Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2012-02-07 10:43:38

rozmaryn
Użytkownik

Re: Zainspirowany 3

W kazej religii, wyznaniu, czy światopogląlowo nastawionej na dany kierunek grupie ludzi będą tacy co to chcą wszystkich na swoją modłę siłą przekonać. Tak jest i bedzie nie ma się co z tym sprzeczać. A co chrztu to juz był wątek temu poświęcony więc powiem tylko krótko to że ochrzcze dziecko albo to czy tego nie zrobie niczego nie zmieni samo w sobie. To cały proces wychowania dziecka na dobrego człowieka, bez nienawiści jest ważny a wszystko inne samo przyjdzie.

#22 2012-02-07 10:54:55

Andra
Gość

Tak. Masz racje, tylko moze to wychowanie zamiast bez nienawisci- zamienilabym na: w milosci. A wiec szacunku, akceptacji, tolerancji, rozumieniu ze inne to inne, ani lepsze ani gorsze niz moje... A reszta znajdzie sie sama

#23 2012-02-07 11:03:08

Crows
mentor

rozmaryn napisał(a):

W kazej religii, wyznaniu, czy światopogląlowo nastawionej na dany kierunek grupie ludzi będą tacy co to chcą wszystkich na swoją modłę siłą przekonać. Tak jest i bedzie nie ma się co z tym sprzeczać. A co chrztu to juz był wątek temu poświęcony więc powiem tylko krótko to że ochrzcze dziecko albo to czy tego nie zrobie niczego nie zmieni samo w sobie. To cały proces wychowania dziecka na dobrego człowieka, bez nienawiści jest ważny a wszystko inne samo przyjdzie.

ew. w/ś Mateusza;
"....Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz.  Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; .... J .Chr
img/smilies/wink

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#24 2012-02-07 17:45:01

Filip
przyboczny

Crows napisał(a):

ew. w/ś Mateusza;
"....Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz.  Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; .... J .Chr
img/smilies/wink

Jak rozumiesz ten tekst, skoro już go cytujesz?

Znikam na długo, ale się pojawiam.

#25 2012-02-07 17:50:19

Nebogipfel
mentor

Andro, nikt nie ma dowodów na to czy jest, więc dość śmiałe założenie, że nie wierzący nie widzi tego co jest, bo równie dobrze może nie widzieć tego czego nie ma. Wierzący w religii widzi to co nakreślili mu założyciele a wierzący bez religii widzi co chce.
img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2012-02-07 17:55:56)

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#26 2012-02-07 17:58:04

Filip
przyboczny

Nebogipfel napisał(a):

Andro, nikt nie ma dowodów na to czy jest, więc dość śmiałe założenie, że nie wierzący nie widzi tego co jest, bo równie dobrze może nie widzieć tego czego nie ma. Wierzący w religii widzi to co nakreślili mu założyciele a wierzący bez religii widzi co chce.
img/smilies/big_smile

Znaczy ma własne objawienia. img/smilies/smile

Znikam na długo, ale się pojawiam.

#27 2012-02-08 11:03:42

rozmaryn
Użytkownik

Wyrwane cytaty z biblii są na prawdę słabym dodowem na cokolwiek, nad biblią głowili się więksi i mądrzejsi ludzie niż my tu forumowicze i nauka czytania jej jest bardzo złożona, nie można niczego oceniać po wyrwanym tekście. Jezus mówił też dużo  o miłości do bliżniego więc ten tekst niczego nie dowodzi

#28 2012-05-31 15:48:40

toja
zaaklimatyzowany

Chrzest i Pierwsza Komunia to wybór Rodziców,potem dzieci decydują same.Mam czwórkę dzieci i nie chciałem żeby jak dorosną mieli do mnie pretensje.Jestem tz.Niewierzącym Katolikiem uważam ze Religia to pranie mózgów.

#29 2012-05-31 16:10:00

Mezamir
Gość

"Działanie ex opere operato jest natomiast obiektywną skutecznością sakramentu na skutek tego, że głównym działającym jest sam Jezus Chrystus. Stąd wymóg, aby szafarz miał intencję czynienia tego, co czyni Kościół,

a przyjmujący sakrament miał odpowiednią dyspozycję do przyjęcia go, tzn. żeby nie sprzeciwiał się działaniu sakramentu lub nie przyjmował wobec niego postawy obojętnej.”

KK myślał że obszedł  “sprytnie” własne prawo bo zrzucił “świadomość” dziecka na rodziców.
"Chrzest i Pierwsza Komunia to wybór Rodziców"-fajnie.
Chrzest (zgodnie z prawami ustanowionymi przez kk)jest nie ważny.

#30 2012-05-31 18:41:09

ironova
adept

Nie ochrzczę dzieciaka, więc także nie poślę do komunii.

Stopka forum