Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2013-06-19 17:08:17

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Interaktywne kino ?

Jest kino 3D i 4D - potoczna nazwa dla ruchomej platformy na której są miejsca dla widzów. To teraz o filmach z bezpośrednim ... publiczności !
Jak to by było mieć wpływ na losy bohaterów filmowych w trakcie seansu ? Mieć wpływ na przebieg akcji, rozwój fabuły a i w tym na samo
zakończenie filmu.
Możliwe ? I czy miało by sens ? Gdzie przebiega właściwie wąska granica między filmem a grą komputerową.

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#2 2013-06-19 21:14:08

mordotymoja
Moderator

Re: Interaktywne kino ?

Wolę moje sny,w 5D...

#3 2013-06-19 21:26:38

Crows
mentor

Abesnai napisał(a):

Gdzie przebiega właściwie wąska granica między filmem a grą komputerową.

albo sie jest kierowcą (gra) albo pasażerem (film)

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#4 2013-06-19 21:49:24

baabcia
bo ja wiem

5 wersji gotowca?
czy wielostopniowe wybieranie?
oglądanie indywidualne?
czy odcinki na podstawie głosowania ludzi - serial interaktywny - słabsza jakość

w sumie to zmierza do wersji gry z jakością filmu img/smilies/smile

przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

#5 2013-06-19 22:09:09

Abesnai

Kiedyś były takie gry - książki. Dochodziło się do pewnego momentu i podejmowało decyzję. Całkiem dobry wymysł to był.
No w sumie na zasadzie głosowania mogłoby to się odbywać.

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#6 2013-06-19 23:37:59

victoria
adminka

Większość tasiemców tzw oper mydlanych jest kręcona pod widzów, widzowie chcą uśmiercić to uśmiercają, widzowie chcą postać oglądać to żyje, dla mnie bez sensu img/smilies/big_smile

... Fleuris là où tu es planté ....

#7 2013-06-20 01:39:44

polliter
moderatus polliterus

Film jest dziełem skończonym. Po zmontowaniu i postprodukcji, jest gotowym dziełem artystycznym i nie zmieniałbym tego. Czym innym jest teatr, muzyka (koncerty) i gry interaktywne, gdzie mamy do czynienia z improwizacją. Film jest zapisany na taśmie celuloidowej albo innym nośniku w formie skończonej, gdzie nie ma ingerencji odbiorców.
Mam na myśli film, a nie serial, którego odcinki kręcone są na bieżąco.

"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

#8 2013-06-20 01:45:42

baabcia
bo ja wiem

ale można sobie wyobrazić film z kilkoma wątkami równolegle i  różnym pomysłem zakończenia; wszystko nakręcone do końca i oddane widzowi;
a widz wybiera czy szanowni pastwo się rozwiedli i jak potoczyło się ich życie po rozwodzie albo żyli nie rozwodząc się i po wyborze ogląda inną wersję filmu

przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

#9 2013-06-20 01:53:32

polliter
moderatus polliterus

To bez sensu. Głównym autorem filmu jest reżyser i tylko on ponosi odpowiedzialność za przekaz, który przedstawia. Widz nie może być współtwórcą.
Co innego teatr i muzyka, ale nie film.
Te eksperymenty mnie nie przekonują, a to, o czym pisze Baabcia, robiono już w kinie nie raz ("Przypadek" Kieślowskiego, "Biegnij, Lola biegnij" Tykwera, "Pamiętnik znaleziony w Saragossie" Hassa), ale to skończone dzieła, w które widz nie ingeruje, moża sobie jedynie wybrać swoją wersję i to tylko w swojej wyobraźni.

#10 2013-06-21 20:18:48

voltaren
przyboczny

Abesnai napisał(a):

Jest kino 3D i 4D - potoczna nazwa dla ruchomej platformy na której są miejsca dla widzów. To teraz o filmach z bezpośrednim ... publiczności !
Jak to by było mieć wpływ na losy bohaterów filmowych w trakcie seansu ? Mieć wpływ na przebieg akcji, rozwój fabuły a i w tym na samo
zakończenie filmu.
Możliwe ? I czy miało by sens ? Gdzie przebiega właściwie wąska granica między filmem a grą komputerową.

To się nazywa gra RPG, polecam np. Mass Effect, albo Dragon Age, Deus Ex Human Revolution... nic nowego img/smilies/wink

#11 2013-06-21 20:25:07

Abesnai

Przeszedłem z ME wszystko co wyszło img/smilies/smile Chyba nawet wątek jest założony. DExHR również był super, świetny cyberpunkowy klimat.
Ale film miałby nieco inne założenie:
http://natemat.pl/63257,kino-interaktyw … -produkcji
Teraz wyobraź sobie horror, gdzie to Ty decydujesz kto ginie img/smilies/tongue

#12 2013-06-21 22:57:43

mordotymoja
Moderator

polliter napisał(a):

To bez sensu.

Bez.I tak już co nie którzy mają problemy z rozeznaniem co rzeczywiste a co wykreowane gdzieś tam w kawałku krzemu...Jeszcze nie jesteśmy gotowi...Tak sobie pomyślałem.Przed snem img/smilies/smile .

#13 2013-06-22 00:17:52

polliter
moderatus polliterus

Popieram Twój tok myślenia. http://yoursmiles.org/csmile/friend/c0414

Stopka forum