Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#226 2014-03-21 17:23:49

MarihuanaLeczy
adept
Serwis

Re: lecznicza marihuana

Vakaru napisał(a):

byłabym za legalizacją konopi, pod warunkiem wyeliminowania tych, które mają działanie psychoaktywne. Skoro ma to jakoś pomagać w leczeniu, czemu nie.

Widzisz, problem polega na tym, że powodujący psychoaktywność marihuany kannabinoid THC ma jednocześnie bardzo duże właściwości terapeutyczne. Niepsychoaktywny CBD też, ale działa na co innego. Istnieją już odmiany mające dużo CBD i bardzo mało THC, ale... eliminując psychoaktywność eliminujesz jednocześnie dużą część działania terapeutycznego. Pewnym obejściem tej przeszkody są odmiany marihuany zawierające dużo THC, ale i dużo CBD - bo ten drugi ogranicza psychoaktywność tego pierwszego.

#227 2014-03-21 20:18:31

Ja?!
Moderator

Mahi napisał(a):

Ja?! napisał(a):

Mahi - też nie uznaje palenia maryśki jako lekarstwa bo wtedy jest to trucizna.

Ale maryśka jako zioło jest lekarstwem podobnie jak inne zioła. Przypominam że ojciec medycyny leczył ludzi ziołami i grzybami i dopiero współczesna technologia wprowadziła wyizolowanie składników leczniczych z ziół i grzybów patentując to jako lek. Skutek uboczny wyizolowanych składników leczniczych jest ogólnie znany i opłakany bo nie powinno sie poprawiać lekarstw które bóg stworzył dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Ależ oczywiście zioła są lecznicze, ale i trujące.
Do tej pory mamy leczenie ziołami, ale trzeba wiedzieć kiedy je zebrać, jaką cześć rośliny i ile jej oraz jak przyrządzić.
Czy słyszałeś, by lekarz pacjentowi zalecił wypalić 2 joity, albo 1/2, a może wystarczy 1/4, albo jedno pociągnięcie w ciągu dnia.
Bóg stworzył roślinność, ale stworzył i człowieka by on wiedział jak tę roślinność uzywać.

z maryśką to nie do lekarza ale do szamana, lekarze niewiele wiedzą o leczeniu naturalnym, za to dużo o syntetycznym, mogą co najwyżej przepisać maryśke w spreju za 2000 zł
http://peterreynolds.files.wordpress.com/2011/03/sativexpack.jpg

a tu koszty używania leku sativex na miesiąc, ale w polsce za 3 fiolki 10 ml zapłacisz ok 2500 zł jeśli jesteś apteką.
http://marihuanaleczy.pl/w-aptece-przy-kasie/

https://www.osoz.pl/osoz-www/leki/szcze … 29_ml#opis

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/mari … 97737.html

#228 2014-03-22 11:18:10

Mahi
przyboczny

Crows napisał(a):

Mahi napisał(a):

Bóg stworzył roślinność, ale stworzył i człowieka by on wiedział jak tę roślinność uzywać.

a Bóg poucza jak zioła pić ?

Tobie z racji wyjątkowości powiem na ucho, ale warunek-uszy muszą być baaaaaaaaaardzo czyste. http://www.cosgan.de/images/midi/musik/d020

#229 2014-03-22 11:20:12

Mahi
przyboczny

Ja?! napisał(a):

z maryśką to nie do lekarza ale do szamana, lekarze niewiele wiedzą o leczeniu naturalnym, za to dużo o syntetycznym, mogą co najwyżej przepisać maryśke w spreju za 2000 zł

Ja?! Komu jak komu, ale Tobie facet nie trzeba wyjaśniać, gdzie z Maryśką  najlepiej ... http://yoursmiles.org/tsmile/rulez/t2027

#230 2014-03-22 11:30:05

Crows
mentor

Mahi napisał(a):

Crows napisał(a):

Mahi napisał(a):

Tobie z racji wyjątkowości powiem na ucho, ale warunek-uszy muszą być baaaaaaaaaardzo czyste. http://www.cosgan.de/images/midi/musik/d020

sugerujesz ze nie myje uszu ? mam extra spraja z marychy , słysze nawet jek podbrzusza kobiety w czasie uniesień img/smilies/tongue

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#231 2014-03-22 11:33:03

Mahi
przyboczny

MarihuanaLeczy napisał(a):

Mahi napisał(a):

Myślisz, że jak rzucisz kilka wygooglowanych pojęć, to mnie zaskoczysz, bo uznam, że masz wiedzę. Nie masz nawet dostatecznie ugruntowanej wiedzy.

Jeżeli do teraz zastanawiałem się jeszcze nad samobójstwem (najchętniej zbiorowym), to dwa zdemaskowania jednego dnia to dla mnie za dużo. Nie wydzierżę.

Gdybyś znał etiologię tych schorzeń, to nie musiałabym Ci wyjaśniać dlaczego stosowana jest Maryśka.

Popatrz, jestem tak skołowany, że nie zorientowałem się, że Ty coś mi wyjaśniasz. A może dopiero będziesz wyjaśniać? Jeśli tak, to będę tu zaglądać z jeszcze większą ochotą. A jeżeli sobie coś nowego wygugluję, to znów postaram się zabłysnąć.

To jest tak, jakbyś opisywał Kosmos za pomocą Newtowskiej wiedzy.

Masz całkowitą rację, opisywanie Kosmosu Newtowską wiedzą nie może się powieść. Newtowska wiedza może służyć do wyjaśnienia dziury w guziku, ale już czarnej dziury na pewno nie.

No proszę, odwróć zastanawiania i nie czyń seppuku. Serce mam miękkie...komisu nie będzie, farmakologia z marysi zaliczona na bdb.
No to już nie kołuj się, bo karuzela może mieć zły wpływ na te Twoje, a może i moje ośrodki mózgowe. Skołowany jesteś porywami wiosny, a nie moimi wyjaśnieniami.
No dobra-daj namiar na bloga, poczytam. Tu mnie ciężko spotkać, więc może tam czegoś się czepię-jak będzie można dokonać wpisu. img/smilies/smile

#232 2014-03-22 11:36:52

Mahi
przyboczny

Crows napisał(a):

Mahi napisał(a):

Crows napisał(a):

sugerujesz ze nie myje uszu ? mam extra spraja z marychy , słysze nawet jek podbrzusza kobiety w czasie uniesień img/smilies/tongue

Ten spraja odblokowuje woszczynkę i powoduje śmieszną minkę?
Facet, TY mnie prowokujesz i nie tylko na tym forum. Nie będę wchodzić w dyskusję, bo mogę zajść...za daleko. http://yoursmiles.org/csmile/preved/c0137

#233 2014-03-26 09:45:50

MarihuanaLeczy
adept
Serwis

W Stanach działa organizacja LEAP - Law Enforcement Against Prohibition (Stróże Prawa Przeciw Prohibicji - chodzi oczywiście o prohibicję marihuanową). Zrzesza ona byłych i aktualnych policjantów, prokuratorów i sędziów amerykańskich, którzy widzą bezsens trwającej od 80 lat wojny z marihuaną i z używającymi jej obywatelami.

Nie wiem, czy szef policji w Seattle należy do LEAP, ale mówi bardzo rozsądnie. Polecam lekturę tego tekstu mówiącego o tym, jak amerykański glina widzi kwestię legalizacji marychy na swoim terenie. (Wywiad zalecany zwłaszcza dla osób, które bardzo emocjonalnie reagują na słowo "legalizacja"...)

#234 2014-03-26 11:05:35

Ayalen
Gość

Bogdan,   czy to nie jest usprawiedliwianie własnej bezradności?

#235 2014-03-26 11:14:33

MarihuanaLeczy
adept
Serwis

Ayalen napisał(a):

Bogdan, czy to nie jest usprawiedliwianie własnej bezradności?

Byłabyś bardzo dobrym szefem policji w kraju, w którym ja nie chciałbym mieszkać.

#236 2014-03-26 11:44:42

Ayalen
Gość

He he. Ano, bylabym, ja jestem straszna dzierzymorda. Ale ludzka.

#237 2014-03-26 17:16:19

Crows
mentor

Mahi napisał(a):

Facet, TY mnie prowokujesz i nie tylko na tym forum. :

http://www.bmwklubkielce.pl/images/smiles/szok1.gif
masz jakieś zwidy ?

:
:

#238 2014-04-05 23:43:03

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Bogdanie, tak się zastanawiam, czy do działalności leków na bazie medycznej marihuany nie dochodzi silny efekt placebo ?

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#239 2014-04-06 07:43:57

Crows
mentor

Abesnai napisał(a):

Bogdanie, tak się zastanawiam, czy do działalności leków na bazie medycznej marihuany nie dochodzi silny efekt placebo ?

to zbyt silna substancja by chodziło tylko o placebo
istnieje róznica miedzy spadającym deszczem na twój samochód a gradem wielkości jaj

:
:

#240 2014-04-06 14:03:37

MarihuanaLeczy
adept
Serwis

Abesnai napisał(a):

W przypadku marihuany (jak i innych substancji psychoaktywnych) stwierdzenie, czy nie działa tu efekt placebo, jest bardzo utrudnione, bo właśnie ze względu na psychoaktywność nie zadziała próba podwójnie ślepa: możemy chorym dawać do wypalenia alternatywnie papierosa zawierającego 5% THC albo 0% THC (czyli placebo), ale na nic nie zda się fakt, że badanym nie powie się, co palą - przycież oni sami się zorientują. img/smilies/smile

ALE: o tym, że kannabinoidy mają rzeczywiste działanie fizjologiczne można się przekonać w eksperymentach na zwierzętach. Eksperymenty takie oczywiście są dokonywane i o wykazywane w nich lecznicze właściwości THC czy CBD na pewno nie można podejrzewać mechanizmów działających poprzez efekt placebo.

A wracając jeszcze do ludzi: nawet gdyby cała ta historia z leczniczą marihuaną była w 100% efektem placebo, to czy Twoim zdaniem wyleczenie chorego (które jest przecież weryfikowalne przez medycynę) byłoby mniej wartościowe niż wyleczenie przy pomocy farmaceutyków czy operacji? Czy ci ludzie byliby "mniej zdrowi" albo "gorzej zdrowi"...? Następuje obiektywnie stwierdzana poprawa zdrowia - i moim zdaniem tylko to powinno się liczyć.

#241 2014-04-26 15:19:52

Vakaru
zaaklimatyzowany
Serwis

Ja?! napisał(a):

Jak widać chorzy w większości wolą jeść maryśke niż ją palić a to nie wywołuje naćpania.

Wracam do tego zdania.

Zastanawia mnie kwestia ciasteczek z maryśką, które to powodują naćpanie. To jak w końcu? Czytałam też, że przez układ pokarmowy substancje psychoaktywne też się wchłaniają do organizmu....

#242 2014-04-26 17:35:37

MarihuanaLeczy
adept
Serwis

Dobrze czytałaś, zjedzone kannabinoidy także powodują odurzenie, nawet większe. Bierze się to stąd, że o ile THC z wypalonego papierosa przedostaje się bezpośrednio z płuc do krwi, a z nią do mózgu, o tyle THC zjedzony w ciasteczku przechodzi przez proces trawienia w układzie pokarmowym. Wydzielane przez wątrobę enzymy przekształcają go w inny kannabinoid (prawie niewystępujący w roślinnej marihuanie) zwany 11-hydroksy-Δ9-THC. Jest on kilkakrotnie bardziej psychoaktywny niż Δ9-THC.

#243 2014-04-26 17:42:22

Crows
mentor

no to po ciasteczku http://macg.net/emoticons/laughing2

:
:

#244 2014-04-26 18:02:20

Łosiu
Moderator

Swoją drogą dobrze, że kawy niezdelegalizowaśmylismy, bo ja sie czuje uzalezniony,

a do tego jak bym sę walnął 2 wiadome ciasteczka sklejone butaprenem, to był by

koniec Łosia.

img/smilies/wink

....

#245 2014-06-01 22:35:48

MarihuanaLeczy
adept
Serwis

Osoby naprawdę zainteresowane tematem medycznych zastosowań marihuany zapraszam, by rzuciły okiem na mojego bloga. (Więcej nie powiem, bo mnie popędzą admini img/smilies/wink )

Stopka forum