Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2012-05-01 21:34:31

Aileen
eteryczna

Re: Codzienne Sny Nasze

komuś nasunęła się interpretacja? chetnie posłucham;)

Z myślenia do odczuwania, z odczuwania do istnienia, z istnienia do nie-istnienia, i docierasz. Znikasz i docierasz. Po raz pierwszy Cię nie ma i po raz pierwszy naprawdę Jesteś.

#27 2012-05-07 22:53:23

voltaren
przyboczny

Wiesz kiedyś próbowałem interpretować sny, głównie własne, ale nie jest to łatwe, potrzebna jest do tego jakaś mądrośc życiowa i też wiedza o osobie której się coś śniło. Najlepiej zapisywać swoje sny, tak ja robiłem, wtedy można czasem doczytać się w nich jakiegoś sensu po jakimś czasie, ale zawsze to będzie ciekawa lektrua Ale ten twój sen wydaje mi się że ma jakiś głębszy sens,  ale nawet nie próbuje interpretować, bo kiepski w tym jestem img/smilies/wink Ale na podstawie tego co wyczytałem w książkach o snach, to wydaje mi się że to jest sen młodej dziewczyny wchodzacej w dorosłe życie, zawiera on obawy z tym związane, a także pozytywne strony... coś takiego img/smilies/wink
Mnie się ostatnio śniło że brałem udział w konkursie jazdy na łyżwach. Co ciekawe też brała w nim udział moja siostra, ale ja nie mam siostry img/smilies/wink, pocieszałem ją bo miała bardzo zły wynik. Na końcu jeżdziłem na łyżwach w stroju wikinga. W tym snie było wiele innych rzeczy, które nie pamiętam. img/smilies/wink Wolę nawet nie próbowac interpretować symboliki tego snu img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez voltaren (2012-05-07 23:07:30)

#28 2012-05-10 10:22:37

voltaren
przyboczny

A dzisiaj to już miałem sen przegięcie. Ciężko opowiedzieć bo bardzo dużo się działo. Podsumowując byłem w jakiejś wielkiej rezydencji. Ktoś odnalazł figurkę i mi ją dał. Było to coś w rodzaju lalki voodoo. Mała czarownica, na spodzie miała pentagram. W tej Rezydencji działy się dziwne rzeczy jak w jakimś kryminale, wszystko przez tą figurkę. Rzuciłem tą figurkę w końcu o ziemie, to wszystko zaczęło się cofać w czasie do epoki przemysłowej. Poźniej gonił mnie jakiś prokurator. img/smilies/wink Na końcu oglądałem program Tomasza Lisa w telewizji, gdzie się wypowiadałem jako dziecko i wyznałem miłość jakiejś Katarzynie . No dużo się działo, niestety tak dużo że nie wiele z tego pamiętam, ale niezły byłby z tego materiał na książke img/smilies/wink Lubię mieć takie pokręcone sny, a ten w dodatku miał fabułę.

Ostatnio edytowany przez voltaren (2012-05-10 10:25:02)

#29 2012-05-10 11:20:26

Aileen
eteryczna

Wiesz, ja się keidyś bawiłam w interpretowanie snó, prawda, że to trzeba znać osobę, bo tedy symbolika jest jaśniejsza, ale też można to obejść, tylko wtedy mądrość życiowa i ufność w swoje możliwości jest bardzo potrzebna. Ja jak miałam takie stany, to fajnie mi to szło, ale trzeba być na maksa otwartym, mnie się udawało do połowy. Co do mojego snu to znam znaczenie, interetacje;) Wiem jaką informację mi on przynosił, także myśle co najważniejsze to wyciągnęłam.

Z myślenia do odczuwania, z odczuwania do istnienia, z istnienia do nie-istnienia, i docierasz. Znikasz i docierasz. Po raz pierwszy Cię nie ma i po raz pierwszy naprawdę Jesteś.

#30 2012-06-13 20:08:31

voltaren
przyboczny

Często mam taki sen, że jadę samochodem, ale ten samochód nie ma kierowcy. Wsiadam do takiego samochodu i wiem że steruje się on sam, i się boję że coś nie zadziała i samochód się rozbije.
Albo jadę samochodem wiedząc że nie mam prawa jazdy img/smilies/wink Cały czas boję się że zatrzyma mnie policja.

#31 2012-06-13 20:21:30

voltaren
przyboczny

Śniło mi się że muszę iść do promotora, żeby mu pokazać pracę magisterską img/smilies/wink. No to idę, stoje przed drzwiami i tam odkrywam, że na cholere tu stoję, przecież obroniłem się dawno temu. Albo ciągle mi się śni że muszę iść do liceum znowu, jakbym nie skończył szkoły, ale nie że nie zdałem, ale taki jest obowiązek, iść do szkoły. img/smilies/wink No to idę i tam spotykam znajomych ze szkoły. Poźniej się boję że zwrócą mi uwagę co ja tutaj robię, bo przecież dawno skończyłem szkołę i nie jestem do końca pewien w tym śnie czy w końcu mam iść do tej szkoły czy nie. img/smilies/wink No i ciągle myślę że już wkrótce matura i nic nie umiem http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c041

Ostatnio edytowany przez voltaren (2012-06-13 20:22:03)

#32 2012-06-14 06:27:14

Lidka
mentor

voltaren napisał(a):

Często mam taki sen, że jadę samochodem, ale ten samochód nie ma kierowcy. Wsiadam do takiego samochodu i wiem że steruje się on sam, i się boję że coś nie zadziała i samochód się rozbije.
Albo jadę samochodem wiedząc że nie mam prawa jazdy img/smilies/wink Cały czas boję się że zatrzyma mnie policja.

Masz sporo snów podobnych, Voltaren. Samochód jest często symbolem naszego życia. Nie kierujesz nim? Czujesz, ze nie potrafisz? (nie masz 'uprawnień'). Zastanów się nad sytuacją w Twoim życiu, która mogła być źródłem takiego snu (przykładowo: nie potrafisz wybrać czegoś, zdecydować się na coś).

Pozdrawiam!

Lidka

#33 2012-06-14 06:33:26

Lidka
mentor

voltaren napisał(a):

Śniło mi się że muszę iść do promotora, żeby mu pokazać pracę magisterską img/smilies/wink. No to idę, stoje przed drzwiami i tam odkrywam, że na cholere tu stoję, przecież obroniłem się dawno temu. Albo ciągle mi się śni że muszę iść do liceum znowu, jakbym nie skończył szkoły, ale nie że nie zdałem, ale taki jest obowiązek, iść do szkoły. img/smilies/wink No to idę i tam spotykam znajomych ze szkoły. Poźniej się boję że zwrócą mi uwagę co ja tutaj robię, bo przecież dawno skończyłem szkołę i nie jestem do końca pewien w tym śnie czy w końcu mam iść do tej szkoły czy nie. img/smilies/wink No i ciągle myślę że już wkrótce matura i nic nie umiem http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c041

Najogólniej - niepewność swojej wartości i strach. Jeśli faktycznie jesteś przed maturą - w ten sposób może się objawić strach i niepewność przygotowania (i wyboru dalszego).

Jeśli nie - te symbole mogą potwierdzać Twoja niepewność w życiu, brak zdecydowania, wyboru jednolitej drogi, może nawet brak wiedzy itp.

(oczywiście nie bierz tego dosłownie, to tylko wskazówka, w która stronę można spojrzeć, analizując swoje życie, ja go nie znam)

Pozdrawiam!

Lidka

#34 2012-06-14 08:16:58

Andra
Gość

Lidka, a sen o bialych koniach? Ladny sen,  jakas laka, one przybiegly do mnie? Tak wyrazny sen jest zwiastujacy cos, jakbys to widziala?

#35 2012-06-14 08:24:14

Lidka
mentor

Tego nie wiem... Ten symbol musiałabyś znaleźć w sobie, ja Ciebie nie znam na tyle, żeby cokolwiek zasugerować.

Zasugeruję Ci jednak coś innego, co może doprowadzić Cię do zrozumienia tego symbolu biegnących w Twoim kierunku białych koni.

To, co widzimy w snach, to raczej nie 'zwiastowanie', a symboliczne odbicie aktualnego problemu w nas. Tego, co w nas się dzieje, naszych sytuacji życiowych, oczywiście pod względem emocjonalnym (bo te się kryją za każdą nasza myślą i wydarzeniem, które nas dotyczy).

Przypomnij sobie, co się działo za dnia i, przede wszystkim, co czułaś we śnie w tym momencie. Jeśli to pamiętasz, masz duże szanse zrozumieć ten symbol.

Pozdrawiam!

Lidka

#36 2012-06-14 08:29:31

Andra
Gość

Nie Lidka, ja znam siebie na tyle by wiedziec ktore sny sa prorocze, a ktore oczyszczaja psychike. Ten nalezy do tej pierwszej kategorii. A nic, sie okaze:)

#37 2012-06-14 08:47:26

Lidka
mentor

No, jeśli tak uważasz, to tak dla Ciebie jest img/smilies/smile

Pozdrawiam!

Lidka

#38 2012-06-14 09:56:02

Andra
Gość

Czy uwazam? Wniosek wyciagniety z obserwacji, nic wiecej, nie dorabiam do tego teorii.

#39 2012-06-14 12:13:12

Lidka
mentor

No, ale żeby zrozumieć, musisz jednak jakąś teorię stworzyć, inaczej nie zrozumiesz img/smilies/smile. Obserwacja jest tylko polem do wyciągania wniosków. A one tworzą właśnie teorię.

Pozdrawiam!

Lidka

#40 2012-06-14 19:53:56

Andra
Gość

Lidka, jesli wydarzy sie cos co mi sie polaczy z tym snem- bede miala two in one. To po co kombinowac na sile. Zapytalam, bo slyszalam ze konie sa symbolem czegos, ale nie pamietam czego. Zostawmy to ,ok? Jak sie okaze to Cie poinformuje:)

#41 2012-06-14 19:59:42

Lidka
mentor

Andra napisał(a):

Lidka, jesli wydarzy sie cos co mi sie polaczy z tym snem- bede miala two in one.

Na ogól jest jednak na odwrót: wydarza się coś i sen jest tego następstwem (ukazując Ci prawdę o Tobie samej, a nie to, co myślisz, że jest). Dlatego warto pamiętać, co za dnia albo ostatnio nas nurtowało (to dotyczy też nurtowania 'długofalowego', są problemy w nas obecne od lat i nie zawsze nawet o nich pamiętamy).

Pozdrawiam!

Lidka

#42 2012-06-14 20:53:14

Andra
Gość

Lidusiu, a slyszalas o snach...powiedzmy - proroczych? Uwazam je za polaczenie z nadswiadomoscia przelozona na obraz. Sa latwe do wyodrebnienia. Sny ktore oczyszczaja psychike sa zupelnie inne

#43 2012-06-14 21:05:35

Lidka
mentor

Tak. Są niesłychanie rzadkie. A właściwie to są podróże astralne, w których oglądamy obraz wydarzeń, jakie dopiero będą miały miejsce. 'Proroctwo' polega na tym, że widzimy coś, ale nie mamy pojęcia, co to takiego, kiedy i komu się wydarzy. Dopiero, jak się wydarzy, możemy skojarzyć. Niewiele pożytku z tego... img/smilies/wink.

(dokładnie na tej zasadzie moja przyjaciółka widziała duchowy-materialny obraz wypadku samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem na miesiąc przed; odczuła to bardzo mocno, została uspokojona i miesiąc później dopiero skojarzyła, że przecież widziała to już...)

Pozdrawiam!

Lidka

#44 2012-06-15 09:04:35

duszek
adept

3 tygodnie temu, środa, popołudniowa drzemka. W półśnie widzę pewnego człowieka, następnie pojawia się sen -  budzę się we własnym pokoju, wiem że jestem sam w domu. Do moich zatok usznych dociera tak spora dawka energii, że o mało ich nie rozrywa. Budzę się mówiąc do siebie "obudź się".
Tydzień temu, we wtorek ok. godz. 19 powtarzałem mantrę schronienia z pewnej buddyjskiej tradycji. Położyłem się na chwilę by się zdrzemnąć, miałem kilka snów, w jednym z nich otrzymałem od kogoś sugestię by uciekać z miejsca w którym obecnie przebywam, a tuż przed przebudzeniem usłyszałem, bym wykonywał praktykę właściwą dla swojego wieku (czasów?) o bzdurnej nazwie.
Wczorajszy sen - tematyka związana z ucieczką. 

Odnośnie praktyki świadomego śnienia, to polecam tego e-booka, zawiera dosyć proste techniki dot. zarówno zapamiętywania snów, jak i świadomego śnienia: http://www.scribd.com/doc/2074622/N-N-R … nego-wiata
Ukazała się również  w tym roku poszerzona wersja tej książki, jeszcze nie wpadła mi w łapska, wkrótce pewnie wpadnie img/smilies/wink

#45 2012-06-15 11:18:31

Risthalion
Scholar Arcanum of Schola Psykana

Ostrzeżenia: 1

Duszku, Duszki... podczas snu twoja podświadomość robi porządki w twoim umyśle. W dość oczywisty sposób segreguje terz rzeczy od najważniejszych dla niej. Jeśli twoja podświadomość nadaje sygnał, że coś jest nie tak, to wypadałoby się co najmniej nad tym zastanowić.

powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.img/smilies/mad

#46 2012-06-15 11:45:11

Lidka
mentor

Risthalion napisał(a):

Duszku, Duszki... podczas snu twoja podświadomość robi porządki w twoim umyśle. W dość oczywisty sposób segreguje terz rzeczy od najważniejszych dla niej. Jeśli twoja podświadomość nadaje sygnał, że coś jest nie tak, to wypadałoby się co najmniej nad tym zastanowić.

Chyba, że uczucia zaliczasz do umysłu... Pod postacią symboli pojawiają się problemy emocjonalne.

Pozdrawiam!

Lidka

#47 2012-06-15 12:05:36

Risthalion
Scholar Arcanum of Schola Psykana

Ostrzeżenia: 1

Symbole oznaczają dokładnie to, co chcemy im przypisać, więc wszystko może pojawić się pod postacią symboli.
Tak, uczucia i emocje także są odbierane i określane za pomocą mózgu, czyli umysłu... Na prawdę cholernie ciężko podpisać to pod cokolwiek innego...

powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.img/smilies/mad

#48 2012-07-26 11:45:06

KarolGustaw
zaaklimatyzowany

Obraz(sen): Stoję obok jakiegoś zbiornika wodnego, jakiś duży staw albo zalew, widzę 2 samochody  jeden popycha drugi, ten drugi wpada do wody, wygląda to jak zabawa, auto tonie, kierowca nie wypływa. Biegnę po tej wodzie, nurkuje, na fotelu kierowcy nie ma nikogo, obok kierowcy na miejscu pasażera  widzę ciało, próbuje je objąć i wyciągnąć, i wtedy z tylnego siedzenia przylega do mnie jakaś dusza, obejmuje mnie jak dziecko matkę, rękami i nogami. Wyciągam go z stamtąd, na powierzchni przejmuje je o de mnie jakiś opiekun z nieba.

Obraz(sen):Jestem w jakimś budynku, przede mną korytarz ,wejście do windy w windzie dwie osoby facet i kobitka, wskakuje w ostatniej chwili. Słyszę jak gość mówi tu chyba na 2 pietrze jest burdel, ja stoję przy guzikach. Chcę nacisnąć 2 ale pojawia się 3 i ją wciskam. Lądujemy w burdelu są panienki i 2 alfonsów, dochodzi do bijatyki nie są w stanie mnie uderzyć, wszystkie ciosy kierowane do mnie wracały do właścicieli.

Obraz(sen):Idę ulicami jakiegoś miasta a właściwie to już peryferie, widzę kościół, na końcu kościoła wieża na kilkanaście metrów a w niej otwór na człowieka który też ma kilkanaście metrów. Widziałem już kilka takich kościołów.

Ja nie mam świadomego OBE jak tylko odzyskuje świadomość po tamtej stronie od razu budzę się w ciele. Czy ktoś widział podobne obrazy.

#49 2012-07-26 21:50:14

duszek
adept

Zasnąć w marzeniu sennym, by obudzić się się w innym marzeniu sennym, stwierdzając że śni się świadomie - coś niesamowitego...

Stopka forum