Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2011-08-23 23:26:29

Ja?!
Moderator

Re: serce

Krew i organy jak serce posiadają chormony i to one wchodzą w układ z nowym ciałem. Hormony są programem emocjonalnym i uczuciowym. Może minąć kilka lat zanim sytuacja wróci do normy sprzed przeszczepu.

#27 2011-08-23 23:30:48

Ja?!
Moderator

a jak ktoś ma zimne serce ? nie ma innego więc powinien się skupiać na tym co ma. Zimno jest ochroną przed zranieniem.

#28 2011-08-23 23:47:24

lawenda
Gość

Ja?! napisał(a):

Krew i organy jak serce posiadają chormony i to one wchodzą w układ z nowym ciałem. Hormony są programem emocjonalnym i uczuciowym. Może minąć kilka lat zanim sytuacja wróci do normy sprzed przeszczepu.

Krew ,organy  zawieraja pamiec,zapis.
Dlatego nie jest latwo wrocic do normy.

#29 2011-08-23 23:51:24

Lunadari
przyboczny

Lizawieta napisał(a):

Lunadari napisał(a):

dzięki przeszczepom, dowodzą pamięci komórkowej jaka powoduje subtelne zmiany zachodzące w ich osobowościach po przeszczepach organów. dotyczy to zmiany nawyków żywieniowych, hobby, upodobań muzycznych itd.

Masz rację Luna.
Ja jak dostałam krew prawdopodobnie od alkoholika, to coraz częściej lubię sobie coś wypić, wcześniej nie tknęłam alkoholu.

no proszę Lizawieto, dziękuję za przykład img/smilies/big_smile.
post wyżej napisałam o transfuzjach krwi..

"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

#30 2011-08-23 23:58:56

Lunadari
przyboczny

Ja?! napisał(a):

a jak ktoś ma zimne serce ? nie ma innego więc powinien się skupiać na tym co ma. Zimno jest ochroną przed zranieniem.

tego typu ochrona skazuje na samotność. na samoranienie.

"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

#31 2011-08-24 09:14:43

asmaani
przyboczny

serce- osrodek energetyczny to nie to samo co serce- organ.
wiec nei wiem czy przeszczepy jakos moga na to wplywac...

"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

#32 2011-08-24 11:41:07

Ja?!
Moderator

mogą bo w samym sercu znajduje się wiele centrów energetycznych które posiadają kontakt z duszą która je tworzyła czyli z duchem zmarłego

#33 2011-08-24 11:45:06

lawenda
Gość

...A dusza,czy ma jakas definicje,co to jest takiego

#34 2011-08-24 17:10:19

Crows
mentor

lawenda napisał(a):

...A dusza,czy ma jakas definicje,co to jest takiego

odpowiedź znajdziesz w temacie o duszy img/smilies/wink

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#35 2011-10-09 11:04:31

babka cukrowa
przyboczny

Cała duchowość i niektóre cechy charakteru  człowieka ukryte są w sercu .Przecież mówimy :"człowiek bez serca" czyli bezlitosny ,niewrażliwy na ludzką krzywdę.
"człowiek o anielskim sercu" dobroduszny,wrazliwy Już od zarania dziejów serce było i jest siedliskiem naszych uczuć  Tak mówi o sercu Paulo Coelho(mój ulubiony pisarz)

Nawet jeśli czasem trochę się skarżę - mówiło serce - to tylko dlatego, że jestem sercem ludzkim, a one są właśnie takie. Obawiają się sięgnąć po swoje najwyższe marzenia, ponieważ wydaje im się że nie są ich godne, albo że nigdy im się to nie uda. My, serca, umieramy na samą myśl o miłościach, które przepadły na zawsze, o chwilach, które mogły być piękne, a nie były, o skarbach, które mogły być odkryte, ale pozostają na zawsze niewidoczne pod piaskiem. Gdy tak się dzieje, zawsze na koniec cierpimy straszliwe męki.      
Paulo Coelho      

Nie zapomnij jednak, że twoje serce jest tam, gdzie ukryłeś Twój skarb. I musisz ten skarb odnaleźć, by mogło nabrać prawdziwego sensu wszystko, co do tej pory odkryłeś na twej drodze. Paulo Coelho
Nie pomogą żadne zabiegi medycyny niekonwekcjonalnej :przeszczep.transfuzja,aby zmienić ten ośrodek emocjonalny naszego organizmu.Chyba że...?zmienimy się sami ,nasz charakter,spojrzenie na świat.A to jest chyba niemożliwe???

#36 2012-08-23 22:55:11

Lunadari
przyboczny

Lizawieta napisał(a):

Lunadari napisał(a):

dzięki przeszczepom, dowodzą pamięci komórkowej jaka powoduje subtelne zmiany zachodzące w ich osobowościach po przeszczepach organów. dotyczy to zmiany nawyków żywieniowych, hobby, upodobań muzycznych itd.

Masz rację Luna.
Ja jak dostałam krew prawdopodobnie od alkoholika, to coraz częściej lubię sobie coś wypić, wcześniej nie tknęłam alkoholu.

Lizawieto, moja kotka po transfuzji krwi stała się bardziej wojownicza w relacji do innych kotów, a ponadto zmienił się jej kolor oczu.. naprawdę!

babka cukrowa napisał(a):

(...)
Nie pomogą żadne zabiegi medycyny niekonwekcjonalnej :przeszczep.transfuzja,aby zmienić ten ośrodek emocjonalny naszego organizmu.Chyba że...?zmienimy się sami ,nasz charakter,spojrzenie na świat.A to jest chyba niemożliwe???

przeszczepy wykonywane są dla ratowania funkcji ciała fizycznego - medycyna akademicka na tym przede wszystkim się skupia.

Witek Gombrowicz

Stopka forum