Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2011-09-26 22:31:43

Tristal
adept

Re: Złe oko.

Złe oko to nie kwestia spojrzenia
w Egipcie kiedyś uznawano że czerwień zachodzącego słońca to Wściekłe oko boga Re
W babiloni ołtarze były pokrywane często oczami jako symbol energi
Każdy z nas posiada ałrę dobrą lub złą w zal;eżności od stylu życia
to wygląda tak że ta ałra jest elipsą a nasz wzrok przez nią przenika jak światło przez oko
to prawda ze oczy mają wielką kumulującą siłę właściwość dzięki oczom możemy dostrzegać więcej niż to co zwykle widzimy

Magia nas wypełnia . Daje nam wszystko czego nam trzeba

#22 2011-11-25 10:39:10

Małrycy
zaaklimatyzowany

A może trochę przesadzacie i ten pan miał problem z przysłowiami i coś przekręcił? Trochę to niekulturalne mówić komuś w twarz, że ma złe oko albo że źle mu z oczy patrzy. Chyba, że to był jakiś prawdziwy wariat łowca czarownic?
Pozdrawiam i nie życzę wiecej spotkań z łowcami:)

#23 2014-03-23 08:58:39

Kopik
przyboczny

asmaani napisał(a):

zle oko kazdy moze miec na ogol sie bierze z zawisci nawet jesli jestesmy zawistni nieswiadomie.
watpie zeby ten pan wiedzial co to jest zle oko img/smilies/smile po prostu byc moze chcial oryginalnie zagaic img/smilies/wink

jak ktos ma zle oko:
dzieci na jego widok dra sie w nieboglosy, nawet niemowleta, ba, zwlaszcza niemowleta;
drzewa usychaja;
krowy traca mleko;
mleko kwasnieje;
ciasto nei wyrasta

i co tam chcesz img/smilies/wink

Zgadzam się, złe oko bierze się z zawiści, a widać to jak na dłoni, choć sam posiadacz oka może sobie nie zdawać z tego sprawy.Oczy są zwierciadłem duszy img/smilies/smile
Miałam kiedyś sukę która się oszczeniła,wszyscy mogli wejść do domu i nawet pogłaskać maluchy ,wszyscy prócz mojej sąsiadki i macochy -były one posiadaczkami "złego oka" ja to widziałam
a psisko wyczuło zło na odległość .

Stopka forum