Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2011-07-06 21:22:41

Dyeskej
zaaklimatyzowany

Re: Śniadanie:)

Nebogipfel napisał(a):

cherbata.

Ja na śniadanie zawsze piję herbatkę z cytrynką img/smilies/lol

ON

#27 2011-07-06 21:31:14

ruda paskuda
przyboczny

Ja od lat biorę lekarstwa rano i wieczorem, więc śniadanie musi być, choćby ochoty nie było za grosz. Na ogół kanapki po prostu, najlepiej z białym serem - latem preferuję opcję z zieleniną. Płatki sporadycznie, jakoś zawsze mi się wydaje, że jedzenie ich trwa wieki, a przecież trzeba się jeszcze ogarnąć przed wyjściem z domu. Popijam wodą mineralną, herbaty tylko zimą.

#28 2011-07-06 21:39:12

Nebogipfel
mentor

Dyeskej napisał(a):

Nebogipfel napisał(a):

cherbata.

Ja na śniadanie zawsze piję herbatkę z cytrynką img/smilies/lol

http://smileys.emoticonsonly.com/emoticons/t/tea-3615
http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/k015
Uważny uczeń.
:zozol4:

Bardzo lubię też pić mleko.
:zozol2:

ruda paskuda napisał(a):

Ja od lat biorę lekarstwa rano i wieczorem, więc śniadanie musi być, choćby ochoty nie było za grosz. Na ogół kanapki po prostu, najlepiej z białym serem - latem preferuję opcję z zieleniną. Płatki sporadycznie, jakoś zawsze mi się wydaje, że jedzenie ich trwa wieki, a przecież trzeba się jeszcze ogarnąć przed wyjściem z domu. Popijam wodą mineralną, herbaty tylko zimą.

Mineralna gazowana czy niegazowana?
img/smilies/smile

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#29 2011-07-06 21:42:49

ruda paskuda
przyboczny

Niegazowana, gazowana mi w ogóle nie wchodzi. Przyzwyczaiłam się do Nałęczowianki i praktycznie innej nie piję.
Mam jeszcze jeden sezonowy zestaw śniadaniowy: kanapki z dżemem truskawkowym (mojej roboty) i zimne mleko.

#30 2011-07-06 22:11:36

Nebogipfel
mentor

Mmm..mm..zaciekawiłaś mnie tym dżemem. Pewnie pycha.
img/smilies/big_smile
Swoją drogą dawno dżemu nie jadłem.
Może też choć raz na tydzień, na śniadanie zrobię sobie płatki..też dawno nie jadłem..
:pucca3:

#31 2011-07-06 22:17:03

ruda paskuda
przyboczny

Gdyby nie był pyszny, to by mi się nie chciało spędzać czasu przy robieniu go img/smilies/big_smile

#32 2011-07-07 13:03:51

Makarena
adept

A ja ostatnio zrobiłam wędlinę img/smilies/tongue chleb też od jakiegoś czasu piekę sama, więc na kanapkach tylko masło mam kupne img/smilies/tongue

#33 2011-07-07 21:30:27

Nebogipfel
mentor

Jakże to musi być pyszne!!! Wszsytko domowej roboty.
:je:

Tylko jak to godzicie czasowo?
Chyba trzeba bardzo wcześnie wstać by potem zdażyć do szkoły lub pracy.
:zozol4:

To chyba nie dla mnie - nocnego marka.
:black2:

Chociaż jakbym w nocy zrobił..hmmm.
img/smilies/roll

Na śniadanie dziś zjadłem obiad składający się z filetu rybnego w panierce, ziemniaków i marchwi. Przy okazji babci usmażyłem pierogi.
:zozol2:

#34 2011-07-08 16:40:03

Makarena
adept

Jeżeli chodzi o czas to niestety nie mam go zbyt dużo. Na szczęście i z chlebem i z wędliną schemat jest podobny: przygotowujesz w 15 minut potem na długo odstawiasz a potem tylko poddajesz obróbce termicznej img/smilies/tongue

Dobry z Ciebie wnuczek img/smilies/tongue, ale rozumiem, że u babci to był obiad, kiedy u Ciebie było śniadanie?

#35 2011-07-08 18:17:01

Nebogipfel
mentor

Tak.
img/smilies/smile

Jak 15 minut to może w to wejdę.
img/smilies/big_smile

#36 2011-07-12 11:03:55

Makarena
adept

#37 2012-03-01 11:45:41

Sailor
Miss Darkside

Ostatnio moje śniadanko to niemal codziennie musli lub otręby. Otręby najlepsze to te granulowane z Kupca, ja uwielbiam z czarną porzeczką, ale są też z truskawką, śliwką. Musli Fitella od Gellwe- maaasa smaków, ja preferuję jogurtowe z żurawiną, są też wersje crunchy, bardzo dobre np. tropikalne albo kokosowe.
Co do owsianki, najlepsze moim zdaniem produkuje firma Vivi, żurawiowa wymiata!, wcześniej robiłam tak, że kupowałam "czyste" płatki owsiane i ubogacałam je  suszoną żurawiną (Biedronkowa jest ok), teraz mam gotowy produkt. Podobnie robiłam z dosypywaniem do miseczki suszonych bananów, jabłek, fig czy rodzynek.

Są jeszcze takie błyskawiczne przekąski Coś na ząb z kupca, ale tam jest mleko w proszku (ohydne w smaku), więc nie polecam, sama chemia. Smakowała mi jedynie wersja malina&żurawina, ale oddzieliłam, ile mogłam tego sztucznego mleka. W przypadku Fitelli nie ma takiego problemu, a też występuje  w małych poręcznych opakowaniach. Można wrzucić do jogurtu i po sprawie:) Ja jadam najczęściej jednak z mlekiem 1,5-2% (ponoć to 0,5% nie ma tłuszczu, ale nie ma też witamin i składników odżywczych), z jogurtem naturalnym, a czasem nawet z owocowym. Z wodą mi nie smakuje.

:smacznego:

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Stopka forum