anime img/smilies/sad Jeśli chodzi o interpretacje "Lotu nad kukułczym gniazdem" to znacznie bardziej od filmu podobała mi się sztuka w Teatrze Powszechnym. Z nowości całkiem niezłe mogą być "Służące", adaptacja powieści Kathryn Stockett, bardzo mądrej, jak na babską, książki http://emoty.blox.pl/resource/fahne2_pl Gdzie ni spojrzeć film ma dobre recenzje.

Mnie juz się udało ten film zobaczyć img/smilies/smile Jest swietny img/smilies/smile (wygralam bilet na taki specjalny pokaz) wiedziałam czego sie spodziewac, bo czytałam ksiązkę, ale aktorzy graja swietnie img/smilies/smile Szczególnie Viola Davis img/smilies/smile

img/smilies/smile

#28 2011-11-02 10:59:01

Makarena
adept

Ja czytałam, ze autorka jest zachwycona filmem, więc to chyba najlepsza recenzja img/smilies/tongue Widziałam dziś reklamę w tv, tylko nie załapałam kiedy wchodzi do kin img/smilies/hmm

#29 2011-11-10 11:40:49

Chmurka
adept

Już jest w kinach. Ja byłam wczoraj i naprawdę jestem pod wrażeniem. Świetnie oddali klimat to cukierkowe miasteczko na amerykańskim południu i to co kryje się pod tą przykrywką. Vila Davis rzeczywiście świetna.

Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

#30 2011-11-10 17:00:55

Chinatsa
Moderatorka-san

Z bólem serca, ale musze przyznac że Harry Potter był tak okropnie "okrojoną" adaptacją książki że naprawdę było mi szkoda.
Natomiast np Władca Pierscieni bardzo mi się podobał. Świetnie oddany klimat.
Z chęcią bym natomiast oglądnęła film/serial Sagi o Ludziach Lodu, choc może bałabym się czy nie zniszczy mi to wyobrażenia bohaterów i całej magii książki.

" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
  Moje życie było fałszywe.
  Tak naprawdę mnie tam nie było"
http://www.youtube.com/watch?v=yuaTgylP … re=related The saddest
http://www.roll-of-honour.com/Overseas/images/JapaneseFlagAnimated.gif

#31 2011-11-13 16:34:37

polliter
moderatus polliterus

Znakomity serial BBC "Ja, Klaudiusz". Książka Gravesa rewelacyjna, ale serial, naprawdę, trzyma poziom http://yoursmiles.org/tsmile/rulez/t2027

"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

#32 2011-11-15 12:30:08

Makarena
adept

Byłam w kinie i muszę przyznać, ze Służące to chyba najlepsza adaptacja jaką widziałam. Twórcy zwrócili uwagę na wszystko co najważniejsze i wszystko co budowało klimat tej książki. Brawa też za casting, aktorki raz,ze dobrane idealnie pod względem fizyczności to jeszcze dały popis świetnej gry!

#33 2011-11-25 15:02:43

wisienka
adept
Serwis

Podpisuje sie pod Służącymi wszystkiemi czterema kończynami! Świetny film i do tego dobra adaptacja książki. Czapki z głów.

dobre gry na przeglądarkę nie są złe...

• Index
  •  » Film
  •  » Najlepsza/najgorsza filmowa adaptacja powieści

Stopka forum