Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#81 2015-03-09 05:28:45

rosa
przyboczny

Re: Co to za rodzaj świadomości?

Czesc Hugo,

Niewiele chyba... Przewertowalam watek jeszcze raz.  Piszac wczoraj, w swoim zmeczonym umysle z jakiegos powodu mialam na mysli doswiadczanie zjawisk synchronistycznych (ktore nawiasem mowiac sa dowodem na to ze jestesmy czescia czegos wiekszego).
Mysle jednak ze Ty miales na mysli cos innego.  Ja czasem odczuwam niepojeta jednosc.

#82 2015-03-11 15:57:57

Hugo
adept

Ze opisów wynika, że flow występuje podczas wykonywania jakiejś czynności, a ja za każdym razem NIC nie robiłem, to tak jakby flow życia, a nie danej czynności.

Będę badał zjawisko flow, książkę, którą mi poleciłaś już kupiłem i będę dalej szukał!

#83 2015-03-12 05:22:04

rosa
przyboczny

Kurcze, nie wiedzialam ze tak powaznie poszukujesz img/smilies/smile  A napisalam Ci przeciez ze belkotalam bez sensu, no nic, moze i tak troche Ci sie przyda.  Pozdrowienia img/smilies/smile

#84 2015-03-21 13:13:36

Crows
mentor

Uczniowie zapytali rabbiego, co jest tajemnicą jego mądrości. Na co on im odpowiedział: „Gdy siedzę, to siedzę. Gdy stoję, to stoję. Gdy idę, to idę.” Uczniowie poczuli się zakłopotani i pomyśleli, że nie zrozumieli właściwie. A więc zapytali ponownie: „Rebe, co jest tajemnicą twojej mądrości?”. On ponownie odpowiedział: „Gdy siedzę, to siedzę. Gdy stoję, to stoję. Gdy idę, to idę”. Wtedy uczniowie się rozgniewali i odrzekli: „Rebe, to co mówisz, czynimy również, ale jesteśmy dalecy od twojej mądrości.” Wtedy rabbi potrząsnął głową i powiedział: „Nie! Gdy siedzicie, już wstaliście. Gdy stoicie, to już wyruszyliście w drogę. Gdy idziecie, to już doszliście.”
img/smilies/smile

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#85 2015-03-21 14:17:00

civilmonk
szlachetny gawędziarz

A pisałeś iż buddyści kłamią a cytujesz w innych mowach to co oni mówią. Za tym napastliwym cynizmem widzę coraz wyraźniej skrytą tożsamość, która cyniczna i napastliwa nie jest. Zatem po co ta powierzchowność nieprzyjemna?

CM

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#86 2015-03-21 14:47:58

Crows
mentor

to tylko twoja chora wyobraźnia odczytuje to tak jak opisujesz , ja nie wyrzekam sie niczego , we wszystkim widze madrośc i głupote i to mnie odróżnia od ciebie .
twe odloty pprzymiotnikowo-opisowe pod moim adresem zbyt często sie powtarzają wiec śmiem powiedziec - spieprzaj dziadu.
;

Ostatnio edytowany przez Crows (2015-03-21 14:53:58)

:
:

#87 2015-03-21 16:18:15

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Staram się Ciebie zrozumieć. Niestety nie odpowiadasz na pytania a piszesz mono zdaniami więc nikomu tego nie ułatwiasz. A że twierdzę iż wypowiadasz się często nieprzyjemnie dla innych - każdy tu to widzi i nie raz to słyszałeś. Skoro to tak to lubisz to nie masz powodu by się nerwować o to. Taki jesteś.

CM

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#88 2015-03-21 17:06:04

Crows
mentor

civilmonk napisał(a):

nikomu tego nie ułatwiasz.
CM

wychodzi na to , że sam sobie nadałeś prawo wyrażania opinii za innych panie guru  http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/g035
jak ty cos gadasz to zapewne wszyscy rozumia , twe ponad 100 postów a ayalen zapewne wszyscy łatwo zrozumieli http://macg.net/emoticons/laughing2

:
:

#89 2015-03-21 21:47:55

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Myślę iż moje poglądy są dla wielu dosyć wyraziste a na pytania odpowiadam. Nawet dwa zdania i więcej.

Moje posty z Ayalen niestety nie były dla Ciebie zrozumiałe powiadasz. No cóż. Zauważyłem u Ciebie niechęć do abstrakcji i relatywizmu. Tylko czy to aby tylko niechęć? Ciekawe zatem jak odbierasz cytowaną wypowiedź rabbiego skoro to czyste zen czy non-duality.

Dajesz sobie wyłączność do bycia niezależnym bo we wszystkim tylko Ty widzisz głupotę i mądrość? To ciekawe bo zupełnie przypadkiem wydaje mi się iż większość ludzi na Imladis to właśnie łączy. Pewna niezależność intelektualna. Pisałem krytycznie o wszystkich poglądach, łącznie ze swoimi. Pisałem też pozytywnie o wszystkich poglądach, nawet Twoich czasami.

Nie muszę wypowiadać opinii za innych - przejrzyj wypowiedzi. Nie raz i nie dwa były takie komentarze. Nie za bardzo rozumiem z czym mam tu problem? Uważasz iż pisanie do kogoś "spieprzaj dziadu", "pierdzisz" i ciągłe cyniczne odzywki do ludzi na forum z nieodłącznym rechotem są czymś przyjemnym dla innych? Skoro taki jesteś to akceptuj to. Ja akceptuję swoje nadymane ego i ton guru. Nie mam z tym problemu. Jestem jaki jestem.

CM

#90 2015-03-22 09:21:04

Crows
mentor

no dobra , widze , że jesteś sfrustrowany poznaniem swej prawdziwej maski wiec napij sie wina i idz na ryby to ci dobrze zrobi , w czasie siedzenia na rybach medytuj ile głupot pieprzysz ludzikom i ile im zamącasz wode  w mózgu , zapewne byś wówczas wolał patrzeć na wodę czystą przjrzystą , krystaliczna , ale tacy jak ty dobrze sie czują kiedy woda jest zamącona , nieprzejrzysta by wówczas guru-patogeny mogą wyjasniać człowiekom jaki maja udział ( nie biorąc pod uwage siebie ) w tej metnej wodzie posługując sie wyświechtanymi treściami ludzi zamierzchłych czasów  img/smilies/tongue

Ostatnio edytowany przez Crows (2015-03-22 09:25:22)

:
:

#91 2015-03-22 09:21:52

Crows
mentor

po przeczytaniu postu nie frustruj sie jeno popatrz na niebo i zastanów sie dlaczego jeszcze zyjesz img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez Crows (2015-03-22 09:23:29)

:
:

#92 2015-03-22 10:51:00

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Crows napisał(a):

no dobra , widze , że jesteś sfrustrowany poznaniem swej prawdziwej maski wiec napij sie wina i idz na ryby to ci dobrze zrobi , w czasie siedzenia na rybach medytuj ile głupot pieprzysz ludzikom i ile im zamącasz wode  w mózgu , zapewne byś wówczas wolał patrzeć na wodę czystą przjrzystą , krystaliczna , ale tacy jak ty dobrze sie czują kiedy woda jest zamącona , nieprzejrzysta by wówczas guru-patogeny mogą wyjasniać człowiekom jaki maja udział ( nie biorąc pod uwage siebie ) w tej metnej wodzie posługując sie wyświechtanymi treściami ludzi zamierzchłych czasów  img/smilies/tongue

Dobre img/smilies/smile choć nie prawdziwe. Nie za bardzo rozumiem dlaczego miałbym lubić mętną wodę. Już nie raz pisałem iż poza tym forum nie dyskutuje na co dzień o duchowości. Wolę posiedzieć w lesie na pniu z psami obok na spacerze. Wolę drzewa, las konkretnie niż wodę do kontemplacji natury. I niebo gwiaździste - niestety odkąd mieszkam w dużych aglomeracjach nie mam okazji go widywać img/smilies/sad Do 4 klasy podstawówki mieszkałem w pipidowie w byłym pilskim. Tam niebo było piękne. Na Śląsku a teraz pod Warszawą nic nie widać

To nie jest frustracja. Po prostu Ciebie lubię a drażni mnie to iż nie sposób nic z Ciebie sensownego o Twoich poglądach wydobyć. A mam wrażenie iż te poglądy są sensowne. Jedynie kontrast ze sposobem wyrażania się na forum mi tu bruździ. Nie mogąc tego ogarnąć - drażni mnie to. Stąd tak Ciebie męczę.

CM

#93 2015-03-22 16:56:55

martin1002
przyboczny

Crows napisał(a):

Uczniowie zapytali rabbiego, co jest tajemnicą jego mądrości. Na co on im odpowiedział: „Gdy siedzę, to siedzę. Gdy stoję, to stoję. Gdy idę, to idę.” Uczniowie poczuli się zakłopotani i pomyśleli, że nie zrozumieli właściwie. A więc zapytali ponownie: „Rebe, co jest tajemnicą twojej mądrości?”. On ponownie odpowiedział: „Gdy siedzę, to siedzę. Gdy stoję, to stoję. Gdy idę, to idę”. Wtedy uczniowie się rozgniewali i odrzekli: „Rebe, to co mówisz, czynimy również, ale jesteśmy dalecy od twojej mądrości.” Wtedy rabbi potrząsnął głową i powiedział: „Nie! Gdy siedzicie, już wstaliście. Gdy stoicie, to już wyruszyliście w drogę. Gdy idziecie, to już doszliście.”
img/smilies/smile

Jak zmywam, to myślę o jakichś pierdołach. Jak jem, to czytam. Jak piszę pracę licencjacką, to wchodzę na forum.

Ani dualne, ani niedualne.

#94 2015-03-23 06:41:42

Crows
mentor

ja nie jestem rabbi

:
:

#95 2015-04-11 10:43:09

victoria
adminka

Parę razy spotkałam się z różnymi określeniami świadomości, boska, spełniająca, świadomość lustra, świadomość siebie... Ile rodzajów świadomości można poznać, posiadać, wszystkie? A ile ich w ogóle jest, skończenie czy nieskończenie wiele?

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#96 2015-04-11 13:29:20

k4cz0r200
przyboczny

Rozkmina z serialu true detective. Akurat wczoraj oglądałem pierwszy odcinek.

Świadomość człowieka jest
tragicznym błędem ewolucji.

Staliśmy się zbyt samoświadomi.

Natura stworzyła przypadek,
który się od niej odseparował.

Stworzenia, które nie powinny istnieć.

Brzmi w chuj depresyjnie, Rust.

Jesteśmy rzeczami, które łudzą się,
że posiadają osobowość.

Ukształtowaną z przeżyć
i doświadczeń.

Zaprogramowano nas na przekonanie,
że jesteśmy kimś,

podczas kiedy jesteśmy nikim.

Na twoim miejscu
nie gadałbym o tym nikomu.

Ludzie tutaj myślą inaczej.
Ja myślę inaczej.

Najlepszą rzeczą dla naszego gatunku
byłoby odrzucenie naszego zaprogramowania,

zaprzestanie reprodukcji
i pójście w kierunku wyginięcia.

Wszyscy razem,
rezygnując z nierównej walki.

Po co wstawać z łóżka
przy takim podejściu?

Udaję, że mam taki zamiar,
ale brak mi odwagi do samobójstwa.

Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

#97 2015-04-11 21:56:36

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Boski serial

CM

#98 2015-04-11 21:57:29

civilmonk
szlachetny gawędziarz

victoria napisał(a):

Parę razy spotkałam się z różnymi określeniami świadomości, boska, spełniająca, świadomość lustra, świadomość siebie... Ile rodzajów świadomości można poznać, posiadać, wszystkie? A ile ich w ogóle jest, skończenie czy nieskończenie wiele?

W zależności czego szukasz ten aspekt świadomości poznasz.

CM

Stopka forum