Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2012-07-06 20:29:30

caly
przyboczny

Radwańska pierwsza rakieta RP

No i jutro może się tak zdarzyć, że Agnieszka Radwańska zostanie numero uno rankingu ATP w tenisie kobiecym.
Wystarczy, że wygra jutro tylko w finale Wimbledona tylko z Sereną Williams.

Kiedyś lubiłem patrzeć jak Agassi latał z rakietą po korcie, ba nawet miałem plany zostać wielkim tenisistą. Na planach sie skończyło, bo do chęci nawet nie doszło. Wielkim kibicem tego sportu nie jestem, ale jak zawsze w sporcie za Polakiem stoje murem i trzymam kciuki za jutrzejszy finał.

Ostatnio edytowany przez caly (2012-07-06 20:30:30)

#2 2012-07-06 22:42:31

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

Re: Radwańska pierwsza rakieta RP

Ja tak samo img/smilies/smile

Wielka szkoda, że taki wspaniały sukces nie spotkał się z większym oddźwiękiem medialnym. O czymś takim powinno się trąbić na lewo i na prawo.

Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

#3 2012-07-06 22:53:48

Enny
adept

No niestety polskie media wolą dyscypliny zespołowe.
"Niestety" nie dotyczy siatkarzy img/smilies/big_smile (jak na razie)

Do boju Aga do booojuu...

Ostatnio edytowany przez Enny (2012-07-06 22:54:09)

„Nie idź za mną - mogę cię nie poprowadzić. Nie idź także przede mną - mogę za tobą nie podążyć. Po prostu idź obok mnie jako przyjaciel.”

#4 2012-07-07 01:31:29

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

A był przecież Małysz i Kubica, oraz Justyna Kowalczyk. Ale to prawda, zespołowe zyskują większą uwagę, tym bardziej, że Euro skończyło się niedawno.

Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

#5 2012-07-07 02:23:43

Highlander
przyboczny

Przecież są też rozgrywane drużynowe zawody w skokach, jak i biegi sztafetowe naszych narciarek... .

#6 2012-07-07 06:01:45

Crows
mentor

ten sukces Radwańskiej przydał sie ludzikom bo takie załamane były po klapie na euro img/smilies/wink

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#7 2012-07-07 09:57:28

Alamander
zaaklimatyzowany

W sporcie przegrywają wszyscy oprócz jednego?

W sporcie wygrywają wszyscy, choć tylko jeden jest najlepszy?

Umieć się cieszyć jest coraz trudniej - sfrustrowanym malkontentem dobrze się manipuluje w pochodzie, więc wielu dba by nikt się niczym tu nie cieszył!

#8 2012-07-07 12:04:00

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

Highlander napisał(a):

Przecież są też rozgrywane drużynowe zawody w skokach, jak i biegi sztafetowe naszych narciarek... .

Ale to nie są zawody drużynowe z zasady, no nie porównasz chyba do piłki do nożnej img/smilies/big_smile

#9 2012-07-07 12:19:30

Highlander
przyboczny

BasmaW napisał(a):

Highlander napisał(a):

Ale to nie są zawody drużynowe z zasady, no nie porównasz chyba do piłki do nożnej img/smilies/big_smile

Nie no, zgoda, z tego co zauważyłem, to wszystko zależy od mediów, jak dany sukces sportowy "napompują". O Radwańskiej raczej cicho, choć fachowcy jej grę w finale, porównują do awansu naszej kadry piłkarskiej na MŚ.

Isia narzeka na przeziębienie.

#10 2012-07-07 14:13:32

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

No właśnie, jak zwykle muszą zabierać ze sobą sukces do parteru. Agnieszka Radwańska systematycznie wspinała się na tenisowy szczyt - to nie piłka nożna, w tenisie jest dużo turniejów, sięganie szczytu jest zależne od ilości startów, wagi danych zawodów. Porównywanie tego do awansu do MŚ jest po prostu nie na miejscu i okazaniem braku szacunku dla niezwykle ciężkiej pracy tenisisty (bez obrazy dla fanów piłki, też lubię pooglądać sobie mecze img/smilies/wink). Ten kto to "palnął" nie ma zielonego pojęcia na temat tenisa (ja też nie mam dużego, nigdy specjalnie się nie interesowałam, ale co nieco o wysiłku to wiem, zdarzało się oglądać już tenis jeszcze przed Isią), albo w ogóle sportu indywidualnego. No po prostu wstyd, zamiast się cieszyć sukcesem, to lepiej porównać do cudu, kiedy dziewczyna trenuje od dziecka z wielkim nakładem finansowym rodziny, która za nią trzyma właśnie kciuki podczas Wimbledonu.

No i pomarudziłam img/smilies/tongue

#11 2012-07-07 19:00:11

caly
przyboczny

Nr 2 w tegorocznym Wimbledonie, obecnie nr 2 na światopwej liście tenisistek ATP.
Tak trzymać Radwańska i iść do przodu img/smilies/wink

#12 2012-07-07 20:37:38

victoria
adminka

Każdy liczył w głebi serca na więcej...

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

Stopka forum