Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2014-07-09 19:00:07

Crows
mentor

Re: Smok

ten zielony smok pilnuje mojego domu
;
:bostwo:
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10550877_704605832920558_1947502005212619874_n.jpg

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#22 2014-07-10 17:44:28

Conan Barbarzynca
Administrator

Myślałeś aby dorobić mu skrzydła? bez skrzydeł to wygląda jak dinozaur img/smilies/wink No chyba że skrzydła są schowane/niewidoczne.

#23 2014-07-10 19:34:37

Crows
mentor

źle patrzysz , nie tymi oczami , niewidomy jesteś

:
:

#24 2014-07-10 19:40:40

Conan Barbarzynca
Administrator

Crows napisał(a):

źle patrzysz , nie tymi oczami , niewidomy jesteś

Aaa, już rozumiem, chodzi o "zieloną puszcze" Smoka przyrody, jakieś bagna niezmierzone czy coś... czy dalej niewidomy jestem? img/smilies/wink

#25 2014-07-10 19:43:59

Crows
mentor

nadal ,
pisałem o strórzu domu nie bagien img/smilies/tongue

Ostatnio edytowany przez Crows (2014-07-10 19:44:39)

:
:

#26 2014-07-10 19:46:45

Conan Barbarzynca
Administrator

Crows napisał(a):

nadal ,
pisałem o strórzu domu nie bagien img/smilies/tongue

Myślałem że zielona puszcza chroni Twój dom img/smilies/wink Najwyżej pozostanę niewidomym, w sumie to tym lepiej świadczy o Twoim stróżu, znaczy nie każdy go zobaczy img/smilies/tongue

#27 2014-07-10 19:49:41

Crows
mentor

słusznie , najlepszy stóz to stróż ukryty , a nie ten co stoi na widoku i straszy dzieci

:
:

#28 2014-07-10 19:56:34

Conan Barbarzynca
Administrator

Crows napisał(a):

słusznie , najlepszy stóz to stróż ukryty , a nie ten co stoi na widoku i straszy dzieci

Dokładnie, najsilniejsze Smoki są w większości niewidzialne... nie wszystkie ale większość.
Trzeba takiego odkryć i dopiero wtedy wychodzi z niego jego legendarne zadufanie, tylko takim z radochą zdradza swoje sekrety, albo staje do walki img/smilies/smile
To się tak wydaje ale Smoki się cenią, nie każdy może takiego do walki wyzwać, wielu "ginie" nawet nie wiedząc co go załatwiło img/smilies/wink

#29 2014-07-10 20:35:00

Crows
mentor

smok staje sie grożny gdy zaczyna czerwienieć , mój smok jesienia odlatuje a jego miejsce zajmuje duch białego tygrysa

:
:

#30 2014-07-11 17:36:18

Conan Barbarzynca
Administrator

Crows napisał(a):

smok staje sie grożny gdy zaczyna czerwienieć , mój smok jesienia odlatuje a jego miejsce zajmuje duch białego tygrysa

Trzeba było tak od razu img/smilies/big_smile To klimaty typu Taoizm i fengshui, zielony Smok na wschodzie i biały Tygrys na zachodzie, czytałem o tym swego czasu, jeszcze czarny Żółw na północy i czerwony Feniks na południu jeśli się nie myle img/smilies/wink

A jeśli już jesteśmy przy klimatach Taoistycznych to na wikopedi jest ciekawa historyjka związana z Laozi, legendarnym twórcą Taoizmu, oczywiście o Smokach img/smilies/smile
http://pl.wikipedia.org/wiki/Laozi

Gdy pewnego dnia odwiedził go Konfucjusz i zapytał, co należy robić, by uczynić życie innych ludzi lepszym, Laozi miał odpowiedzieć: „Tak jak komary nie pozwalają człowiekowi zasnąć, tak gadanie o powinnościach wobec innych wprawia mnie w irytację. Nie przejmuj się tym! Staraj się jedynie utrzymywać swój świat w takiej prostocie, jaka tylko jest możliwa. Pamiętaj: tak jak wiatr wieje gdzie i kiedy chce, tak pomyślność pojawi się sama, gdy tylko będzie miała na to ochotę. Bądź naturalny, daj się ponieść wiatrowi”. Konfucjusz wychodząc ze spotkania miał według legendy powiedzieć: „Ptaki latają, ryby pływają, zwierzęta biegają. Ten, kto biega, może wpaść w pułapkę, ten, kto pływa, w sieć, tego, kto fruwa, może dosięgnąć strzała. Ale oto mamy Smoka. Nie wiem, jak galopuje na wietrze ani jak dostaje się do nieba. Wiem tylko, że dziś widziałem Laozi i mogę rzec, że widziałem Smoka” (tekst pochodzi z „Shiji”).

Tak się zastanawiam czy aby walczący ze Smokiem Tygrys we wschodniej kulturze nie jest przypadkiem odpowiednikiem rycerza w kulturze zachodniej? img/smilies/wink
Może nie dosłownie ale tak odrobine czy coś... we wschodnich sztukach walki - Smok przeciw Tygrysowi - oznacza równorzędnych przeciwników, przy czym Smok to bardziej technika a Tygrys to bardziej surowa siła.

#31 2014-07-11 18:53:55

Crows
mentor

smok bliżej zielonej fauny a biały tygrys blizej metalu img/smilies/smile
ptaki są "dziećmi" smoków img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Crows (2014-07-11 18:56:20)

:
:

#32 2014-07-11 20:30:39

Conan Barbarzynca
Administrator

Crows napisał(a):

smok bliżej zielonej fauny a biały tygrys blizej metalu img/smilies/smile
ptaki są "dziećmi" smoków img/smilies/smile

Nawet by pasowało, bo archetypowy rycerz też lubi metal czyli miecze i zbroje, a Smok to pierwotna groza... no ale to takie lużne domysły i niekoniecznie trafne.
Tak naprawde pierwsze co sobie pomyślałem jak to przeczytałem to było coś co się nazywa - Zielony język - albo - Język ptaków - img/smilies/wink
Czytałem o tym gdzieś w internecie ale już niepamiętam gdzie więc linków nie wstawie, miało to związek ze Smokiem, bo jednym(ale nie jedynym) ze sposobów aby poznać ten język było napicie się krwi Smoka img/smilies/wink
To by pasowało skoro ptaki są dziećmi Smoków jak piszesz, zresztą z tym językiem ptaków to nie chodziło dosłownie o ptaki tylko raczej o czarowników, czyli język czarowników, a niektóży nazywali to wręcz językiem aniołów img/smilies/wink
Piszesz że Smok jest bliżej zielonej fauny co też by pasowało do określenia - Zielony język - i ptaków jako "dzieci Smoków" img/smilies/smile

To oczywiście tylko takie dywagacje ale mi się z tym skojarzyło.
Jest o tym trochę w Europejskiej mitologi podobno... naprzykład przywódcy wikingów mieli przechodzić "inicjacje Smoczą" a berserkerzy "wilkołaczą", o ile o tej drógiej można poczytać trochę to już o pierwszej praktycznie nic niema mimo że są o tym wzmianki.
Do czarowników by to pasowało tym bardziej że Smok oprócz siły i energi symbolizował też mądrość img/smilies/wink

#33 2014-07-12 11:17:43

Crows
mentor

metaforyczne postrzeganie ma swój plus , czujemy sie na powrót małymi dziećmi nieograniczonymi ludzkim klatkowym , schematycznym zyciem img/smilies/smile
jest i tez w tych metaforach wiele prawd ukrytych o naszej otaczajacej nas naturze jak i tej w nas , bo czy nie jesteśmy w jakimś dużym stopniu tym co wokół nas ? img/smilies/smile
wiele kultur , na swój sposób opisywało zjawiska przyrody , inaczej Indianie , inaczej Aborygeni , ale jest w tym wszystkich jeden klucz , klucz stwórcy wszystkiego , wszelkich praw , które sie nie zmieniają , ewoluuje tylko nasze zycie , ku lepszemu poznaniu tych praw , cóż począć skoro wielu zachłystneło sie technologiami jako antidotum na zgłebienie natury samego siebie ,
;
Ogień to ojciec naszej ziemi = > naszej świadomości ,
ogień to tez ptaki na naszym niebie , to dzieci smoków , które lepiej przystosowały sie do wznoszenia sie wysoko , wysoko , wysoko .............

:
:

#34 2014-07-12 16:04:26

Conan Barbarzynca
Administrator

Fajnie piszesz Crows, aż Smoczą mocą powiało normalnie img/smilies/smile

Tak z trochę innej beczki to w tym teledysku jest pokazana walka ze "Smokiem".

Mniej więcej od 1:49 do 1:55 jest pokazana śmierć "rycerza" i odrodzenie w nowej postaci img/smilies/smile
Podoba mi się to - CHODŻ DO MNIE - img/smilies/big_smile

#35 2014-07-16 00:28:17

voltaren
przyboczny

ładna jest :]

Ostatnio edytowany przez voltaren (2014-07-16 00:29:18)

#36 2014-08-04 21:05:28

Crows
mentor

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t31.0-8/1524114_709268702439927_43532817_o.jpg

:
:

Stopka forum