Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2012-10-03 12:33:58

caly
przyboczny

Niemiecki Trybunał: właściciel komputera musi płacić abonament rtv

Info o tym tu: Niemiecki Trybunał: http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,N … caid=1f474

U nas póki co chyba odeszli od tego pomysłu. Ale w tym artykule pisza o tym, że w dojczlandzie, po reformie medialnej od 2013r abonament będzie pobierany od kazdego gospodarstwa domowego i zakładu pracy.

Tak sie zastanawiam, kiedy i kto u nas wpadnie na ten cudowny pomysł. Ogladasz, nie ogladasz, słuchasz, nie słuchasz programów publicznych, płacić i tak będziesz bo czemu mial bys nie płacić img/smilies/smile

#2 2012-10-03 13:52:54

Reiv
zaaklimatyzowany
Serwis

Re: Niemiecki Trybunał: właściciel komputera musi płacić abonament rtv

Jeśli PO chce sobie dalej grabić u wyborców to śmiało, niech wprowadza. Dla mnie publiczna telewizja powinna być zredukowana do minimum, albo powinna przejść gruntowne zmiany, żebym za to, za co płacę - był zadowolony. ^^

Przykładowo zlikwidować TVP 2, na TVP 1 dawać non stop filmy (+ wyjątek na godzinę czasu antenowego na wiadomości) a dodać kanał popularnonaukowy (w stylu discovery), dziecięcy (gdzie stare bajki leciałyby non stop), poszerzyć ofertę kanału TVP Sport (obecnie nie mają nic interesującego)

#3 2012-10-03 16:10:18

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Pracując w TVP 2 byłbyś Reiv zapewne innego zdania img/smilies/wink Był kiedyś taki pomysł, tak samo jak bodajże z regionalnymi, obecnie przekształconymi w TVP Info.
Projekt dot. abonamentu dla właścicieli sprzętu komputerowego nie przeszedł, ponieważ byłby strzałem w kolano ze strony naszego rządu.

PS
Ja bym w Niemczech nałożył podatek od spożycia piwa img/smilies/big_smile

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#4 2012-10-03 19:43:03

caly
przyboczny

A to w niemczech kupujesz piwo bez podatku?
Czy źle troszke zrozumiałem idee tego chmielowego podatku img/smilies/wink

#5 2012-10-03 19:58:14

baabcia
bo ja wiem

kontrowersyjnie pewnie dla wielu

nasza telewizja kiedyś była jedną z najlepszych na świecie

pomińmy indoktrynację - dziś nie wiem czy nie jest jej zdecydowanie więcej i bywa obleśniejsza niż przemówienia Gomółki

były spektakle i to kilka premier w tygodniu - niebywałe, niemożliwe i niesamowite a jednak

była rozrywka na żywo  kabarety, koncerty z orkiestrą ; festiwale z orkiestrą ; programy przyrodnicze, popularno naukowe ; polskie dobranocki

szkoda gadać
programy dla szkół
i to jakie!!!!

i taka telewizja i radio publiczne powinny być i opłacone z naszych podatków - nie wazne czy ktoś słucha czy nie - stać go na płatne - świetnie ale  zapewnia coś tym których nie stać

przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

#6 2012-10-03 20:07:13

Abesnai

caly napisał(a):

A to w niemczech kupujesz piwo bez podatku?
Czy źle troszke zrozumiałem idee tego chmielowego podatku img/smilies/wink

No nie, bez podatku to tylko "czeską wódkę" http://macg.net/emoticons/laughing2
Od aktu spożyciu Caly img/smilies/smile Pijesz piwo, więc sikasz częściej img/smilies/big_smile Nazwał bym ją  - "opłatą sanitarną" img/smilies/tongue

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#7 2012-10-04 08:23:48

caly
przyboczny

Mam nadzieję, że nie jestes politykiem, bo takie pomysły Ci po głowie chodzą, że zaczynam się zastanawiać img/smilies/big_smile

#8 2012-10-04 15:17:41

toja
zaaklimatyzowany

W Niemczech Telewizje Publiczną można oglądać w Internecie i dla tego jest Abonament.W Polsce jest to nie możliwe bo niema Telewizji Publicznej w Internecie i chyba długo jeszcze nie będzie.

#9 2012-10-05 19:31:02

Abesnai

No nie, nie Caly, nic bardziej błędnego. Nawet mnie nie podejrzewaj o takie zapędy img/smilies/big_smile
Chyba nie do końca toja http://www.tvp.pl/strony/przegapiles-w- … internecie Nie jest to co prawda streaming na żywo, jednak retransmisja może "podpadać" img/smilies/wink

#10 2012-10-05 19:51:42

baabcia
bo ja wiem

gdyby mnie opodatkowali na tv i radio może zniknęły by monotematyczne reklamy jednej opcji - bo mam wrażenie że KK ma jakiś darmowy kącik przesadnie rozdęty

przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

Stopka forum