Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2013-03-16 23:22:52

Mistyk
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2013-02-15
Posty: 769

Re: żołnierze wyklęci

egoista99 napisał(a):

Nie wierze ze przy takich zniszczeniach jakie dotkneły Polske.....
.....udałoby sie Polsce kapitalistycznej ograniczyc analfabetyzm.....dokonac skoku w wykształceniu wyzszym

No pewnie jak byśmy znaleźli się w strefie wpływów amerykańskich, postęp byłby dużo wolniejszy niż to się działo pod okupacją radziecką.   :bravo:
Młodzież to może czytać, która wyrabia sobie potem zdanie na temat historii najnowszej. Dobrze byłoby trzymać się faktów.
A fakty są takie, że Ameryka wpompowała mnóstwo pieniędzy w gospodarkę niemiecką (i nie tylko) - zob: Plan Marshalla,
a Związek Radziecki "pomagał" nam na zasadzie: że my im dajemy kartofle a oni od nas w zamian biorą węgiel.

egoista99 napisał(a):

Ale przeciez dzis ..najlepszy polski uniwersytet jest dopiero 500 w rankingu wyzszych uczelni świata..Wyprzedzaja nas uczelnie z Azji ,Ameryki Pd czy wszystkie kraje Europy...Wiec jakie dzis mamy to wykształcenie ???

Jest tak dlatego, że nie tak łatwo i nie szybko odrabia się ponad półwieczny zastój, zacofanie - podczas gdy świat się rozwijał, gnał do przodu.
Nawet po upadku komuny struktury zostały, wyprane mózgi u władzy na uczelniach. To nawet nie ich wina. Tak ich system ukształtował.
Komuna upadła - myśl "socjalistyczna-ludowa" została.


"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
                   Pieśń Mahamudry Tilopy

Offline

 

#22 2013-03-17 12:47:21

egoista99
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 3072

Re: żołnierze wyklęci

Hmmm...Do końca lat 40 zarówno w UK,jak i Francji oraz w RFN była reglamentowana żywność..
Władze okupacyjne wszystkich zwycięskich mocarstw utrzymały hitlerowski system planowania i reglamentacji, dodały tylko dużo własnych rozporządzeń. Zabroniły Niemcom między innymi handlu z zagranicą i podniosły podatki około 50%. Rezultat prowadzonej przez władze alianckie polityki popieranej szczerze przez socjalistów niemieckich był taki, że jak ktoś policzył, produkcja w zachodnich strefach okupacyjnych wystarczała, żeby statystycznemu Niemcowi można było przydzielić jeden talerz raz na pięć lat, jedną parę butów raz na dziesięć lat i jeden garnitur raz na pięćdziesiąt lat. Niemcy mieli sami zakosztować losu, który zgotowali innym. 18 czerwca 1948 Ludwig Erhard zniósł reglamentacje wbrew amerykanom...Pomoc amerykańska nie przekroczyła nigdy 5% produktu krajowego brutto Niemiec Zachodnich, nawet w latach 1948-49, kiedy wsparcie ze strony ECA (Economic Cooperation Administration – ministerstwo ds. współpracy gospodarczej, powołane, by nadzorować program pomocy i kierować nim) było największe. W tym samym czasie koszty alianckiej okupacji i reparacje wojenne pochłaniały od 11 do 15% niemieckiego PKB. Zatem pieniądze płynęły raczej z Niemiec do krajów zwycięskich, nie odwrotnie.
Wiec to nie plan Marshala ..a cud Erharda doprowadził Niemcy do tego ze ich PKB per capita
stawał się wyzszy w tempie ok 5% rocznie !! Zwróć tez uwage ze PKB Niemiec i Polski było podobne prawie do polowy lat 50 !!! Wiec 10 lat po wojnie !!! Niemcy podnieśli się z upadku sami. Zawdzięczają ten sukces swej własnej pracy, przedsiębiorczości, którą obudził w nich Erhard, i swoim politykom, którzy mieli dość rozumu, by nie przeszkadzać.
Jeśli Polska stanie się kiedyś gospodarczą potęgą, nastąpi to w podobny sposób. Bo innego nie ma.Rozwój zrujnowanych Niemiec dowodził w sposób oczywisty, że może być inaczej, że najlepsze, co państwo może zrobić, by poprawić byt jego obywateli, to przestać decydować za nich...
A polskie szkolnictwo wyzsze znalazło sobie doskonałą droge do zarobkowania ...Nie przez rozwój ,wynalazczość a szkolenie dla samego szkolenia ...nikomu niepotrzebnych magistrów..W Polsce studiuje dwukrotnie wiecej ( oczwiscie liczac srednią ) studentów niz we Francji...ale w Polsce jest kolkaset wynalazków w roku a we Francji kilktysięcy...Dlatego 20 lat po rewolucji polskie uniwersytety znajdują sie na 500 miejscu w rankingu uczelni ..BO DALEJ PANUJE KOMUNOKAPITALIZM !!! czyli władamy jak w socjalizmie ..a premie jak w kapitalizmie !!
Wojna dała rządom okazję przyznania sobie nadzwyczajnych pełnomocnictw i wzięcia pod kontrolę wszystkich dziedzin życia. Koniec wojny wcale nie oznaczał, że władza państwa nad obywatelem i jego własnością w Wielkiej Brytanii czy Francji zmniejszyła się. Politycy wciąż chcieli kontrolować wszystko i wszystkich...I Polsce do dzisiaj to zostało...Prezes PO,PiS czy SLD to jak I sekretarz w PZPR ...Nic sie nie zmieniło Brak jakiejkolwiek demokracji czy mozliwosci
dyskusji...Wiec racje ma Kukiz..


Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Offline

 

#23 2013-03-18 11:08:19

Mistyk
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2013-02-15
Posty: 769

Re: żołnierze wyklęci

egoista99 - żeby nie robić offtopu "porządziłem się" i odpowiedziałem Ci tu: http://imladis.p2a.pl/viewpoll.php?id=508&p=10
przenoszą w ten sposób dyskusję do właściwego działu.

PS. Pyt. do moderatorów: czy można tak robić?


"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
                   Pieśń Mahamudry Tilopy

Offline

 

#24 2013-03-28 14:10:59

merkaba
Moderator
Zarejestrowany: 2010-03-18
Posty: 763

Re: żołnierze wyklęci

a ile przed wojna było bezrobotnych  np w niemczech  czy usa


http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif

Offline

 

#25 2014-03-02 14:42:07

Highlander
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 1311

Re: żołnierze wyklęci

Wczoraj był Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"... .

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo