Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2014-03-23 20:55:50

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Re: Dzisiaj jest jutro.

Vakaru napisał(a):

Dlaczego staram się odwrócić to do czego "wizja" prowadzi? Bo zwyczajnie uczucie jakie wtedy mnie ogarnia jest tak niemiłe, że chcę jak najszybciej z tym skończyć. To tak jakby kobieta szła ciemnym parkiem a za nią szedł jakiś podejrzany facet. No najpierw kobieta czuje się niepewnie. Instynkt jej podpowiada, że coś jest nie tak. Im on jest bliżej i im dłużej ich "wspólna" droga trwa tym jej niepewność potem strach się pogłębiają. Tak to odczuwam. Im bliżej "złego zdarzenia", do którego wszystkie elementy prowadzą, tym większy niepokój odczuwam. I staram się zrobić cokolwiek, co by "nie pasowało" do elementów układanki, a tym samym przerwało ten stan.
Czy wątpię? Nie podchodziłam do tego w ten sposób. To się działo a ja po prostu reagowałam.

Ayalen dobrze prawi, przeciąć strach, obawy, obrócić swoje lęki naprzeciw zagrożeniu. I czasem równie ciężko to uczynić, balansując na granicy niemożliwego do osiągnięcia. Kiedyś pewna osoba powiedziała mi coś takiego, może niezbyt dosłownie to zacytuję, wiesz stary, tam gdzie ludzie mówią o przekraczaniu granic możliwości, ja staram się to czynić. Nasze słabości tkwią w naszym umyśle. Możemy je wręcz obrócić na naszą korzyść.
Co by nie pasowało do układanki ... . Cóż, w moim przypadku postarałem się zapanować nad całością układanki, przynajmniej tej która mnie dotyczy. Pozostały słabe przebłyski i wiedza, że pewnych rzeczy nie jestem w stanie kontrolować. Pogodziłem się z tym faktem i tylko czasem, choć bardzo rzadko, dopuszczam do siebie myśl, że mogę nie być do końca panem nawet własnego życia a i w tym przyszłości. Ułamek chwili, setna sekundy i nasz świat ulega zmianie na naszych własnych oczach. Z naszym udziałem lub bez niego.

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#22 2014-06-27 06:06:11

Lidka
mentor

Filozofia tego nie ogarnie img/smilies/smile. To jest aspekt czysto duchowy.

Pozdrawiam!

Lidka

#23 2014-06-27 06:22:28

Crows
mentor

filozofie coś ogranicza ?? , jej horyzontów nic nie okresla , wiec jest siostrą duchowości

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#24 2014-06-27 08:10:29

Lidka
mentor

Jest, bo myśl jest bezkresna. Ale filozofia szuka wyjaśnień i 'błądzi po powierzchni', nie sięgając duchowości (nie rozumiejąc jej i nie biorąc pod uwagę). Strasznie wszystko komplikuje, nic nie wyjaśniając konkretnie, prosto i do końca. Prędzej zapędzi w tzw. kozi róg niż wyjaśni cokolwiek img/smilies/wink.

Pozdrawiam!

Lidka

#25 2014-06-27 10:32:17

999Krysia
zaaklimatyzowany

Abesnai napisał(a):

wiesz stary, tam gdzie ludzie mówią o przekraczaniu granic możliwości, ja staram się to czynić. Nasze słabości tkwią w naszym umyśle. Możemy je wręcz obrócić na naszą korzyść.
Co by nie pasowało do układanki ... . Cóż, w moim przypadku postarałem się zapanować nad całością układanki, przynajmniej tej która mnie dotyczy. Pozostały słabe przebłyski i wiedza, że pewnych rzeczy nie jestem w stanie kontrolować. Pogodziłem się z tym faktem i tylko czasem, choć bardzo rzadko, dopuszczam do siebie myśl, że mogę nie być do końca panem nawet własnego życia a i w tym przyszłości. Ułamek chwili, setna sekundy i nasz świat ulega zmianie na naszych własnych oczach. Z naszym udziałem lub bez niego.

Ja też jestem takiego zdania ...Nasze słabości są zaprogramowane w naszym umysle ,a nasze umiejetności i zdolności zostaną zaprogramowane w umyśle o wyższej wibracji  w czasie procesu przeobrazenia siebie ...tkania na nowo..img/smilies/smile
Co  do kontrolowania.... Nie kontrolujemy naszych ciał ,naszych emocji ,to jak możemy kontrolować naturalny nurt życia naszego...Pierwszym powazniejszym zabiegiem moim było :uwolnienie się od potrzeby  kontrolowania ,manipulowania własnym życiem i otwarcie się na akceptację naturalnego nurtu zycia...
.Świat nasz jest projekcją ducha i od  planu jego zalezy obraz naszego zycia .Każdemu przydzielono jakiś niewielki ułamek udziału w wielkim projekcje uzdrowienia Ziemi..  Wszystko co pojawi się w naszym zyciu musi być utkane w swiecie formy i na zasadzie projekcji pojawia się u nas.

..Dorastasz   w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

#26 2014-06-27 10:45:47

999Krysia
zaaklimatyzowany

Lidka napisał(a):

Filozofia tego nie ogarnie img/smilies/smile. To jest aspekt czysto duchowy.

Kartezjusza.....,,Myślę ,więc.. Jestem"   duchowośc zmienia na.......,  Nie myślę ,więc Jestem...,,W momencie ,gdy cała człowiecza  działalność zostanie zawieszona a w tym myślenie/ ha ! jak to zrobić...w tym aspekcie możemy tylko  dojrzeć?/ pojawia się bycie ,a z nim Jestem...Jam Jestem ...tak okresla się ducha sprawce światów..

..Dorastasz   w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

#27 2014-06-27 13:12:43

Lidka
mentor

Ludzka duchowość to nie jest myśl i to, co związane z umysłem... Rozwój duchowy ma miejsce przy pomocy myślenia, ale dotyczy uczucia...

Pozdrawiam!

Lidka

#28 2014-06-27 13:14:59

Crows
mentor

Lidka napisał(a):

Jest, bo myśl jest bezkresna. Ale filozofia szuka wyjaśnień i 'błądzi po powierzchni', nie sięgając duchowości (nie rozumiejąc jej i nie biorąc pod uwagę). Strasznie wszystko komplikuje, nic nie wyjaśniając konkretnie, prosto i do końca. Prędzej zapędzi w tzw. kozi róg niż wyjaśni cokolwiek img/smilies/wink.

po wyjasnieniach twych i Aylen wychodzi na to , że jest odwrotnie

:
:

#29 2014-06-27 16:32:02

Lidka
mentor

Czyżby?... img/smilies/big_smile

Pozdrawiam!

Lidka

#30 2014-06-27 19:18:51

maly_kwiatek
przyboczny

Z mojego punktu widzenia, z duchowością jest tak, jak ją widzi Lidka.
Jest bezmyślna.
Podobnie zresztą jest z Bogiem, który jest nieracjonalny.

Cała ciężka praca św. Tomasza z Akwinu, a także myśli Kartezjusza rozbijają się o małego kwiatka, jego wiarę i odczucia img/smilies/smile
http://www.cosgan.de/images/more/flowers/042

Klucz do rzeczywistości duchowej i do istoty Boga ma  św. Faustyna.
Ten klucz nazywa się pokora.

https://zenforest.files.wordpress.com/2008/12/budda2.jpg?w=529

#31 2014-06-27 19:52:15

Lidka
mentor

No, ja bym nie powiedziała 'bezmyślna', gdyż myślenie odgrywa tu kluczową rolę. Dzięki niemu możemy odkrywać, rozumieć, wyciągać wnioski, wprowadzać je w życie, wybierać itd. A to wszystko wpływa na kształt uczucia, negujące (jako wyraz nieświadomości) przekształca się w akceptujące (wyraz świadomości).

Ja bardzo podkreślam uczucie właśnie, gdyż mimo iż jest ono nierozłącznie powiązane z myśleniem, jakoś utarło się wierzyć, że to myśl jest tym najważniejszym, jakby celem samym w sobie. A uczucie? W sumie mało ważne (i wielu łączy jest z umysłem tak ściśle, jakby z niego wynikało).

A moim zdaniem jest dokładnie na odwrót: to uczucie świadczy o zaawansowaniu duchowym, a nie rozwinięty umysł i duża wiedza. Człowiek jest istotą, która tylko posługuje się umysłem w celu rozwijania uczuć, sprawiania, żeby mniej było w nim negacji, a więcej akceptacji. To wszystko na bazie doświadczania, myślenia i świadomego wyboru.

Pozdrawiam!

Lidka

#32 2014-06-27 20:01:38

maly_kwiatek
przyboczny

Są osoby, które nie używają umysłu tak, jak robi to większość ludzi.
Natomiast z odczuwaniem nie mają żadnego kłopotu.
I wcale nie jest to tylko odczuwanie naskórkowe, instynktowne.
Te osoby mają nieraz bardzo bogaty wewnętrzny świat duchowy.

https://zenforest.files.wordpress.com/2008/12/budda2.jpg?w=529

#33 2014-06-27 20:45:47

Łosiu
Moderator

Bardzo dużo słusznych przemyśleń w wątku jest zawartych.
Czas bezwzględny nie istnieje, nie ma przeszłości ani przyszłości, jest tyklo tu i teraz- bezwzględny czas terażniejszy.

To o czym piszemy, - ecie, to jest tylko w nas, w naszym postrzeganiu, w postrzeganiu homo sapiens, canis lupus, felis catus ...et cetera....

Obserwujemy teraźniejszość i na podstawie zebranych informacji tworzymy w umyśle ciągi nieistniejących zdarzeń, które w rzeczywistości nie istnieją jako że istnieje tylko status praesens.

Jak wybrnąć z tego paradoksu niespójności?

Łosiu double Jump

img/smilies/wink

....

#34 2014-06-28 06:36:14

Lidka
mentor

maly_kwiatek napisał(a):

Są osoby, które nie używają umysłu tak, jak robi to większość ludzi.
Natomiast z odczuwaniem nie mają żadnego kłopotu.
I wcale nie jest to tylko odczuwanie naskórkowe, instynktowne.
Te osoby mają nieraz bardzo bogaty wewnętrzny świat duchowy.

Tak, też... img/smilies/smile. Tu nie ma ścisłych reguł. I każdy ma swoją rolę do spełnienia...

Pozdrawiam!

Lidka

#35 2014-06-28 06:41:07

Lidka
mentor

Łosiu napisał(a):

Bardzo dużo słusznych przemyśleń w wątku jest zawartych.
Czas bezwzględny nie istnieje, nie ma przeszłości ani przyszłości, jest tyklo tu i teraz- bezwzględny czas terażniejszy.

To o czym piszemy, - ecie, to jest tylko w nas, w naszym postrzeganiu, w postrzeganiu homo sapiens, canis lupus, felis catus ...et cetera....

Obserwujemy teraźniejszość i na podstawie zebranych informacji tworzymy w umyśle ciągi nieistniejących zdarzeń, które w rzeczywistości nie istnieją jako że istnieje tylko status praesens.

Jak wybrnąć z tego paradoksu niespójności?

Łosiu double Jump

Jak? Po prostu spójnie żyć img/smilies/smile. Niech myśl łączy się z uczuciem i przekłada na wszystko, co robimy... Wystarczy, by pięknie i godnie iść przez życie img/smilies/wink.

Pozdrawiam!

Lidka

#36 2014-06-28 08:29:16

Crows
mentor

maly_kwiatek napisał(a):

.

Cała ciężka praca św. Tomasza z Akwinu, .

no cóz , moge miec do niego tylko żal że kobiety nazywał dojnymi krowami

:
:

#37 2014-09-17 07:00:22

Łosiu
Moderator

Crows napisał(a):

maly_kwiatek napisał(a):

.

Cała ciężka praca św. Tomasza z Akwinu, .

no cóz , moge miec do niego tylko żal że kobiety nazywał dojnymi krowami

Czy wart jest tedy poznania taki prostak czy może nawet cham.
Czy go skreślić, czy nie?
A może w kiedysiu ten zwrot nie uwłaczał niewieściej godności, może w kiedyśiu to był kompliment?

Łosiu hm...

img/smilies/wink

....

#38 2014-09-17 18:42:09

Crows
mentor

ależ Łosiu śmiesz twierdzić że w ówczesnych czasach dam brakowało

:
:

Stopka forum