Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2012-06-24 22:05:04

victoria
adminka

Prana

Ponoć jest jedyną niezbędną energią potrzebną do życia. Nazywana energią subtelną, słońce, ziemia, powietrze... Czy gdybyśmy umieli czerpać tę energię w wystarczającej ilości, niepotrzebne byłoby jedzenie, leki, nie byłoby chorób? Może na tym powinni skupić się naukowcy?

don't try to be perfect
just try to be better
than you were yesterday http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020

#2 2012-06-25 14:30:50

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

Re: Prana

Ale czy prana nie jest związana z hinduizmem, kojarzy mi się też dosyć mocno z jogą. Tak trochę trudno analizować to bez korzeni. Z tego co pamiętam, byli mnisi, którzy nie jedli, ani nie pili, tylko medytowali. Przeżywali w takim stanie bardzo długo. Mam tylko pobieżne informacje, ale trzeba przyznać, że problem jest ciekawy img/smilies/smile

Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

#3 2012-06-25 14:41:47

Mezamir
Gość

Prana,Mana,Kia,Qi,Kundalini,Sog,Żiwatma...później Duch Święty=1.

#4 2014-04-08 11:51:57

anoushka
adept

Obserwuję u siebie od lat pewne sytuacje. Ponieważ bardzo mocno jestem związana z naturą, bardzo często jestem w górach, w lesie, nad jeziorem bo w takim środowisku żyję, zauważam taką sytuację. Przebywając w tym środowisku mogę nie jeść cały dzień. Wystarcza mi woda. Pomimo zmęczenia fizycznego, które jest zupełnie innym zmęczeniem nie odczuwam głodu. Jestem wypełniona i nasycona, jednak kiedy wracam do domu, a zazwyczaj jest to po zmroku czyli czasem o 23, czasem o 22 różnie, kiedy pojawią się pierwsze zabudowania, kiedy wjeżdżam w pierwszą wieś odzywa się głód. (mam lekką cukrzycę, więc podstawą jest u mnie jedzenie, często ale mało, w takich warunkach cukrzyk już dawno by leżał pod krzakiem i umierał na zapaść, a mnie to nie dotyczy) Mam wiele przykładów na samej sobie.

#5 2014-04-08 17:39:40

Ja?!
Moderator

izolacja energetyczna od ziemi przez nieszczęsny asfalt i płyty chodnikowe ?
Kiedyś prana czy eter była uważana za 4 stan skupienia materii, jakieś debilne naukowce wykreśliły to i nauka od tego czasu kuleje.

stały (ciało stałe)
    ciekły (ciecz)
    gazowy (gaz)
ETER = PRANA

#6 2014-04-08 20:30:51

anoushka
adept

Ja? Powiem tak, że kiedy jestem w centrum miasta i wracam do domu to jestem kompletnie bez energii. Miasto mnie wysysa z energii, a szczególnie sklepy molochy pt Tesco, Auchan czy inne badziewie. Pomyśleć, że są tacy ludzie, którzy mało kiedy opuszczają miasto, no chyba żeby wypić piwo w jakiejś knajpie na obrzeżach:) Ja bez kontaktu z naturą uschnęłabym na wiór:)))

#7 2014-04-08 21:59:46

Ja?!
Moderator

siła przyzwyczajenia ale wtedy trzeba więcej jeść img/smilies/smile

Stopka forum