Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#51 2012-06-10 21:54:56

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Re: Rasowość W/g Hrabiego

Artur napisał(a):

Zapominasz o tym, że niektórzy koncepcję ras wywodzą ze 'znamienia Kaina' a to jest temat ściśle z duchowością związany img/smilies/wink

Artur ale o co chodzi? Być moze jestem niedoinformowany ale pierwsze słyszę o czymś takim, no chyba ze to coś w style ze jak ktoś czarny to znaczy ze od diabła pochodzi img/smilies/wink

#52 2012-06-10 21:55:27

Artur
Administrator

Andra napisał(a):

Zycie drogi Arturze daje szanse kazdemu. Ty nie. Uwazasz sie za Boga?

I znowu. Skoro wiesz wszystko, to po co pytasz?

Conan Barbarzynca napisał(a):

Artur napisał(a):

Zapominasz o tym, że niektórzy koncepcję ras wywodzą ze 'znamienia Kaina' a to jest temat ściśle z duchowością związany img/smilies/wink

Artur ale o co chodzi? Być moze jestem niedoinformowany ale pierwsze słyszę o czymś takim, no chyba ze to coś w style ze jak ktoś czarny to znaczy ze od diabła pochodzi img/smilies/wink

Jedną z antycznych rasistowskich koncepcji jest pogląd, iż 'znamię Kaina' polegało na zmianie jego koloru skóry na ciemnobrązowy img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#53 2012-06-10 22:10:04

jotajota
zaaklimatyzowany

Artur napisał(a):

... ludzie kochający wszystkich nie traktują, ani nie darzą uczuciami, nikogo.

To prawda,bo ten,kto jest ze wszystkimi jest z nikim i odwrotnie,ale czy przykład "wampira" nie wskazuje,że darzy uczuciami jakaś grupę ludzi,a innych się lęka?Jesteście jedną siłą o przeciwnych zwrotach.
Gdy jest bomba na lotnisku,podchodzi się do niej z wielką ostrożnością i rozbraja niemalże z czułością.W sposób zdecydowany przeciw bombie może zadziałać drugą bomba,ale nikt tego nie robi ze względu na otoczenie.No,chyba,że na poligonie,gdzie nie ma ryzyka ofiar.

#54 2012-06-10 22:12:28

Artur
Administrator

Ostrożność, czułość, zdecydowanie, konsekwencja ... my zastanawialibyśmy się przez tydzień, czy przypadkiem nie dać bombie szansy img/smilies/wink

Ps. Tak, czuję się saperem. Działam tam, gdzie niektórzy tylko gadają.

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#55 2012-06-10 22:29:34

jotajota
zaaklimatyzowany

Artur napisał(a):

Ostrożność, czułość, zdecydowanie, konsekwencja ... my zastanawialibyśmy się przez tydzień, czy przypadkiem nie dać bombie szansy img/smilies/wink

Ps. Tak, czuję się saperem. Działam tam, gdzie niektórzy tylko gadają.

No,jesteś administratorem,masz władzę.Jednak forum,to tylko jedna z opcji,gdzie "wampir"szukał zrozumienia i pewnie pójdzie gdzie indziej,gdyż bomby ani nie rozbroiłeś ani nie zdetonowałeś na "poligonie",ale odsunąłeś na "lotnisko" obok.A jeśli każdy tak go potraktuje i stanie przeciwko swoim w domu,miałbyś komfort z tego powodu?

#56 2012-06-10 22:34:38

victoria
adminka

hrabia napisał(a):

Ja niczego nie chce szerzyć to już są jakieś paranoje... Wszyscy tutaj zapewniali mnie że nie ma opcji żeby ktoś tutaj był dyskryminowany za inne poglądy, a tu proszę, to były tylko puste słowa.
Abesnai, Tylko że właśnie tym się różnimy moja osoba nie posiada etyki i moralności. Moralność nigdy nie istniała i nie będzie istnieć bo nie ma prawa...

Skoro nie chcesz to nie szerz img/smilies/big_smile proste? Tu nikt nie jest dyskryminowany, a Ty próbujesz dyskryminację wprowadzić, słowa nigdy nie są puste. O tym, że moralnośc i etyka dla Ciebie nic nie znaczą, widać w Twoich postach. Masz kilka wyjść, dorosnąć, przyjrzeć się swoim poglądom, albo zrozumieć że jesteś zbyt cienki Bolek na manipulacje które próbujesz tu uskuteczniać.
Brązowe oczy mieli pierwsi ludzie na ziemi, dziś ma ponad połowa populacji tego świata, niebieskie zaledwie kilka procent dlaczego i jak to się dzieje, że od brązowego  doszliśmy do jasno niebieskich oczu, odsyłam do  podręcznika genetyki, dwudziesto trzy latek nie powinien mieć problemu z jej przeczytaniem.

... habits create mental patterns that become the rut you drive ....

#57 2012-06-10 22:38:36

Artur
Administrator

Znam ten argument jotajota. Lecz nie chodzi o władzę. Nie chodzi także o odpowiedzialność przed całym światem. Nie mam ani prawa ani obowiązku, obezwładniać 'idiotów' całego świata i brać ich na klatę, oraz wychowywać ich, kształcić i zabiegać o ich pełną uwagę, tylko dlatego, że los zetknął nas w jakimś miejscu. Moim obowiązkiem, oraz obowiązkiem każdej innej osoby funkcyjnej na forum, jest zatroszczyć się o spokój TEGO miejsca. I tylko tego miejsca.

Pozdrawiam
Artur ♆

#58 2012-06-10 22:48:35

Andra
Gość

Artur, to w swietle powyzszego,i zgodnie z Twoim utozsamianiem ludzi z ich pogladami oswiadczam na pismie ze uwazam Cie za rasiste- takiego jak ten Hrabia walczacy z innymi.  Robisz to samo. Czym sie roznicie- Twoja racja, Jego racja. Jestes taki sam inny hrabio Arturze, niezaleznie od uzasadnien tej Twojej racji. Rozbroj wlasna bombe zanim zabierzesz sie za inne. I innych. Dziekuje za te rozmowe.

#59 2012-06-10 22:51:56

Artur
Administrator

Andra, przypominam, że wielokrotnie, w rozmowach publicznych i prywatnych zaznaczałaś jedno - to mianowicie, że Ty i ja jesteśmy dokładnie tacy sami img/smilies/smile Zastanawiam się nad tym, czy dostrzegasz paradoks img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

#60 2012-06-10 22:59:38

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Artur napisał(a):

Jedną z antycznych rasistowskich koncepcji jest pogląd, iż 'znamię Kaina' polegało na zmianie jego koloru skóry na ciemnobrązowy img/smilies/wink

A to dobre, to nie duchowość tylko schiza, tak jak pogląd ze czarny kotek przynosi pecha, skoro teoria jest antyczna to domyślam się ze wymyślona przez jakiegoś Zyda albo Chrześcijanina, dziwne bo w starozytności raczej chyba nie było typowego rasizmu.

#61 2012-06-10 23:10:32

Krzysiek
przyboczny

Zdaniem znawców rasy, zabierających głos w dotychczasowej dyskusji mamy do czynienia z ludźmi byle jakimi, zwyczajnymi i "ulepszonymi"..

"Lepsze i gorsze osobniki ludzkiego gatunku".

[Rozwój biotechnologii stwarzając perspektywę manipulacji genetycznych i klonowania, postawił człowiekowi problemy przed jakimi jeszcze nie stał.

Dylemat - czy człowiek jest najwyżej rozwiniętą w procesie ewolucji maszyną biologiczną, którą można poddać sztucznej ewolucji, czy człowiek jest

stworzeniem wielowymiarowym, które posiada duszę, a więc podlega wynikającym stąd prawom moralnym i innym regułom wielowymiarowym.

Jeśli człowiek zacznie się udoskonalać i tych udoskonalonych osobników zacznie przybywać, to pojawią się ogromne problemy natury społecznej i politycznej na

tle wzajemnego stosunku osób „usprawnionych” do zwykłych.

Czy rzeczywiście sądzimy, że człowiek "wyprodukowany" w laboratorium nie byłby istotą ludzką, posiadającą ludzką godność niezależnie od sposobu, w jaki

został powołany do istnienia?

Byłby tylko przedmiotem a nie osobą?

Oczywiście, że nie.

Już w Biblii czytamy, że Bóg może uczynić synów Abrahama z kamieni.

Clonaid - kontrowersyjne przedsiębiorstwo, które twierdzi, że opanowało technikę reproduktywnego klonowania ludzi i oferuje związane z tym usługi.

(Zgodnie z tym, co firma sama o sobie głosi, została ona założona na Wyspach Bahama w 1997 r. przez anonimową grupę inwestorów związanych z sektą raelian. Firma rozpoczęła swoją działalność od reklamy swoich działań w mass-mediach i zbieraniu potencjalnych chętnych, którzy chcieliby sklonować siebie albo swoje dzieci. Wg zapewnień firmy udało się zebrać listę 250 osób, które zdecydowały się wpłacić spore kwoty pieniędzy tytułem przyszłego sklonowania. Po alarmujących artykułach francuskich dziennikarzy, opisujących próby uruchomienia pierwszych laboratoriów firmy, rząd Republiki Francuskiej nakazał jej zamknięcie w 2000 r. Firma przeniosła się wtedy do USA, do stanu Nevada, gdzie powstały jej pierwsze laboratoria. Zarząd nad laboratoriami powierzono dr Brigitte Boisselier, posiadającej doktorat z chemii fizycznej i biomolekularnej i będącej jednocześnie biskupem sekty raelian.

W styczniu 2001 r., po zarejestrowaniu firmy w USA, pewne małżeństwo, które chciało sklonować swoje dziecko, zmarłe w trakcie porodu, zdecydowało się wyłożyć firmie 500 000 USD na zorganizowanie laboratorium, które powstało po kilku miesiącach. Seria kontroli z urzędów federalnych USA, które rozpoczęły się latem 2001 r., zmusiła jednak firmę do przeniesienia laboratoriów do niesprecyzowanego kraju.

Formalnie, firma w USA jednak wciąż istnieje i jest zarejestrowana w urzędzie miejskim Las Vegas. W artykule z 23 kwietnia 2003, gazeta The Boston Globe ujawniła, że firma nie posiada żadnego adresu, nie zarejestrowała w sądzie składu swojej rady nadzorczej i zatrudnia tylko dwie osoby - dr Brigitte Boisselier i jej asystentkę. Gazeta znalazła też kilkanaście osób, które się przyznały do wpłacenia na konto firmy od 200 000 do 500 000 USD za umieszczenie ich w kolejce oczekujących na klonowanie.

Na firmie ciąży wyrok sądu USA z dnia 10 stycznia 2003, który nakazuje ujawnienie przekonujących dowodów na to, że pierwsze, sklonowane przez nią dziecko o imieniu Eve jest rzeczywiście klonem, pod groźbą zmuszenia firmy do sprostowania wszystkich informacji, które ogłaszała w tej sprawie w mediach i na swojej stronie WWW. Wyrok ten jest jednak zaskarżony do wyższej instancji i jako taki nie ma wciąż mocy prawnej.
Clonaid jest ściśle związane z raelianami, których filozofia głosi, że klonowanie ludzi to droga do nieśmiertelności.
)

Tutaj więcej na ten temat : http://pl.wikipedia.org/wiki/Clonaid

Podobno w ten sposób sklonowano już 13 dzieci.
Moje pytania są następujące:

1. Po co się klonować ?

2. Czy jeżeli sklonujemy się, będziemy mieli władzę nad klonem? (tzn. czy zachowamy świadomość dot. pytania 1.)

3. Czy po śmierci naszego "orginału" przeniesiemy się jakoś do ciała klona i będziemy pamiętali wszystko z poprzedniego życia?

Obok biologicznego istnieje i ma się coraz lepiej klonowanie społeczne.

Służy temu izolowanie swoich dzieci przez uprzywilejowane klasy w "dobrych szkołach", "dobrych liceach" i "dobrych uniwersytetach", oraz globalizowanie ich

szans życiowych poprzez ponadnarodowe kariery szkolne i uniwersyteckie zaznaczone piętnem edukacyjnej hyperelitarności i skrajnego konsumeryzmu.

Jednocześnie powierza się edukacji narodowej smutne zadanie zarządzania szkolnymi niepowodzeniami i rozdawnictwem dyplomów zdewaluowanych na rynku pracy.

(…) Ta logika selektywnych doborów, ekskluzywnych przegrupowań, podziałów, dezagregacji i wyłączenia się z dotychczasowych wspólnot sprawia, że we

wszystkich dziedzinach działalności "najlepsi" chcą grać wyłącznie z "najlepszymi", tak jak się to już stało w sporcie wyczynowym, czy przemyśle rozrywkowym, obejmuje teraz także tożsamość narodową, struktury rodzinne i szkołę.

Instytucje ulegają rozkładowi i odradzaniu się pod inną postacią w coraz szybszym tempie. ___

Czy widzicie to tak jak ja, czy moje widzenie zawiera w sobie niepoprawność?

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-06-10 23:13:08)

"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."

#62 2012-06-10 23:10:44

Artur
Administrator

Przypomniałem sobie o tym poglądzie w kontekście wątku wprowadzającego. Brązowe oczy jako 'znamię Kaina' img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

#63 2012-06-10 23:54:44

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Artur napisał(a):

Przypomniałem sobie o tym poglądzie w kontekście wątku wprowadzającego. Brązowe oczy jako 'znamię Kaina' img/smilies/wink

A długi nos i brzydota jako znamię baby jagi i paktowania z Szatanem img/smilies/tongue Muszę przyznać ze nie pamiętam koloru oczu wszystkich ludzi z mojego otoczenia, w rodzince to wszyscy mają niebieskie albo zielone ale jeśli chodzi o kolegów to niewiem, będe mósiał się przyjrzeć przy okazji img/smilies/wink Ale poznałem jakiś czas temu bardzo równą dziewczynę z brązowymi oczami, juz jej nie lubię img/smilies/big_smile Kiedyś miałem zchize ze znakami zodiaku i jak kogoś poznawałem to się starałem dowiedzieć kiedy się urodził, teraz mam do tego wręcz jakąś alergię.

#64 2012-06-11 00:00:15

Andra
Gość

Artur, jestesmy ci sami. Nie tacy sami. A Ty widzisz na to takie- inne, zabijajac calosc. Nie widzisz tego u licha?

#65 2012-06-11 00:03:26

victoria
adminka

Moja mama ma brązowe oczy, a mój mąż za nią przepada, szok, nie? Ale niestety jej gen nie miał obu alleli dominujących i oboje z bratem mamy oczy niebieskie, po tacie img/smilies/big_smile

... habits create mental patterns that become the rut you drive ....

#66 2012-06-11 00:13:39

Artur
Administrator

Andra napisał(a):

Artur, jestesmy ci sami. Nie tacy sami. A Ty widzisz na to takie- inne, zabijajac calosc. Nie widzisz tego u licha?

Dobrze img/smilies/smile Może przejdźmy do rozmów przyziemnych ... jaki masz kolor oczy Andro i czy w związku z tym jesteś ok czy też należy Cię eksterminować? img/smilies/tongue

Pozdrawiam
Artur ♆

#67 2012-06-11 00:41:32

Krzysztof K
Pielgrzym

Snajper napisał(a):

Mezamir napisał(a):

I powtórzę za Arturem: poglądy rasisty należałoby potraktować tak, jak on traktuje ludzi."-ależ przecież,robiąc to nie będziecie lepsi tylko tacy sami tralala img/smilies/big_smile
Mamy demokrację,każdy ma prawo do własnych przekonań img/smilies/wink żadnej mniejszości nie wolno prześladować.

Mam takie poglądy, umiejętności i wyposażenie, że chciałbym (oraz mógłbym) strzelać do rasistów. Nie prześladujcie mnie ! jestem mniejszością światopogłądową ! :black1:

Strzelać nie będę, bo nie lubię i nie mam czym, ale chętnie zapiszę się do tej Twojej mniejszości.
Mamy już więc dwie sztuki!

Czy ktoś jeszcze do nas dołączy?

Krzysztof K

#68 2012-06-11 00:41:35

Andra
Gość

Pocaluj mnie w nos. Zolte mam teraz. Jak cholera

#69 2012-06-11 08:58:42

Andra
Gość

No i cisza, to porefleksuje sobie a bogom. Artur, nie miej zalu, Ty przerysowales to i ja przerysowalam. Trafil do nas mlody czlowiek, najwyrazniej nieuksztaltowany jeszcze. Wiek metrykalny nie przesadza o dojrzalosci.  Wiec ten niedojrzaly mlody czlowiek dzieli sie kontrowersyjnymi pogladami, ktore podchwycil od kogos- najwyrazniej sam nie jest ich pewien, uwieraja go, nie sa suwerennie Jego podladem swiata. Pytalam kim jest rasista, wedlug mnie jest to czlowiek ktory  z roznych wzgledow bardziej dostrzega to co rozni ludzi niz to co laczy. Z roznym nasileniem- brak akceptacji- tolerancji- szacunku. Potem juz z gorki az do nienawisci. Radykalnej i nieasertywnej. Pytanie nastepne- kogo faktycznie nie lubi rasista? Innych ludzi. Czyli ludzi. Czyli siebie tak naprawde.
I teraz, poniewaz slipia mi jeszcze nie odzolkly ....Hrabia tu nikogo nie nawrocilby na te swoje- nie Jego poglady, natomiast mial szanse odnalezc i polubic siebie. Wyrzucajac Go stad metoda malo lagodnej perswazji, dla swojego spokoju, w swoim domku, swoim pokoiku- wypuszcza sie tego mlodego czlowieka w swiat gdzie pelno ludzi o zbieznych i ugruntowanych pogladach...efekt wiadomy, tam gdzie jest dwoch, za moment bedzie stu.  Wiec zapytalabym czy postawy prezentowane przez niektorych mieszkancow tego forum sa zwykla krotkowzrocznoscia czy celowym dzialaniem majacym na celu przysporzenie ilosci tych innych na ktorych mozna byloby przerzucic nieakceptowanie siebie? Bo jakby ich zabraklo, okazaloby sie ze walczymy z samym soba? Czy o to chodzi moj Przyjacielu? O to ze nie lubisz siebie?

#70 2012-06-11 11:32:37

Krzysiek
przyboczny

Rasizm.

Rasizm – ideologia gromadząca ludzi z kompleksem rasowym, którzy z różnych przyczyn nie lubią ludzi z innym kolorem skóry, śmiesznym akcentem, obciachowymi gaciami itp.
Najliczniejszą grupą rasistów są mohery, które uważają, że każdy Murzyn, Żyd, Arab, Cygan i Mongoł próbuje zniszczyć ludzkość, przy użyciu sił nieczystych.
Dowodzą też, że Jezus nie był Żydem.
Drugą dużą grupą rasistów są dzieci, które pod wpływem babci i dziadzi wyzywają się od Żydów, z tym że one nawet Jezusa nie oszczędzają.

Poznaj rasistę białego typu "hrabia." http://s14.directupload.net/images/120611/diwvakzl.jpg

Nigdy nie chodzi po asfalcie. Przechodzi tylko na białych pasach.
    Jeśli niechcący nastąpi na asfalt, twierdzi, że specjalnie go depcze.
    Sławi Adolfa Hitlera, nawet gdy nienawidzi Niemców, a hitlerowcy strzelali do jego dziadka.
    Grając w sieciówki, każdą rozmowę zaczyna od pytania White?.
    Nigdy nie wyemigruje.
    Nie lubi Czesia, smerfów i Simpsonów...
    ...Za to kocha Muminki.
    Nie pije czarnej herbaty.
    Gdy widzi kobietę z ręcznikiem na głowie, wychodzącą z salonu kosmetycznego, rzuca w nią kamieniami i krzyczy: To za WTC, Talibie!
    Jego ulubioną piosenką jest "White christmas".
    Myje zęby pastą Signal "White Power"
    Pije wódkę Black&White w oddzielnych szklankach.
    Zaznacza wszędzie, że na złych mówi się "czarny charakter."
    Jeżeli pisze jakieś teksty w internecie, to trzeba je zaznaczyć, bo używa białej czcionki.
    Da sobie wmówić, że białe jest białe a czarne jest czarne.
    Je tylko białą czekoladę.
    Nie pije Coca-Coli (z wiadomych powodów).
    Każdy dzień poświęca planom ustrzelenia Obamy.
    Gdy zapytasz go "co oddziela ludzi od zwierząt?" odpowiada "Morze Śródziemne".
    We Władcy Pierścieni zaznacza, że Gandalf jest Biały a Sauron to Czarny Pan.
    Ogląda same stare filmy (ale nie czarno-białe!!!) gdzie jeżeli ginie grupa ludzi, to pierwszy ginie murzyn.

źródło Nonsenspedia...

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-06-11 11:39:24)

#71 2012-06-11 11:46:25

Andra
Gość

No i wyszlo mieszanka zmulaciala: nie cierpie bialej czekolady a pisze biala czcionka. A po ktorej stronie mojego Morza, po tej mojej czy tamtej nie mojej te zwierzeta?img/smilies/smile

#72 2012-06-11 12:27:06

Krzysiek
przyboczny

RASISTA TYPU:

Żydowskiego

Każdy nie-żyd to dla niego goja.
    Często głoduje, gdyż nigdzie w jego mieście nie ma produktów z napisem Made in Israel.
    Twierdzi, że Izrael przewyższa kulturą Włochy, ustrojem USA, a gospodarką Japonię
    Pomnik Św. Dawida Michała Anioła to dla niego prowokacja seksualna.
    Jeśli papież, to tylko z Polski
    Kupuje śmigłowiec, przy którym helikopter Rydzyka jest jak chihuahua przy owczarku żydowskim.

Katolickiego

Dowodzi, że Jezus nie był Żydem.
    Myśli, że Jan Paweł II miał jakiś skomplikowany plan, którym chciał oszukać inne rasy.
    Ma moherowy beret, a nawet moherowe gacie.
    Kiedy papieżem został Benedykt XVI, przeszedł na kalwinizm.

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-06-11 12:27:29)

#73 2012-06-11 12:39:56

Andra
Gość

To w koncu kto nie jest rasista???

#74 2012-06-11 13:21:45

Krzysiek
przyboczny

Andra napisał(a):

To w koncu kto nie jest rasista???

Seksista!!!

:clown:

Ho, ho, ho, ale dupa Typowy seksista Ho ho ho – typowy dźwięk mikołajonaśladowczy,

wydawany przez samca homo sapiens podczas zaskoczenia…

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-06-11 13:22:32)

#75 2012-06-11 13:24:48

Mezamir
Gość

Rasizm – ideologia gromadząca ludzi z kompleksem rasowym, którzy z różnych przyczyn nie lubią ludzi z innym kolorem skóry

Co za bezedury img/smilies/smile
Rasista to osoba która uważa że lepiej będzie gdy znikną czyste rasy i zostaną nam tylko mieszańcy/kundle.
Rasista to osoba niszcząca konkretną rasę/rasy,osoba uważająca ludzi czystych rasowo za gorszych,niebezpiecznych,nazistów itp.
Osoba która uważa swoją rasę za najlepszą i wybraną to wiadomo kto.
W usa już nie wolno o tym mówić że jest się dumnym z bycia czystym/rdzennym przedstawicielem konkretnej rasy białej czarnej lub żółtej,nie wolno ponieważ to obraża "wybrańców" którzy stoją wyżej niż inni.
Nie wolno obrażać prawdziwych nazistów/syjonistów/rasistów.U nas pewnie też tak będzie.
Faszyści z Antify cieszą się poparciem społecznym.

Stopka forum