Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2012-11-14 12:23:40

Mezamir
Gość

Zniszczymy piramidy i Sfinksa(bóg tak chce)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xs4Nis0d-HU[/youtube]

“Duchowny”: zniszczymy piramidy i Sfinksa
Zgodnie z prawem szariatu, każdy pogański symbol musi zostać zniszczony – powiedział radykalny muzułmański duchowny Morgan Al-Gohary zapowiadając, że jeśli zdobędzie władzę w Egipcie, każe zburzyć Sfinksa oraz piramidy.
Według relacji CNN, Morgan Al-Gohary był gościem egipskiej komercyjnej telewizji Dream TV 2. Duchowny chwalił się, że w 2001 r. wraz z talibami brał udział w burzeniu słynnych posągów Buddy w środkowym Afganistanie.
Morgan Al-Gohary zapowiedział, że jeśli przejąłby władzę w Egipcie, zburzyłby m.in. piramidy w Gizie oraz słynny posąg Sfinksa. Duchowny podkreślił, że zgodnie z szariatem, każdy pogański posąg musi zostać zburzony, gdy zachodzi podejrzenie, że jest on lub był czczony. Dopytywany, Morgan Al-Gohary stwierdził, że on i jego stronnicy zniszczyliby również wszystkie rzeźby z epoki faraonów.
Na słowa duchownego z oburzeniem zareagował pisarz Nabil Sharaf Al-Din. Podkreślił, że Sfinks i piramidy nie są już własnością Egipcjan, lecz stanowią dziedzictwo ludzkości.
Radykalny lider egipskich islamistów Murgan Salem Al – Gohary zażądał zburzenia piramid w Gizie i rozebranie Sfinksa, bo są to, według niego, pogańskie bożki, podaje Al Arabiya. Oświadczenie takie wyemitowała jedna z prywatnych stacji telewizyjnych w Egipcie. Al – Gohary przypomniał, że prorok Mahomet kazał niszczyć bożki i jako wzorcowy przykład podał talibów, którzy rozprawili się z posągiem Buddy.
W odpowiedzi wiceprzewodniczący tunezyjskiej Partii Islamskiej, szejk Abdel Fattah Moro, przypomniał, że w legendarnym zwycięstwie Amr ibn Al – Asa w VII wieku podbił Egipt, ale piramidy zostawił w spokoju. Szejk Fattah Moro zapytał wprost: „A kto ty jesteś, żeby to uczynić?”. Dodał, że prorok Mahomet likwidował tylko te bożki, które były czczone. Piramidom i sfinksowi nikt się nie kłania. Oświadczenie Al – Goharego zostało złożone w dzień po wielkiej manifestacji islamistów w Kairze na Placu Tahrir. Żądali oni wprowadzenia prawa szariatu w całym kraju.
Al – Gohary za panowania Mubaraka został dwukrotnie skazany na karę więzienia, w tym dożywocie za podżeganie do przemocy. Islamista uciekł z Egiptu do Afganistanu. Stamtąd udał się do Pakistanu, a następnie, w 2007 roku, do Syrii. Syria wydała Al – Gohariego Egiptowi. Ten radykalny działacz przebywał w więzieniu aż do upadku reżimu Hosniego Mubaraka w 2011 roku.
http://forum.suwerennosc.com/viewtopic. … 226#p10226

NARÓD KŁADZIE NA SWYCH BOGACH PIECZĘĆ SWEJ NARODOWOŚCI.
http://opolczykpl.wordpress.com/2012/11 … za-wiara-2

 

#2 2012-11-14 12:31:47

Mezamir
Gość

Re: Zniszczymy piramidy i Sfinksa(bóg tak chce)

Cechy i symptomy fundamentalizmu

1.Fundamentaliści dają sobie prawo do osądzania, kto jest prawdziwym wiernym, a kto nim nie jest.
Oczywiście siebie uważają za prawdziwie wierzących.

“Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!”-List do Galicjan 1:8

Papież ‘św’. Pius X:”Nie ma prawdziwej cywilizacji bez cywilizacji moralnej i nie ma prawdziwej cywilizacji moralnej bez prawdziwej Religii”
(List do biskupów francuskich, z dn. 28 sierpnia 1910r. w sprawie “Le Sillon”).

“Z tego wniosek jasny jak słońce, że nie może być prawdziwej cywilizacji, jak tylko taka, która jest owocem i rezultatem prawdziwej religii”

Psychoanaliza podchodzi do tego zagadnienia szerzej, mówiąc, że jest to stan psychiczny, polegający na skierowaniu libido do wewnątrz, wówczas ego staje się obiektem seksualnym.


2.Fundamentaliści szczycą się, że znają ostateczne odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania.

„Kościół Rzymski nigdy nie pobłądził i po wszystkie czasy w żaden błąd nie popadnie”. Dictatus Papae papieża Grzegorza VII (1073-1086).

“wszystkie pogańskie ruchy prowadzą do iluzji i fikcji podszytej dreszczykiem niezwykłych emocji, które powstają na styku z magią, okultyzmem, spirytyzmem i w ogóle światem ezoterycznym.”- Wypowiedź księdza Arkadiusza Szczepanika


3.Widzą wszystkie problemy w czarno-białych kolorach bez pozostawiania jakichkolwiek wątpliwości.4.Tworzą enklawy oddzielając się od innych, których uważają za niewiernych.
Charakteryzuje ich ekskluzywizm.

5.Nie uznają kompromisów, charakteryzuje ich postawa konfrontacji.
Dążą do tego, aby podporządkować sobie lub pognębić myślących inaczej.

Nasz specjalista ks. dr Dziewiecki
http://forum.e-budda.pl/viewtopic.php?f … cd81f5acd8

“Podejmowanie dyskusji z buddyzmem przypomina podejmowanie dyskusji z człowiekiem chorym psychicznie.
Aby chory mógł podjąć z kimś racjonalna dyskusje, musiałby uwolnić się z choroby, w której tkwi. Podobnie jest w przypadku buddysty.”


6.Swoich przywódców poddają testowi siły, moralności i sprawiedliwości.

7.Wzniecają niepokoje, aby osiągnąć swoje cele. Organizują rewolty, angażują się w konflikty.

Geneza i rozwój konfliktu chrześcijańsko-buddyjskiego na Śri Lance
http://www.buddyzm.edu.pl/biblioteczka/prog/geneza.html

Kiedy bowiem nowa religia(judeo chrzescijaństwo/katolictwo/islam) rozprzestrzenia się w jakiejś kulturze,wspiera swój rozwój zniesławianiem rodowitej religii zachęcając do jej całkowitego odrzucenia.

Wielu Tybetańczyków nawet wysokich lamów którzy nic nie wiedzą na temat tradycji Bon chętnie wygłasza negatywne opinie na jej temat.Na szczęście istnieje wielu ludzi świeckich i mnichów, zwyczajnych zjadaczy chleba, spadkobierców niesekciarskiego ruchu który rozkwitł w Tybecie w XIX wieku.
Najwybitniejszą z tych osób jest Jego Świątobliwość Dalajlama który oficjalnie uznał Bon za jedną z pięciu głównych tradycji duchowych Tybetu.

Skierował słowa zachęty i wsparcia do Lungtoga Tenpi Nimy Rinpocze oraz Lopona Tenzina Namdaka Rinpocze prosząc ich,aby nie ustawali w pracy dla zachowania starożytnego dziedzictwa Bon jako skarbu wszystkich Tybetańczyków.”-Tenzin Wangyal Rinpocze
http://a.bongaruda.pl/nauczanie/mistrzowie/“Na uniwersytecie ULB w Brukseli doszło do zamachu na wolność wypowiedzi – twierdzi jego rektor i wielu belgijskich polityków. Grupa około 50 muzułmanów uniemożliwiła przeprowadzenie debaty o skrajnej prawicy, a mówczyni wychodziła w towarzystwie ochroniarzy”.
http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,M … caid=1e535

Czy piersi syrenki obrażają uczucia muzułmanów?
http://www.euroislam.pl/index.php/2011/ … uzulmanow/

8.Religia góruje ponad innymi sprawami typu społeczeństwo, ekonomia czy polityka.
Całe życie społeczne musi być podporządkowane rygorom religii.

9.Prowadzą prosty styl życia, są zdeterminowani w osiąganiu swoich celów.

10.Są wysoce nietolerancyjni, traktują inaczej myślących jako zagrożenie dla swojej egzystencji.
Dlatego zwalczanie ich uważają za naczelny swój cel.

Czego konkretnie domagają się islamiści?
Zasłonięcia zabytków kultury egipskiej związanej z faraonami i zakazu ich zwiedzania.
“Kultura faraonów była kulturą zgniłą. Jej zabytki powinny zostać zasłonięte, ponieważ z religijnego punktu widzenia są zakazane” – mówi rzecznik islamskiej grupy Dawa.
Tego domaga się wpływowe Bractwo Muzułmańskie.

“Turyści muszą brać pod uwagę wartości i normy naszego społeczeństwa” – tłumaczy Muhammad Saad Al Katatny, sekretarz generalny partii Wolność i Sprawiedliwość, która jest politycznym skrzydłem Bractwa Muzułmańskiego.
http://www.sfora.pl/Egipt-zasloni-piram … ini-a35415

 

#3 2012-11-14 19:06:19

Abesnai
Canis dirus / Administrator
Skąd: Stąd
Zarejestrowany: 2010-05-07
Posty: 7300

Re: Zniszczymy piramidy i Sfinksa(bóg tak chce)

No ale nosa Sfinksowi to z armaty nie odstrzelili duchowni img/smilies/wink Z drugiej jednak strony, podobno sam odpadł ...


Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Offline

 

#4 2012-11-14 19:52:13

baabcia
bo ja wiem
Zarejestrowany: 2011-05-06
Posty: 18546

Re: Zniszczymy piramidy i Sfinksa(bóg tak chce)

od huku i głupoty  odpadł nos - ręce mu nie mogły opaść  :-)


głupimi byle psychopata potrafi poszaleć, 

a do nas nie dociera to,

już wybory z kandydatem dyrdymałem pierwszym Tymińskim powinny były nas otrzeźwić na zawsze, ale nam mało
http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/3/j/Stan_Tyminskiego_jego_fot_2913924.jpg

zdziwimy się kiedyś,
co nam kto gotów zabrać czy zburzyć - mamy lokalnych  oszołomów i nie tylko o piramidy przyjdzie nam walczyć jeśli dalej świat będzie powtarzał błędy z czasów poprzednich światowych  kryzysów;

Polska hoduje sobie pieczołowicie  zaplecze wyborcze dla   wodza nieobliczalnego

jak pokazała II wś  do piramid na piechotę się idzie i to jak na około - to nie daleko

Ostatnio edytowany przez baabcia (2012-11-14 19:56:50)


przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

Offline

 

#5 2012-11-14 19:56:20

Mezamir
Gość

Re: Zniszczymy piramidy i Sfinksa(bóg tak chce)

interesujące odpowiedzi do “Allah akbar + GPS = God loves America
(Tekst wpisuję jako nowym artykulik, gdyż wymaga on wklejenia zdjęć, czego nie potrafię zrobić inaczej. Elementy poniższego tekstu występują już w artykułach na WPS z ostatniego miesiąca, a także z kwietnia br – MG)
1. Mój kolega, dr. hab. Bruno Drwęski, który wykłada w Naro­do­wym Insty­tu­cie Języ­ków i Cywi­li­za­cji Wschod­nich (INALCO) w Paryżu, tak w skrócie skomentował mój ostatni, „ogólny” email pt. Allah akbar + GPS = God  bless America:
czas aby ta cala ukladanke na nowo scalac w jedna prace ktora jasno okresli,ze rzadzi nami nowe poganstwo pod trojjedyna postacia chrzescijanstwa neoewangelickiego (zdegenerowane chrzescijanstwo po zdgenereowanym Kosciele katolickim), sionizmu religijnego lub laickiego, islamu wahabicko-takfiristowskiego.
A w szczególe:
A wspolpraca neoewangelizm-sionizm-wahabizm istnieje od XVIIego wieku kiedy purytanin Cromwell lansowal po raz pierwszy idee “powrotu Zydow do Palestyny” jednoczesnie z rozpoczeciem “epopei” kolonistow purytanskich widzacych w “Ameryke” nowa Jerozolime.
a w XVIIIym wieku, wywiad brytyjski zwerbowal agent Wahab przeciwko islamowi sunnickiemu …w tym samym czasie kiedy zydowska rodzina Saudow, ktora zostala wygnana z Medyni za czasow Muhammada za to, ze zdradzila konstytucje Medyny zakladajaca tolerancje religijna jednoczesnie z lojalnoscia wobec panstwa islamskiego. Saudowie nawroceni widocznie hodowali nienawisc wobec religii jedynego Boga w imie neopoganstwa naniesiona do religii Mojzesza raz, przez poganski etnicyzm i kult wlasnego plemienia Judejczykow sprzeczny z kultem jedynego Boga dla wszystkich stworzen, a potem na nowo upoganiona przez trojjedyna praktyke poganska Chrzescijan nie arianskich.
W ten sposob przyszedl islam ktory przywrocil wiare w niczym poza najwyzszym, bez posrednikow, bez narodu wybranego lub narodow wybranych, bez kultu obrazów i swietoszkow, bez kultu Mamona i lichwy, bez kultu roznych pasji uosobionych przez poganskie bostwa i idole.
Saudowie, Wahabowie, Cromwellowie, purytanie wszelkiej masci, neoewangelickiej, judeo-sionistycznej, wahabickiej takfirickiej, Skull & Bones, itp. sie zjednoczyly pod kierownictwem Mamona i rzadu Stanow zjednoczonych oraz Sionu zeby obalic wiare w jedynosci i jednosci, i rozwijac kult namietnosci i krotkowzorcznych pasji w imie indywidualnego, aspolecznego interesu …
Sa prace na ten temat tyle, ze jedne sa po arabsku (i zwalczane przez cenzury), inne sa po angielsku, inne po hebrajsku i czas aby ta cala ukladanke na nowo scalac w jedna prace ktora jasno okresli, ze rzadzi nami nowe poganstwo pod trojjedyna postacia chrzescijanstwa neoewangelickiego (zdegenerowane chrzescijanstwo po zdgenereowanym Kosciele katolickim), sionizmu religijnego lub laickiego, islamu wahabicko-takfiristowskiego.
Sa to rozne postacie odrodzenia poganskich, rozdrobnionych, pasji.
Tyle Bruno Drweski specjalizujący się w Paryżu w kulturze islamu.
A zatem arabska rodzina Saudów to też Żydzi.
To dla mnie było prawdziwe zaskoczenie, ten żydowski korzeń wahabickiej (od arabskiego wahaba – chodzić) super bogatej, ortodoksyjnej rodziny Saudów, z którą tak bardzo się lubił pokazywać prezydent Bush, po polsku Krzak. To me ostatnie okrycie brzmi trochę jak dowcip opowiadany w PRL-u (poprawności politycznej wtedy jeszcze nie znano): jeden Żyd wylicza drugiemu, ilu to przywódców światowych jest pochodzenia żydowskiego. Gdy pada nazwisko Kim-Ir-Sen, ten drugi się zachwyca „I on też?”.
Od siebie jestem zobowiązany dodać, że już kilka lat temu, inny mój kolega z Paryża, tym razem hellenista, założyciel stowarzyszenia GRECE, Alain de Benoist przysłał mi zrobiony jeszcze w latach 20 ubiegłego stulecia heraldyczny wykaz, demonstrujący do jakiego stopnia arystokracja Albionu jest skoligacona z arystokracją (oczywiście finansową, bo tam innej nie ma) Syjonu. Nie dziwota zatem, że już ponad 40 lat temu, na studiach w Berkeley zdążyłem się nabawić rasistowskiego przekonania, że „Anglosasi to bardziej żydzi niż Żydzi”.

http://wiernipolsce.wordpress.com/2012/ … s-america/

Meczecik sobie rośnie w Polsce,nie wiem do czego Polakom meczet potrzebny img/smilies/wink
bo że Arabom potrzebny to ja wiem,tylko nie wiem czemu w Polsce img/smilies/wink

 

#6 2012-11-14 20:10:49

Abesnai
Canis dirus / Administrator
Skąd: Stąd
Zarejestrowany: 2010-05-07
Posty: 7300

Re: Zniszczymy piramidy i Sfinksa(bóg tak chce)

Baabcia, jak go naruszyli to miał prawo. Różni ludzie - różne wersje img/smilies/wink Część osób przykładowo podejrzewała mameluków o te zakusy. Następni, że na skutek erozji. Może chciał się wysmarkać i się podtarł za mocno img/smilies/big_smile Może się prochu nawdychał (?!?), może ludzkiej głupoty i go zakręciło.
W naszym kraju to i za Pałac Kultury chcieli się zabrać i to nie bynajmniej armia napoleońska hahaha img/smilies/wink
Dlaczego nie potrzebny Mezamirze ? Skoro rośnie - znaczy się, potrzebny. Nie powstawał by bez widocznego zapotrzebowania img/smilies/smile Polak też może być muzułmaninem, konwertytą chociażby. Ma do tego niezbywalne prawo. Tym bardziej, że są i byli muzułmanie z dziada pradziada, Polacy i patrioci krew przelewający za niepodległość Polski.


Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Offline

 

#7 2012-11-14 20:35:50

Mezamir
Gość

Re: Zniszczymy piramidy i Sfinksa(bóg tak chce)

Polak muzułmanin img/smilies/smile to może od razu Polak Eskimos?img/smilies/big_smile
Sucha woda,biały murzyn,głupia mądrość.

O nie,Polakom meczety nie są potrzebne,ludziom z polskim obywatelstwem owszem.
Polskie obywatelstwo każdy może mieć,nawet Marsjanin.
Polakiem trzeba się urodzić no i co ważniejsze Słowiańskość mieć w duchu.
Polak muzułmanin to atrapa Araba i Polaka.
Taka sama atrapa jak "tybetański mnich" z usa.

Cudze chwalicie swego nie znacie.
Własnych bogów mają a szukają cudzych.

(to ja może będę od jutra prawdziwym Indianinem ;D )

 

#8 2012-11-14 20:41:15

baabcia
bo ja wiem
Zarejestrowany: 2011-05-06
Posty: 18546

Re: Zniszczymy piramidy i Sfinksa(bóg tak chce)

Mezamir napisał(a):

...Polakiem trzeba się urodzić no i co ważniejsze Słowiańskość mieć w duchu...

a jeśli ktoś myśli inaczej?


przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

Offline

 

#9 2012-11-14 20:46:10

Mezamir
Gość

Re: Zniszczymy piramidy i Sfinksa(bóg tak chce)

To niech uzasadni img/smilies/big_smile
Rodziców się nie wybiera,bycia tym kim się urodzisz nie można sobie kupić,załatwić
Obywatelstwo to formalność img/smilies/smile

Ktoś kto myśli inaczej jest heretykiem i w ogóle się nie zna ;D

Święta tuż tuż,na stołach tradycyjne potrawy
Kebab Babuni XD

 

#10 2012-11-14 20:51:25

Abesnai
Canis dirus / Administrator
Skąd: Stąd
Zarejestrowany: 2010-05-07
Posty: 7300

Re: Zniszczymy piramidy i Sfinksa(bóg tak chce)

To zapewne baabciu nie jest Polakiem, hahaha img/smilies/wink
Tym samym zmarginalizowano kilku tysięczną społeczność polskich tatarów, potocznie zwanych Lipkami lub Muślinami. Nawet nie chce mi się wyjaśniać genealogii.
Uprzedzając dalsze wywody - idąc tym tropem w Polsce nie ma rdzennych Polaków. Chyba, że ktoś sobie dorobi szyldzik i będzie żył w przekonaniu "czystości krwi". Zupełnie jak w III rzeszy. Albo poprze ideologię img/smilies/wink
Mezamirze, jakie święta ? Przejąłeś się Bożym Narodzeniem a może sam je obchodzisz ? img/smilies/big_smile


Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Offline

 

#11 2012-11-14 20:56:01

Mezamir
Gość

Re: Zniszczymy piramidy i Sfinksa(bóg tak chce)

w Polsce nie ma rdzennych Polaków.

No baa img/smilies/smile
Polacy siedzą za granicą,żyją sobie na wygnaniu myśląc ze to wielka szansa
że dostali możliwość img/smilies/wink wyjazdu.
Dostali ultimatum,wynoś sie albo zdychaj z głodu.

 

#12 2012-11-14 20:57:07

Mezamir
Gość

Re: Zniszczymy piramidy i Sfinksa(bóg tak chce)

Jakie święta ?
Szczodre Gody img/smilies/smile

 

#13 2012-11-14 21:08:02

Mezamir
Gość

Re: Zniszczymy piramidy i Sfinksa(bóg tak chce)

Epizod babiloński był brzemienny w konsekwencje, zarówno dla ówczesnego małego szczepu Judy, jak i dla dzisiejszych mieszkańców Zachodu. W tym okresie prace Lewitów zaowocowały rezultatami, które permanentnie wpłynęły na życie narodów. Uzupełnili oni Deuteronomy czteroma dodatkowymi księgami, ustanawiając Prawo nietolerancji religijno-rasowej, której wprowadzenie w życie miało na zawsze odsunąć Judejczyków od ludzkości. W eksperymencie babilońskim znaleźli sposób na jego realizację, przez utrzymanie swych wyznawców w segregacji od otaczających ich mieszkańców. Zdobyli autorytet u swych władców, aby w ostatecznym rezultacie „obalić i wytracić” ich kraj. Jeśli nawet w rzeczywistości nie wykonali tego zamierzenia, taką przynajmniej wersję historii przekazali następnym generacjom, które w nią uwierzyły i z czasem zwykły upatrywać w nich nieodpartą siłę niszczycielską

rawo Judejczyków musiało wśród ludów goszczących ich sąsiadów, wzbudzać z początku ciekawość, a potem alarm. Powrót Judejczyków z Babilonu do Jerozolimy w 538 roku p.n.e., był początkiem wpływu ich wierzeń na inne narody. Początkowo wpływ ten ograniczony był do małych klanów i plemion, bezpośrednio sąsiadujących z Judejczykami wracającymi do Jerozolimy. Od tego czasu, coraz to większym kręgiem zaczął otaczać inne narody.
Zanim inne narody miały okazję zaznać wpływ „Prawa Mojżeszowego”, w 536 roku p.n.e. doszło do upadku Babilonu.
Król perski zapoczątkował długą linię władców pogańskich, manipulowanych przez rządzącą sektę, która za jego pośrednictwem zademonstrowała swoją tajemniczą zdolność do przenikania obcych rządów, a potem kierowania nimi.
W chwili, gdy król Cyrus zdobywał Babilon, praca nad pięcioma księgami Prawa nie została jeszcze zakończona. Sekta zamieszkująca Babilon ciągle była nimi zajęta, opracowując wersję historii. która miała przekonać sceptyków i dostarczyć precedensu dla barbarzyńskich czynów. Masy Judajczyków były jeszcze nieświadome przygotowywanego dla nich Prawa rasistowskiej nietolerancji , chociaż poznały już nietolerancję religijną. Sekcie pozostawało jedynie dokończenie Prawa i narzucenie go własnemu ludowi. Gdy to nastąpiło w 458 roku p.n.e. za sprawą następnego króla, wspólne czytanie prawa okazało się skutecznym środkiem zastępczym dla rytualnych modłów, które według Prawa mogły się odbywać jedynie w świątyni jerozolimskiej (był to początek synagogi).
Instytucje ghetta i synagogi zostały przyjęte przez komuny żyjące w rozproszeniu, dając im poczucie przynależności do judejskich wychodźców i tych, którzy powrócili do Jerozolimy.

http://zaolziak.nowyekran.pl/post/77754 … e-judaizmu

 

#14 2012-11-14 21:11:58

Mezamir
Gość

Re: Zniszczymy piramidy i Sfinksa(bóg tak chce)

Dlatego napisałem że o Polskości decyduje to co się ma w duchu a nie w genach.
Tak samo jak o byciu muzułmaninem czy żydem decyduje to co się ma w duchu.

Pius XI w przemówieniu do pielgrzymki katolików belgijskich powiedział w dniu 6.9.1938:
“Przez Chrystusa i w Chrystusie
jesteśmy duchowym potomstwem Abrachama… jesteśmy duchowymi semitami.”

“Żydem nie jest ten, który nim jest na zewnątrz, ani obrzezanie nie jest to, które jest widoczne na ciele, ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, duchowe, a nie według litery”Paweł z Tarsu

Być Polakiem to nie znaczy mieć obywatelstwo img/smilies/smile

 

#15 2012-11-14 21:12:44

Abesnai
Canis dirus / Administrator
Skąd: Stąd
Zarejestrowany: 2010-05-07
Posty: 7300

Re: Zniszczymy piramidy i Sfinksa(bóg tak chce)

Znaczy się, kebab babuni na Szczodre Gody ? No ja tam nie wiem, co kto jada i w którym kierunku cudze gusta zdążają img/smilies/smile
Ale tak bez żartów. Mezo, właśnie dzięki wielokulturowości oraz wolności wyznania mamy przyjemność ze sobą rozmawiać na takie tematy.
Ultimatum ? Chyba żartujesz. Mam rodzinę za granicą. Myślisz, że tam Polacy z głodu "nie zdychają", zresztą na własne życzenie ? Miałem kilka takich obrazków polskiej żulerki za zachodnią granicą img/smilies/neutral

Według powyższych prawideł Mezo, możesz mnie od dzisiaj uznawać za Żyda (z dużej bądź małej litery), na podobnych prawach - Muzułmanina, uwaga teraz, również Słowianina i Rodzimowiercę. I Polaka, bo jedno nie wyklucza drugiego. Ale, zresztą, jak czyja wola ...


Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Offline

 

#16 2015-01-22 20:11:29

polliter
moderatus polliterus
Skąd: Tilburg
Zarejestrowany: 2011-03-05
Posty: 6412

Re: Zniszczymy piramidy i Sfinksa(bóg tak chce)

W Polsce mamy śladowe ilości muzułmanów, właściwie największą grupą są polscy Tatarzy, którzy mają wielkie zasługi dla Polski i mają pełne prawo nazywać się Polakami, bo żyją na naszych ziemiach od kilku stuleci i w pełni oddają się polskim sprawom, niejednokrotnie przelewając krew za nasz (swój) kraj.


"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo