Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2013-01-06 11:39:17

baabcia
bo ja wiem

Re: Pasożytnictwo

obmyślanie sposobów zajęcia się wampirem jest najczystszą postacią wkręcenia się w wampira

wampir już nic nie musi a nasza energia zwiewa

jeśli ktoś w swojej głowie chce nosić złe myśli nic nie pomoże osinowy kołek w cudzym sercu

ze swojej głowy trzeba pouwalniać co się da ale nie zniedbywać nikogo - to trudne troska też zabiera energię

nikt nam nie jest gorszym wampirem niż my sami sobie

przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

#22 2013-01-06 12:04:45

Crows
mentor

wszyscy sie wzajemnie okradają z energii , wiekszość czyni to nieświadomie , i niekoniecznie zawsze można uznać to jako zło

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#23 2013-01-06 12:54:01

baabcia
bo ja wiem

będę się upierała, ze najgroźniejsi jesteśmy sami dla siebie

potem dla bliskich

najgorzej gdy dokumentnie oskubiemy swoje małe dziecko - nieodwracalne niestety szkody

Ostatnio edytowany przez baabcia (2013-01-06 12:54:16)

#24 2013-01-06 13:31:17

Crows
mentor

baabcia napisał(a):

będę się upierała, ze najgroźniejsi jesteśmy sami dla siebie

tak to prawda , najgorszymi wampirami potrafimy być dla samych siebie .

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#25 2013-01-08 09:30:43

Fenrir
adept

Twardostoj napisał(a):

Wedle legend Wąmpierzowi należało wbić osinowy kołek prosto w serce.

Zgadza się, jednak kilka lat temu w internecie trafiłem na opis chowania twarzą "do parkietu" lub krępowania liną oraz sposób przez pozbawienie osobnika głowy lecz teraz łatwiej kołkiem załatwić sprawę..
Kto by tam jakieś doły kopał.

Pierwszym prorokiem był pierwszy nikczemnik, który spotkał grupę frajerów
François-Marie Arouet "Voltaire"

#26 2013-01-08 12:20:23

Twardostoj
zaaklimatyzowany

Fenrir napisał(a):

Twardostoj napisał(a):

Wedle legend Wąmpierzowi należało wbić osinowy kołek prosto w serce.

Zgadza się, jednak kilka lat temu w internecie trafiłem na opis chowania twarzą "do parkietu" lub krępowania liną oraz sposób przez pozbawienie osobnika głowy lecz teraz łatwiej kołkiem załatwić sprawę..
Kto by tam jakieś doły kopał.

Sposób z krępowaniem zapewne nawiązuje do tradycji grzebalnych za czasów matriarchalnych i kultu "Matki Ziemi" układano wtedy ciało w pozycji embrionalnej głową na wschód. Co miało umożliwić odrodzenie się do nowego życia. Niekiedy rzeczywiście krępowano zwłoki ale nie po to "by martwiec nie wstał" lecz ze względu na korpulentną budowę ciała. img/smilies/smile Osobę otyłą zwyczajnie trudno jest ułożyć w naturalnej pozycji embrionalnej.

#27 2013-01-08 12:35:54

baabcia
bo ja wiem

siebie samych odwampirzamy najskuteczniej wracając do początku i uwalniając pozbierane uzależnienia

wy tu poważnie a ja tak  http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/e035  - no może jeszcze poważniej - kto wie czy jakikolwiek wampir poza nami dycha - może wystarczy wyluzować :lody:

czy ten w kapeluszu nam przeszkadza? no jak nic wampir

Ostatnio edytowany przez baabcia (2013-01-08 12:36:11)

#28 2013-01-08 14:45:05

Fenrir
adept

Twardostoj napisał(a):

Niekiedy rzeczywiście krępowano zwłoki ale nie po to "by martwiec nie wstał" lecz ze względu na korpulentną budowę ciała.

Bardzo możliwe, że tak. Sprawdziłem sobie co piszą na Wikipedii o wampirach, jest coś też o tym. W "pochówku anty-wampirycznym" napisano taki tekst:

Najczęściej stosowanymi metodami był pochówek z twarzą skierowaną do dołu[

oraz coś takiego:

skrępowanie zwłok sznurami i pochowanie w pozycji embrionalnej, odcięcie głowy, przyciśnięcie zwłok głazem lub przebicie klatki piersiowej ostrym przedmiotem

Ale z energetycznymi wampirami nie jest to wskazane, chociaż gdyby rozważyć za i przeciw...

Pierwszym prorokiem był pierwszy nikczemnik, który spotkał grupę frajerów
François-Marie Arouet "Voltaire"

#29 2013-01-16 18:51:50

eter
adept

Crows napisał(a):

eter napisał(a):

Wampirami dla mnie już sa tacy ludzie, którzy lubią męczyć i wkurzac ludzi...

i lubią wchodzić na siłe innym w odbyt img/smilies/wink

dokładnie, nic na siłę, niestety niektórzy są niezłymi krwiopijcami. W internecie też tacy są, trolle, na czatach to chyba jedynie na gochat.in się nie zawiodłem, a tak to wszędzie trolle.

#30 2013-01-16 19:51:25

baabcia
bo ja wiem

czasem wydaje się, że każdy kto by do dyskusji stanął, a zdanie inne miał, stosu wart a nie refleksji, że bywają różne płaszczyzny rozważania wampiryzmu;

Ostatnio edytowany przez baabcia (2013-01-16 19:51:44)

#31 2014-03-24 00:21:03

ADONAJ
adept

Ja?! napisał(a):

na forach internetowych jest troche wampirów głównie mentalnych i emocjonalnych, rzadziej energetycznych.

Te emocjonalne potwory tworzą emocje w sieci by otrzymać więcej emocji niż wygenerowali, za emocją idzie troche energii, pogarda, złość, nienawiść, smutek, wstyd, cokolwiek co negatywne ich cieszy.

Wampiry mentalne potrzebują troche więcej inteligencji by zabrać innym wiare nadzieje, i tym podobne.

http://smileys.emoticonsonly.com/emoticons/b/bible-3776                      Zapomniałeś powiedzieć o najważniejszych wampirach---o wampirach duchowych.

#32 2014-03-24 01:49:32

Ja?!
kreatorus moderatorus

uznałem że to podejdzie pod mentalnych i emocjonalnych wampirów ale może trzeba o tych duchowych więcej napisać bo są niebezpieczne dla wyboru pozytywnych dróg w własnym rozwoju. Manipulują, sprowadzają na bezsensowne drogi i działania. Chodzi im o poczucie bycia mistrzem rozwoju duchowego, kimś w rodzaju Jezusa czy Buddy. Uwierzysz takiemu czy takiej i ma władze nad tym co myślisz i czujesz. Naucza by zaspokoić własne pragnienia bycia wielkim mistrzem.

Ostatnio edytowany przez Ja?! (2014-03-24 01:57:22)

fuck it.

#33 2014-03-24 05:42:01

Lidka
mentor

Ja?! napisał(a):

uznałem że to podejdzie pod mentalnych i emocjonalnych wampirów ale może trzeba o tych duchowych więcej napisać bo są niebezpieczne dla wyboru pozytywnych dróg w własnym rozwoju. Manipulują, sprowadzają na bezsensowne drogi i działania. Chodzi im o poczucie bycia mistrzem rozwoju duchowego, kimś w rodzaju Jezusa czy Buddy. Uwierzysz takiemu czy takiej i ma władze nad tym co myślisz i czujesz. Naucza by zaspokoić własne pragnienia bycia wielkim mistrzem.

Podkreśliłam słowo kluczowe w Twojej wypowiedzi.

Uwierzyć komuś na słowo to łatwowierność, podejście naturalne dla dziecka. Dojrzały człowiek jednak charakteryzuje się tym, że sprawdza informacje, które uzna za godne uwierzenia. Niegodne uwierzenia są wszelkie, które ktoś nam zapodaje jako 'jedynie słuszna' prawda i które nie mają odzwierciedlenia w życiu, nie sprawdzają się w nim.

(i tu dodam, że wiele informacji religijnych nie sprawdza się w życiu, jednak ludzie od dzieciństwa uwarunkowani religijnie tego nie postrzegają, ale rozumiem, że nie o tym teraz mówicie? img/smilies/wink)

Pozdrawiam!

Lidka

Stopka forum