Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2013-05-13 19:33:56

kowalskil
adept
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 36

Stany Zjednoczone Europy

Stany Zjednoczone Europy ?

Czytam ciekawą ksiazkę intertetową "Nietolerancja, Przesądy i Dyskryminacja: Sprawozdanie Europejskie," napisaną w języku niemieckim (w roku 2010), i przetlumaczoną na angielski:

http://library.fes.de/pdf-files/do/07908-20110311.pdf

Autorzy opisują wyniki 2008 badan przeprowadzonych w osmiu krajach europejskich, wliczając Polskę i Portugalię. Postęp w kierunku utworzenia  "Stanow Zjednoczonych Europy," jak wynika z tego co czytam, nie odbywa się tak gładko jak oczekiwałem, gdy waluty narodowe zastąpiono przez euro. Jednym z hamulców jest ksenofobia. Czy postęp napotkalby mniej oprów gdyby wszystkie kościoly, wlącznie z katolickim, bardziej aktywnie głosiły miłość blizniego w Uniji Europejskiej?

Oto ciekawa obserwacja na ten temat. Znalazłem ją na stronie 140 tej ksiązki: "Ludzie często odwołują sie do wiary jako czynnika skłaniającego ich do dobroczynnosci. Nie zaprzrecza to faktom ze ujarzmienia, przesladowania, i nawet morderstwa, są też czesto dokonywane z pobudek religijnych. ...

Nasze badania wykazały istnienie częstych uprzedzen wobec kobiet i homoseksualistów. Podobną, ale mniej wyrazną, korelację znalezliśmy badając rasizm. A wplyw religijnosci na wrogość do wiar Zydów i Muzulmanów byl znikomy. ..."

Ludwik


Ludwik Kowalski (zobacz Wikipedia) autor "Pamietnik bylego komunisty"

http://ludkow.info/byt

Pisanie go bylo obowiazkem moralnym, wobec rodzicow, wobec wielu innych ofiar Stalinizmu, i wobec Polski.

Offline

 

#2 2014-02-03 10:23:27

Mistyk
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2013-02-15
Posty: 769

Re: Stany Zjednoczone Europy

Stany Zjednoczone Europy będą głosowane na wiosnę.

Wyborcy europejscy wiosną tego roku będą musieli zadecydować, czy są za czy przeciw Stanom Zjednoczonym Europy – zadeklarowała ostatnio wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, Viviane Reding. Szef Reding, José Manuel Barroso w Atenach ogłosił, iż  UE wykorzysta stulecie wojny światowej, aby ostrzec przed eurosceptycyzmem i prawicowymi partiami, które „mogą ponownie sprowadzić wojnę do Europy”.

Europejscy politycy, będący zwolennikami ściślejszej integracji przygotowują -  jak się wyraził korespondent The Daily Telegrpah z Brukseli, Bruno Waterfield – bezprecedensową kampanię, która „ma trafić do serc i umysłów wyborców”.

Propagowanie idei Stanów Zjednoczonych Europy ma być – wg wiceprzewodniczącej KE, Viviane Reding – najlepszą bronią przeciwko eurosceptykom.

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, najdłużej sprawująca funkcję komisarza unijnego, wezwała do stworzenia „prawdziwej unii politycznej”. Szczegółowa wizja tej unii zostanie zaprezentowana podczas wiosennej kampanii poprzedzającej wybory do Parlamentu Europejskiego zaplanowane na 22 maja.

- Musimy zbudować Stany Zjednoczone Europy z Komisją jako rządem i dwiema izbami: Parlamentem Europejskim oraz Senatem państw członkowskich  – powiedziała.

Zgodnie z koncepcją Reding, podzielaną przez unijnych polityków, w miejsce dotychczasowej UE ma powstać superpaństwo, w którym parlamenty i rządy państw członkowskich pełniłyby rolę samorządów. Kompetencje krajowych władz miałyby być przekazane instytucjom unijnym, przy czym największą władzę miała by mieć Komisja Europejska.

Rada Europejska złożona z przywódców państw członkowskich miałaby pełnić wyłącznie funkcję organu konsultacyjnego, bez większego znaczenia.

Wysocy rangą urzędnicy unijni przygotowali bezprecedensową kampanię wyborczą, w której zamierzają wykorzystać setną rocznicę wybuchu I wojny światowej do straszenia przed eurosceptykami i prawicowymi partiami.

Eurokratów niepokoją sondaże we Francji, Holandii i Grecji, w których partie antyunijne prowadzą. Wysocy rangą politycy UE zamierzają wyciszyć debatę dot. sytuacji gospodarczej i kondycji eurostrefy, a skupić się na promowaniu wizji „wielkiej Europy”.

- Ta debata już teraz wchodzi w decydującą fazę. Już za cztery miesiące obywatele w całej Europie będą musieli dokonać wyboru, w jakiej Europie chcą żyć – przekonywała wiceszefowa KE. - Jest dużo do stracenia. Wyniki tych wyborów zadecydują o kształcie Europy w najbliższych latach. Dlatego też głosowanie ma kluczowe znaczenie – dodała.

Wg Reding, najlepszą bronią przeciwko eurosceptykom, będzie uświadomienie wyborcom, że ich głos jest naprawdę ważny.

Przemawiając w Atenach, José Manuel Barroso zasygnalizował, iż UE wykorzysta stulecie wojny światowej, aby ostrzec przed eurosceptycyzmem i prawicowymi partiami antyeuropejskimi, które mogą sprowadzić wojnę do Europy. - Żadna inna konstrukcja polityczna dotychczas nie okazała się lepszym sposobem życia, pozwalającym zmniejszyć zagrożenie wystąpienia zorganizowanego barbarzyństwa w tym świecie – mówił w Atenach.

- Ważne jest, aby przypomnieć to szczególnie w tym roku, w którym przypada setna rocznica rozpoczęcia pierwszej wojny światowej. Nigdy nie wolno nam brać pokoju, demokracji i wolności za pewnik - dodawał. I dalej: - Szczególnie ważne jest, aby przypomnieć to w maju, kiedy narody Europy będą brać udział w wyborach europejskich.

Źródło: The Daily Telegraph, AS.

źródło polskie: http://www.pch24.pl/stany-zjednoczone-e … z2q7dscYv7

źr: http://3obieg.pl/stany-zjednoczone-euro … -na-wiosne

Próbują wcisnąć nam kit, że mamy do wyboru albo Stany Zjednoczone Europy (a w przyszłości jedno wielkie państwo, a w dalszej przyszłości jeden światowy rząd - patrz NWO) albo wojnę! Czyli jak zwykle polityka siania strachu - straszenie wojną, terroryzmem, globalnym kataklizmem itd... byle tylko dać im przyzwolenie na dojście do jeszcze większej władzy. Bo na globalne zagrożenia potrzebne są globalne rozwiązania, czyli światowy rząd. Dlatego tyle się mówi w mediach o globalnych zagrożeniach...

Nie mówi się niestety, że największym globalnym zagrożeniem jest wielka polityka, elity władzy kontrolujące pieniądz, korporacje itp... itd...


"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
                   Pieśń Mahamudry Tilopy

Offline

 

#3 2014-02-03 10:43:28

ayalen
Gość

Re: Stany Zjednoczone Europy

To jakas parodia? Sztuczny twor wciskany na sile ludziom ktorzy  - co normalne, bronia sie przed tym co jest im obce? Im bardziej bedzie sie wciskac ludziom ten unijny kit, tym bardziej bedzie rosl sprzeciw - paradoksalnie uni - fikcja; doprowadzi do podzialow, ludzie beda bronic swojego prawa do innosci, wiec spoteguje sie nacjonalizm.
Zamiast wiec dobrowolnej wspolpracy, sztywne normy? Czarno to widze na dluzsza mete nie przejdzie - prawdziwa unia moze wyrosnac z potrzeby ludzi, a nie zostac stworzona za biurkiem.

 

#4 2014-02-05 13:15:54

merkaba
Moderator
Zarejestrowany: 2010-03-18
Posty: 763

Re: Stany Zjednoczone Europy

czterej jeźdźcy apokalipsy   film o upadku europy ciekawe zrobiony bez sensacji tylko suche fakty


http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo