Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2011-09-19 21:14:38

Nebogipfel
mentor

Wielbłądzie mleko. ;)

"Wielbłądzie" lody mają szansę zrobić furorę na rynku w Wielkiej Brytanii. Słodki deser wykonany z wielbłądziego mleka, ubogiego w tłuszcz, za to zawierającego dziesięciokrotnie większą ilość żelaza, niż mleko od krowy, został po raz pierwszy zaprezentowany na targach żywnościowych w Europie. Już dzisiaj takie lody są bardzo popularne w krajach arabskich - informuje dailymail.co.uk.

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/l … omosc.html

Strasznie jestem ciekaw tego mleka, no i wegetarianie nie będą straszyć, ż emi rogi urosną.
http://macg.net/emoticons/laughing2

Co o tym myślicie?
:zozol4:

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#2 2011-09-20 04:16:49

lufestre
la princesa de los gatos

Re: Wielbłądzie mleko. ;)

Myślę, że wegetarianie staną przed alternatywą rogów albo garbów. img/smilies/big_smile Nie wiem co lepsze. img/smilies/big_smile

A tak serio, to całkiem ciekawe jak różni się smak wielbłądziego mleka od krowiego/ Szkoda, że przez forum nie można przeprowadzić degustacji. img/smilies/tongue Tylko, że trochę drogie te lody za kulkę. img/smilies/tongue

#3 2011-09-20 12:21:48

Highlander
przyboczny

lufestre napisał(a):

Myślę, że wegetarianie staną przed alternatywą rogów albo garbów. img/smilies/big_smile Nie wiem co lepsze. img/smilies/big_smile

A tak serio, to całkiem ciekawe jak różni się smak wielbłądziego mleka od krowiego/ Szkoda, że przez forum nie można przeprowadzić degustacji. img/smilies/tongue Tylko, że trochę drogie te lody za kulkę. img/smilies/tongue

Piliście może mleko od krówki, takie od razu po udoju?

#4 2011-09-20 12:24:49

Nebogipfel
mentor

Nie przypominam sobie. Choć chyba tak.

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#5 2011-09-20 13:40:01

Crows
mentor

wielbłądzie mleko jest dobre , ma lepszy stosunek tłuszczu do węglowodanów niż krowie i kozie mleko

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#6 2011-09-20 14:27:57

lufestre
la princesa de los gatos

Highlander napisał(a):

Ze dwa razy w życiu img/smilies/smile Z kartonikowym niewiele ma wspólnego, jak można się domyśleć. img/smilies/big_smile

#7 2011-09-21 01:21:55

Highlander
przyboczny

Mleko prosto z udoju, ma niewiele wspólnego z mlekiem kupowanym w sklepie pod względem wartości odżywczej, jak i smakowej. I to mleko, które jest w sklepie, to raczej produkt mlekopodobny.

#8 2011-09-21 02:33:37

lufestre
la princesa de los gatos

Owszem, ale wszystko już teraz tak wygląda... img/smilies/sad Tylko troche ciężko jest trzymać sobie krowe w bloku i ubijać masło oraz robić twaróg. img/smilies/tongue Czyli dużego wyboru nie ma, można zostać inedykiem (nie mylić z indykiem img/smilies/big_smile).

#9 2011-09-21 07:52:18

anetorh
Gość

No co ty Lufi ja tam mam krówkę w domciu, taka mała fajna, jak się jej naciśnie na brzuszek to robi muuuuuuuu... o kurde popsułem dziecku zabawkę img/smilies/sad

#10 2011-09-21 08:45:06

asmaani
przyboczny

ciekawe z tym zelazem- sa hadisy w ktorych Prorok Mohammad zalecal picie wielbladziego mleka jako lekarstwa na anemie.

w krajach arabskich teraz mleko wielbladzie jest trudno dostepne i kosztowne. no chyba ze sie jest czlonkiem plemienia beduinow i sie hoduje wlasne wielblady, ale tych jest akurat coraz mniej.

"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

#11 2011-09-21 10:57:09

Highlander
przyboczny

To żelazo jest mleku wielbłądzim cały czas, czy tylko w czasie karmienia małego wielbłąda?
Bo wiadomo, że mleko wielbłądziej matki jest o wiele bardziej wartościowsze niż okresie, w którym nie karmi osseska.

#12 2011-09-21 12:44:23

Crows
mentor

Highlander napisał(a):

mleko wielbłądziej matki jest o wiele bardziej wartościowsze niż okresie, w którym nie karmi osseska.

takiej "siary" niejeden ludzki układ pokarmowy nie jest w stanie "przerobić".

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#13 2011-09-21 12:56:03

lufestre
la princesa de los gatos

anetorh napisał(a):

No co ty Lufi ja tam mam krówkę w domciu, taka mała fajna, jak się jej naciśnie na brzuszek to robi muuuuuuuu... o kurde popsułem dziecku zabawkę img/smilies/sad

Ale "muuuu" sobie do szklanki nie nalejesz. img/smilies/big_smile

#14 2011-12-06 13:51:17

twarde.ciacho
adept

Nebogipfel napisał(a):

"Wielbłądzie" lody mają szansę zrobić furorę na rynku w Wielkiej Brytanii. Słodki deser wykonany z wielbłądziego mleka, ubogiego w tłuszcz, za to zawierającego dziesięciokrotnie większą ilość żelaza, niż mleko od krowy, został po raz pierwszy zaprezentowany na targach żywnościowych w Europie. Już dzisiaj takie lody są bardzo popularne w krajach arabskich - informuje dailymail.co.uk.

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/l … omosc.html

Strasznie jestem ciekaw tego mleka, no i wegetarianie nie będą straszyć, ż emi rogi urosną.
http://macg.net/emoticons/laughing2

Co o tym myślicie?
:zozol4:

Prawdę mówiąc - pierwsze słyszę img/smilies/smile

img/smilies/smile

#15 2011-12-06 14:45:35

voltaren
przyboczny

Highlander napisał(a):

lufestre napisał(a):

Tak ja piłem, a co do Wielbłądziego to w smaku podobne pewnie do koziego.

Stopka forum