Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#81 2013-01-05 22:18:50

baabcia
bo ja wiem

Re: SZKODLIWY SKUTEK SPOWIEDZI, czyli dyskusja o moralności.

dla mnie jest nie zrozumiałe lekkie traktowanie wiary i kościoła - oo chyba jest instrumentalne - ot byle jakie; z drugiej strony pojawia się dewocja i tym sposobem nie wiele sensu pozostaje;
oszukiwanie własnego boga no przedziwna konstrukcja w głowie

przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

#82 2013-01-05 23:14:48

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Re: SZKODLIWY SKUTEK SPOWIEDZI, czyli dyskusja o moralności.

Ludzie sami siebie baabciu często oszukują, bo tak podobno łatwiej. No i przyzwyczajenie druga naturą człowieka. I to niekoniecznie w sprawach wiary bądź religijności. Ja bym tak to nazwał, jeżeli ktoś się spowiada świadcząc nieprawdę, czyli inaczej bezczelnie kłamiąc bądź pomijając w nadziei, że "Bóg i tak wybaczy". Podczas gdy Bóg zna podobno ludzkie serca i uczynki. To tak, jakby chodzić do psychologa dla samego chodzenia, sądząc, że samo chodzenie polepszy jakość życia. Kiedy religia przesłania wiarę, gdzie nie ma równowagi i wspólnoty, wspólnego wewnętrznego mianownika, kiedy brak uczciwości wobec samego siebie, zapewne powstają różne i osobliwe konstrukcje baabciu. No ale i są może tacy, którym to sprawia ulgę, ciężko coś orzec.

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Stopka forum