Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2013-11-10 22:11:55

złośliwa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-10
Posty: 8

nowa jakość na rynku usług motoryzacyjnych

kupując nowy samochód zazwyczaj cieszymy się nim nie myśląc o serwisie. Mija okres gwarancji i zaczynamy zastanawiać się czy nadal przepłacać w serwisie autoryzowanym. Może czas poszukać coś tańszego. Czasy naprawy u pana Janka już minęły. W wielu kwestiach potrzebny jest komputer, a koszt naprawy lepiej odliczyć od podatków. W większych miastach pojawiła się firma oferująca nam usługi na nieco wyższym poziomie. Wchodząc na rynek pewnie ceny mają konkurencyjne, przynajmniej mnie się tak wydaje. Do tego e-sklep no i książka serwisowa dla stałych klientów. Na razie zrobiłam u nich przegląd zobaczymy jak będzie dalej.

Offline

 

#2 2015-07-09 10:04:37

braons01
Użytkownik
Zarejestrowany: 2015-07-09
Posty: 1

Re: nowa jakość na rynku usług motoryzacyjnych

Wypadało by jednak zauważyć, że jak wspomniałaś "pan Janek" obecnie też ma komputer, a jakość usług u wielu niezależnych mechaników się poprawiła, także nie wiem czy jest sens po gwarancji jeździć ze wszystkim do ASO i przepłacać, zwłaszcza jeśli nie mamy wypchanego po brzegi elektroniką auta z górnej półki.


Zapraszamy - do zapoznania się z regulaminem - victoria

Offline

 

#3 2015-07-09 12:49:27

k4cz0r200
przyboczny
Zarejestrowany: 2014-01-17
Posty: 3545

Re: nowa jakość na rynku usług motoryzacyjnych

Teraz mamy internet i wszystkiego można dowiedzieć się przed pójściem do mechanika, są nawet gotowe sposoby rozmowy z takowym img/smilies/yikes Mój ojciec jest mechanikiem i było to dla niego dosyć szokujące, że przychodzi klient i gada głupoty, kompletnie się na niczym nie znając - ale jemu tak powiedzieli na forum motoryzacyjnym i ciśnie swoje. Do tego różne rozkminy jak zostawianie starych części do wglądu, częste odwiedziny klienta i najlepsze - przychodzenie z kolegą mechanikiem, by sprawdził jakość usług.

Może dla przeciętnego człowieka to wydaje się normalne, ale muszę powiedzieć, że to wygląda przekomicznie img/smilies/wink Tak czy inaczej mój ojciec po pracy spędza masę czasu w internecie, przegląda fora motoryzacyjne (właściwie dla każdego samochodu jest inne) i czyta opinie pseudo ekspertów tylko po to, by klubowicz był zadowolony i dla niego jakość usług była zadowalająca. Jeśli przyjeżdża samochód z wielką naklejką z napisem "zdzisek1989 - www.<nazwa_samochodu>-club.pl", to pierwsze co trzeba zrobić, to wejść na ową stronę i przewertować wszystkie wymagania, nieważne jak bardzo są absurdalne. Wymiana lekko zużytych, ale sprawnych części, bardzo drogie zamienniki i przywożenie części przez takich klientów, to standard img/smilies/wink Nadal klient nasz pan - jeśli po namowach ze strony ojca co do lepszych i tańszych części lub pozostawienia jeszcze sprawnych nie skutkują, to klient ma robione tak jak chce - przepłacając oczywiście.

Morał z tego postu jest taki, że zależy co się chce wybrać. U przeciętnego mechanika janusza może nie mamy najlepszych narzędzi i wszystkich możliwych usług, ale zdecydowanie jest taniej i jeśli trafimy na mechanika z bardzo dużym doświadczeniem, to warto go posłuchać. W serwise standard jest nieco inny, a mechaników jest wielu, w tym młodzi. Podejście do klienta i samochodu jest inne, bo serwis nie musi się starać o klienta, a do tego jest drożej.

No i teraz praktycznie każdy mechanik ma dobry podnośnik, masę narzędzi, nawet wulkanizację czy komputer. Wszystko się rozwija i jeśli jakiś mechanik nadal zarabia na swoim fachu, to znak, że na pewno ma choćby taką texę czy innego bosha do diagnostyki. Gdyby tego nie było, to klientów byłoby niewielu img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez k4cz0r200 (2015-07-09 12:51:15)


Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo