Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#51 2014-10-06 17:23:00

k4cz0r200
przyboczny

Re: Związki kazirodcze?

http://static.comicvine.com/uploads/original/6/68768/2639479-pokemon_gay.jpg
Hah, wybacz crows, ale to było moje pierwsze skojarzenie, gdy zobaczyłem Twojego avatara img/smilies/tongue

Ostatnio edytowany przez k4cz0r200 (2014-10-06 17:23:36)

Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

#52 2014-10-06 17:46:28

Crows
mentor

no ładne skojarzenia , jestes podejrzany o oojąkąś ....filie img/smilies/tongue

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#53 2014-10-06 17:47:48

k4cz0r200
przyboczny

A niech to, coś czułem, że to będzie obosieczny miecz...

Ostatnio edytowany przez k4cz0r200 (2014-10-06 17:48:43)

#54 2014-10-06 18:12:13

Crows
mentor

no to teraz pobij się w klate i masz odpuszczone img/smilies/tongue

:
:

#55 2014-10-07 05:45:53

Łosiu
Moderator

Abstrachując od fantasmagorii raju, wygnania Evy i Adama, i mnożenia się gatunku homo sapiens w wyniku kazirodztwa,
należało by ustalić przyczynę ukształtowania się zakazu obcowania cielesnego z osobnikami tego samego klanu rodzinnego.

Na jakich podstawach oparta jest negacja w społeczeństwie takich więźi.
Dla wierzących jest to prawo Boskie, ale czy do końca tak jest?
Przecież prawny zakaz kazirodztwa dotyczy rówież niewierzących.
Jeżeli normy moralne ukształtowała Biblia czy Koran, to czy taki zakaz powinien dotyczyć niewierzących w państwie świeckim?
,,Oddajcie cesarzowi co cesarskie!,,

Dlaczego to 4 stopień pokrewieństwa jest zakazany a nie piąty a nie 7, a może 3 mógłby być?

Być może w pierwotnym klanie rodzinnym rodzenie sie potomków z wadami wrodzonymi mogło być np. odczytywane jako klątwa boża.

ł

img/smilies/wink

....

#56 2014-10-07 15:23:23

k4cz0r200
przyboczny

Zakaz kazirodztwa istnieje nie tylko w religiach, ale towarzyszy nam od wielu tysięcy lat w ogólno pojętych prawach. Teraz głównym powodem zakazu teoretycznie jest uszkodzenie genów dzieci, które byłyby wynikiem takiego związku. Mogłyby się rodzić zdeformowane czy z poważnymi zaburzeniami, etc. Historia pokazuje, że związku kazirodcze w większości państw na świecie były zakazane, a "przywilej" ich zawierania należał się głównie władcom. Kazirodztwo oczywiście było nadal tak popularne jak powszechnie tępione i tak jest po dziś dzień z tym, że się o tym raczej nie mówi.

Polecam ciekawy artykuł, w którym jest powiedziane dużo o tej historii.
http://menstream.pl/wiadomosci-reportaz … o-forum-KK

No i jeszcze szczypta czarnego humoru, na który natrafiłem, gdy znalazłem ten artykuł:

Brat uprawia sex  z siostrą.
- Wiesz co brachol? Jesteś lepszy od taty.
- Wiem, mama też mi to mówiła.

Ostatnio edytowany przez k4cz0r200 (2014-10-07 15:30:45)

#57 2014-10-07 17:27:12

Crows
mentor

http://www.kiepy.pl/uploads/2012_03/15/27746_22_500_Co-Ja-Dupcze.jpg

:
:

#58 2014-10-07 23:05:19

Łosiu
Moderator

Pomyliłeś tematy.Mówimy o kazirodztwie a nie zoofilii  ....apage satanas!

Temat k. ( tak będzie w skrócie) jest bardzo trudnym tematem. Naturaalny narzędziem zapobiegającym
kojarzeniu się osobników w obrębie rodziny jest tzw.Efekt Westermarcka tzn. ,,ujemny pociąg" do członków rodziny wychowujących się razem.
Sama natura wytworzyła narzędzia do zapobiegania degradacji gatunku. Z pewnością biologicznie jest to uzasadnione.
Zostają jeszcze prawa jednostki, prawo do wolności wyboru co podnoszą niemieckie media, prawo do miłości fizycznej  bez zamiaru posiadania potomstwa. To są próby przełamania tabu.
Pytają dlaczego nie skoro nikogo nie unieszczęśliwiamy kalectwem, kochamy i nie chcemy być za to w społeczeństwie demokratycznym karani.
Idąc dalej można powiedzieć, że każde poczęcie wiąże się z ryzykiem ujawnienia działania genów recesywnych i dopóty nie poznamy wszystkich permutacji w oddziaływania genów i skutków oddziaływania wzajemnego na siebie, nie będziemy mieli pewności czy poczęty człowiek jest wolny od defektów.
Oczywiście ryzyko takie wzrasta przy kojarzeniu osobników  spokrewnionych ze sobą ze względu na podobieństwo  genetyczne.

Tak więc mamy ,,zbrodnię", ale czy musimy mieć karę?

Łosiu bez kitu

Ps.
Jestem przeciw a nawet za i w zależności od wyników dyskusji za a nawet przeciw.

img/smilies/wink

....

#59 2014-10-08 18:40:27

O'cet
zaaklimatyzowany

Ostrzeżenia: 5

Jak na każde pytanie retoryczne, odpowiedź jest prosta:

"Dupczysz" tabu totemem img/smilies/smile

Odpowiedź jest prosta ale jej konsekwencje niekoniecznie. Stąd ["dupczycielowi" przeciwna, bo - nomen omen! - naturalna] potrzeba dyskusji o tym, czy "totem" wie jak "[tabu] dupczyć" ... img/smilies/wink z tej samej wątpliwości czerpią swą moc "pytania retoryczne".
Na wszelki wypadek dodam, że "tabu" jest krynicą lęków, a "totem" na nie [tragicznym] antidotum.
W takim ujęciu - bez względu na to czy chcemy się dowiedzieć  czy potrafimy rozmawiać o "dupczydłach" i wiemy czym są, czy też chcemy je tylko lękliwie zmyślać - na pewno warto przedtem zadbać o to, by nie pomylić tego, co się  pragnie "wydupczyć" .... z "potomstwem" własnych myśli.

Taką troskę - mniej więcej - wyraził w swoich wypowiedziach o tabu kazirodztwa prof. Hartman.

P.S.
Łosiu, uważaj na siebie. Jedna odważna fraza więcej a skończyć możesz .... img/smilies/comp13  jak fetysz na wiecu totemów img/smilies/wink

.

#60 2014-10-08 19:27:58

polliter
moderatus polliterus

Ryzyko wad genetycznych nie istnieje wyłącznie w przypadku kazirodztwa. Istnieje ono w przypadku kobiet powyżej 40 życia, ludzi już chorych na choroby genetyczne itp. i jakoś żadne prawo im nie zabrania związków i życia seksualnego. Myślicie, że ludzie są naprawdę tak durni, że państwo musi prawnie zakazywać i surowo karać kazirodztwo?
I tak jak napisał Łosiu, kto określił, który to może, a który nie stopień pokrewieństwa?
Całkiem niedawno była afera, gdy facet był dawcą spermy, której użyto wiele razy do zabiegów in vitro w jednym obszarze USA, gościu ma kilkaset dzieci, ale nie o to chodzi, tylko o to, że istnieje naprawdę spore prawdopodobieństwo, że brat zakocha się w siostrze nie wiedząc o tym. I co wtedy? Do pierdla?

Ostatnio edytowany przez polliter (2014-10-08 19:29:36)

"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Stopka forum