Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2012-08-16 20:23:00

spirytysta
zaaklimatyzowany

Re: Allan Kardec - Księga Duchów

Myślę, że jasno wyraziłem swoją opinię. Uparciuchów nie przekonam. Bo i po co przekonywać img/smilies/smile. Może spokojnie poczekam, aż sam zainteresowany odniesie się do konkretnych zagadnień. Będzie mi trochę łatwiej się odnieść : )

"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis

#22 2012-08-17 06:23:52

Lidka
mentor

spirytysta napisał(a):

Myślę, że jasno wyraziłem swoją opinię.

Nie do końca jasno img/smilies/smile. Napisałeś:

spirytysta napisał(a):

Punktem odniesienia są pisma Kardeca, ponieważ on na dobra sprawę zapoczątkował badania spirytystyczne i dokonał analizy bardzo rozległego materiału, nie opierając się na "jednostkowych" objawieniach. Ale spirytyzm też się rozwija, błędy koryguje, a literatura spirytystyczna z każdym rokiem jest coraz większa, podobnie jak niektóre rozstrzygnięcia przynoszą badania mediumiczne.

Czyli punktem odniesienia jest Księga Duchów a także literatura spirytystyczna i badania mediumiczne?

A gdzie Twój wkład? Gdzie Ty sam stoisz? Na pozycji przyjmowania jak leci wniosków innych ludzi?

Pozdrawiam!

Lidka

#23 2012-08-24 19:51:42

duszek
adept

Mam nadzieję że to co napisałem spirytyście w pw wyklaruje nieco sytuację.

#24 2014-10-08 22:50:11

jspirytysta
adept

jestem spirytystą i powiem tak,  spirytyzm sprawdza sie w moim życiu, mowa tu przede wszystkim o tym życiu, rozwoju wewnętrznym, relacjach z innymi , duchowości.  Kodeks moralny spirytyzmu jest zawarty w  Ewangelii wg Spirytyzmu i tutaj są te "podstawy" - czyli filozoficzny rdzeń.

Rozważając istotę Boga , czy "jak jest po śmierci"  spirytyści nie upierają się że mają monopol na wiedzę.  Przekonanie o swojej nieomylności i fanatyzm dogmatyczny były powodami wielu wojen religijnych . Kto tak na prawdę jest pewien że coś wie na pewno (na 100%) i na jakiej podstawie ?

Kim jest medium ?   Czym jest reinkarnacja ? Naukowe dowody na życie po śmierci

Stopka forum