Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2015-02-04 17:06:09

Kopik
przyboczny

Re: Czy wstydzicie się swojej "zwierzęcej ignorancji"?

Ależ ja się nie żalę  img/smilies/wink
A co jeśli dla kogoś nie ma nieistotnych rzeczy?
Dla mnie wszystko co mnie otacza i jest w polu mojego widzenie jest istotne.
A to,że zwierzę trudno wprawić w zakłopotanie, to się nie zgodzę.
Znam takiego" zwierzęcego" ignoranta i uwierz mi strasznie krucha to w środku istotka.
A masy które Ty masz na myśli...nie wiem czy byłoby cokolwiek je w stanie poruszyć.
Prawdziwy ignorant kojarzy mi się z betonowym słupem ...takiego to nic nie ruszy...istotne czy też nie...

Ostatnio edytowany przez Kopik (2015-02-04 17:06:39)

#22 2015-02-04 19:14:56

Conan Barbarzynca
Administrator

Zwierzę zwierzęciu nierówne img/smilies/wink
Mi się jednak "zwierzęcość" kojarzy bardziej pozytywnie, z wolnością i nieokiełznaniem, ma też jednak swoje ograniczenia jak wiadomo.
Bywają też zwierzęta wytresowane, a to trochę co innego.

Nieporuszenie nie zawsze jest czymś negatywnym, to zależy od kontekstu.

#23 2015-02-04 20:18:14

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Conan Barbarzynca napisał(a):

W tym temacie chodziło mi o ile pamiętam o inny typ ignorancji "zwierzęcy", który sprawia że człowiek ignoruje to co wydaje mu się nieistotne dla niego.

Czemu zwierzęcy? Chyba ludzki właśnie jest taki.

CM

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#24 2015-02-04 21:02:42

Crows
mentor

ja tam wolę sie trzymać z daleka od świń i szczurów

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#25 2015-02-04 21:11:08

Conan Barbarzynca
Administrator

civilmonk napisał(a):

W tym temacie chodziło mi o ile pamiętam o inny typ ignorancji "zwierzęcy", który sprawia że człowiek ignoruje to co wydaje mu się nieistotne dla niego.

CM

No ale człowiek ma w sobie element zwierzęcy, takie tam określenie, wiadomo że człowiek to człowiek img/smilies/wink

#26 2015-02-04 21:51:41

civilmonk
szlachetny gawędziarz

No ma. Ale mnie ciekawi czemu akurat ta typowo ludzka ignorancja kojarzy Ci się ze zwierzęcością.

CM

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#27 2015-02-04 22:04:19

Conan Barbarzynca
Administrator

civilmonk napisał(a):

No ma. Ale mnie ciekawi czemu akurat ta typowo ludzka ignorancja kojarzy Ci się ze zwierzęcością.

CM

Czytałem wtedy taki artykuł rewolucyjny, zresztą to było 3 lata temu, więc tak manewruje trochę img/smilies/tongue
Tak było to tam określone, chwalono światło Lucyfera który sprawia że człowiek wstydzi się swojej "zwierzęcej ignorancji", dlatego tak zatytułowałem temat, byłem ciekaw czy ludzie się tego wstydzą.
A teraz to se można pogadać o zwierzęcości, nie widzę za bardzo innego potencjału w tym temacie img/smilies/wink

#28 2015-02-05 06:16:25

Crows
mentor

civilmonk napisał(a):

CM

No ale człowiek ma w sobie element zwierzęcy, takie tam określenie, wiadomo że człowiek to człowiek img/smilies/wink

kazdy sobie może beblać co chce ale w ocenie biologicznej człowiek jest ssakiem i kropka .

:
:

#29 2015-02-05 08:05:14

ayalen
przyboczny

civilmonk napisał(a):

CM

Bo tak widza swiat zwierzeta.
Zauwaz: ignorancja nie jest niewiedza, brakiem wiedzy - to pomijanie lub uznawanie za nieistotne tego co jest.
A zwierzeta postrzegaja swiat w dwoch odslonach: to co jest im potrzebne - to co niepotrzebne. To co sluzy do zycia - to co nie. To co stwarza zagrozenie - co nie jest grozne. Ekstrmalnie: to co mozna zjesc - to co moze zjesc.
Reszty nie widza; pomijaja, nie zwracaja na nia uwagi.

#30 2015-02-05 18:59:11

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Aaa. ok.

CM

#31 2015-02-06 17:12:56

Crows
mentor

Jesli nic nie czujesz na widok kobiecego ciała tzn , że zwierzęcość w tobie wygasła i jestes oświęcony i uspiony
;
http://www.thefreshlycool.com/unrated/wp-content/uploads/2013/09/Irina-Shayk-Hot-nude-naked-tits-ass-see-thru-sexy.pretty-V-man-Magazine-2.jpg

:
:

#32 2015-02-06 17:21:15

martin1002
przyboczny

Lubię patrzeć na kobiece ciało.

Ani dualne, ani niedualne.

#33 2015-02-06 17:22:23

Crows
mentor

a na swoje lubisz patrzeć ?

:
:

#34 2015-02-06 17:31:54

Conan Barbarzynca
Administrator

Ja samiczkami pięknymi nie pogardzę img/smilies/smile Działają pobudzająco i nie zamierzam się z tego wyzwalać, bo nie jestem uwięziony i panienki sensem życia dla mnie nie są, i nigdy nie były.

#35 2015-02-06 17:33:35

victoria
adminka

Ja nie lubię img/smilies/smile bo dopóki nie patrzę w lustro nie pamiętam ile mam lat img/smilies/wink chociaż muszę przyznać,  lustro jest dla mnie łaskawe img/smilies/tongue  Ale coś zwierzęcego, co nie znaczy uniwersalnego, jest w człowieku i tak mamy myszki, tygrysice, sowy, skowronki, kameleony, świnie, małpy, kwoki, koguciki i jeszcze parę innych zwierząt http://macg.net/emoticons/laughing2

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#36 2015-02-06 17:35:20

martin1002
przyboczny

Każda forma zawiera esencję boskości.

Ani dualne, ani niedualne.

Stopka forum