Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2012-06-30 14:35:48

Ja?!
kreatorus moderatorus
Skąd: małopolska
Zarejestrowany: 2010-05-23
Posty: 8318

Re: Najgłupsza dyscyplina sportu

jazda konna wymaga wysiłku i czegoś jeszcze więc może podchodzić pod sport img/smilies/smile


fuck it.

Offline

 

#22 2012-06-30 15:52:10

BasmaW
Salam Insh'Allah
Skąd: na północ od Kemet
Zarejestrowany: 2012-05-30
Posty: 1193
Serwis

Re: Najgłupsza dyscyplina sportu

zwłaszcza dla konia img/smilies/wink Ale poważnie, tak to prawda, sama jeździłam i niejednokrotnie można było czuć jak się "dostaje w kość" img/smilies/smile


Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

Offline

 

#23 2012-07-20 18:09:47

Reiv
zaaklimatyzowany
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2012-07-18
Posty: 627
Serwis

Re: Najgłupsza dyscyplina sportu

Nie ma głupiego sportu, każda dziedzina sportu może coś człowiekowi dać, może coś w człowieku rozwinąć.
Lepiej się zająć nawet jakimś "głupim sportem" niż narzekać. img/smilies/wink

Offline

 

#24 2012-07-28 13:51:42

mont_kaw
zwierzak
Zarejestrowany: 2012-06-01
Posty: 1336

Re: Najgłupsza dyscyplina sportu

Przepraszam ale tytul watku jest dla mnie niezrozumialy.Moze warto zdefiniowac pojecie sport i potem dyscyplina sportowa?

Offline

 

#25 2013-01-20 12:36:17

Twardostoj
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2013-01-01
Posty: 917

Re: Najgłupsza dyscyplina sportu

PiotrRosa napisał(a):

impulsywny napisał(a):

Crows napisał(a):

boks - to najgłupsza dyscyplina , dwóch gości napieprza sie po gębach ku uciesze innych img/smilies/wink

Zupełnie nie masz racji...
Pozwolę sobie wkleić cytat Wiktora Junoszy Dąbrowskiego.

"W walce bokserskiej zmagają się ... dwa intelekty... Zarzut brutalności w boksie jest niesłusznym... Walka w ringu, ujęta ściśle w ramy przepisów regulaminu i kurtuazji, nie będzie nigdy chamskim obijaniem się wzajemnie, lecz zmaganiem dwóch silnych ludzi, nie umiejących ustąpić zanim nie zostały wykorzystane wszystkie zasoby sił fizycznych i moralnych. " z mzb.org.pl

Powiem tak - zatkało mnie. Doszukiwanie się w boksie walki intelektu, braku brutalności lub sił moralnych, możliwe jest jedynie w dwóch przypadkach. Pierwszy to słowa kogoś, kto nigdy w życiu nie widział nawet walki bokserskiej lub kogoś, kto tych walk odbył wiele. bardzo wiele. I ma nieźle beret naruszony.

Zdanie Crows'a jest nawet zbyt łagodne.

Mylisz się Boks zawodowy podawany w TV rzeczywiście może się wydawać Brutalny ale właśnie jest jedno ale. Na początku swego rozwoju Boks miał silną podbudowę filozoficzną, moralną i etyczną. Tak samo zresztą jak wszystkie sztuki walki. Właśnie Sztuki Walki nie Sporty a w Sztukach Walki. Pracuje się głównie nad sobą jest parę powiedzonek:

"Kto pokona innych jest silny, Kto pokona samego siebie jest niezwyciężony"

"W walce musisz być jak tafla spokojnej wody i zwracać uwagę na powierzchnię księżyca"

Ktoś się spyta a co to ma wspólnego z Boksem, To-De, Wu Shu. Odpowiedź wiele. Podczas treningów wspinasz się po etycznej drabinie rozwoju. Zaczynając swą przygodę z Sztukami Walki, chcesz bić lepiej od innych. Lecz z czasem dojdziesz do momentu, w którym zaczniesz unikać walki na każdy możliwy sposób. Walka jest Etyczna, podczas Sparingu Partnerskiego nie powinno się zrobić krzywdy dla Sparingpartnera, w Boksie jest zakaz używania kopnięć i ciosów poniżej pasa, nie wolno bić leżącego na ziemi. Jednak w trakcie walki wzrasta adrenalina chcesz za wszelką cenę wygrać a jednak musisz się stosować do regulaminu walki i nie używać technik zakazanych. Żeby nie złamać regulaminu musisz więc "pokonać samego Siebie" i zdusić w sobie wolę zwycięstwa za wszelką cenę zrodzoną z Instynktu i Adrenaliny. Podczas sparingu czy walki nie możesz dać się ponieść emocjom a także należy zwracać uwagę na wszystko dookoła. Nie możesz widzieć tylko tego co blisko wyraźnie zarysowane musisz również zwracać Uwagę na to co jest głębiej, co jest ukryte i przywiązywać do wszystkiego równą Uwagę. Podczas Sparingu musisz pilnować Sparingpartenera zwracać uwagę na swoją pracę nóg oraz rąk oraz by nie sygnalizować ataku ale również musisz widzieć pracę nóg i rąk przeciwnika starając się dostrzec mimikę twarzy czy aby nie sygnalizuje zamiaru ataku. Należy zwracać uwagę na otoczenie odległość od granicy ringu gdzie jest sędzia aby mu nie sprzedać przypadkiem "latary" a jednocześnie zachować zdolność logicznego i szybkiego myślenia podejmować szybko decyzje na podstawie szczątkowych informacji i to nonstop w każdej sekundzie. Wbrew pozorom obserwatora na ringu pracuje głównie GŁOWA nie ręce i nogi. Dobry Bokser przeprowadza analizę sytuacji z prędkością Komputera i to ciągle przez całą walkę. Jeśli popełni błąd, się potknie, zasygnalizuje chęć ataku czy podejmie niewłaściwą decyzję to przegra.

Ktoś kiedyś porównał Kickboxing do Piłki Nożnej gwiazda Kickboxingu odpowiedziała, że Sztuki Walki zawierają głęboką filozofię i tym się oba kopania różnią.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo