Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2013-06-22 02:07:52

polliter
moderatus polliterus

Re: Zapytajmy Polaków?

voltaren napisał(a):

Ale te partie wcale nie były bardzo radykalne w swoich programach, ani populistyczne, ty pisałeś o emeryturach 40 %, a czy Lepper coś takiego postulował. Dobrze pamiętam że jego program nie różnił się zbytnio od tego co głosiło i głosi np. SLD. Partii Przyjaciół Piwa nie pamiętam, ale oni weszli i tak do sejmu jak próg wyborczy był bardzo niski. LPR był zwykłą partią narodową, jej radykalizm był wyolbrzymiany. img/smilies/wink Giertych nigdy nie głosił radykalnych haseł, zresztą to zwykły cynik .

Chcesz powiedzieć, że Palikot nie jest populistą? Lepper? Giertych?
PPPP, to Rewiński, który został posłem. Wtedy wszyscy pamiętali druha Borygo, więc zagłosowali na kabareciarza. Co głosił Rewiński? Populizm! Jajcarska partia weszła do parlamentu, przecież to paranoja, ja chyba też założę partię, nazwę ją Pollitetrową Partią Zdrowego Rozsądku (PPZR).
Zrobię fajny happening, przedstawię komunały, o które będę walczył, poprę jakiś biedaków, skrytykuję rząd, zaatakuję Kościół (jak będzie taka potrzeba) albo komuchów (jak będzie taka potrzeba) i mam pewną wygraną... http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025

"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

#27 2013-06-22 02:26:37

voltaren
przyboczny

Ja też założe partię, Partię Wykluczonych i Wkurzonych, i zdobędziemy 60 % img/smilies/smile
Na serio, to nie wiem jaki populizm mamy na myśli, bo przykłady jakie podawaliście w tym temacie na głupote ludu biorącego udział w referendach, to był radykalizm niespotykany. Ogromna większość partii w Polsce jest mniej lub bardziej populistyczna w tym także PO, ale nie głosi np. obniżenia wieku emerytalnego do 40 lat. img/smilies/wink Każdy człowiek w miarę doświadczony życiowo, który bierze udział w wyborach, płaci podatki, dostaje emerytury, wię że pracodawca odkłada skłądki i orientuje się jak to działa. I raczej nie prowadził by tego systemu do całkowitego upadku, bo wie że straciłby i swoje pieniądze. img/smilies/wink Ludzie nie są jak chcesz udowodnić bezmózgą masą. Dlatego przez referenda nie dało by się wprowadzić jakiegoś totalnego absurdu. Tzn. chodzi mi o to że w odróżnieniu od ciebie twierdzę że większość ludzi jest całkiem racjonalna, czy głosuje na Palikociarnie, PIS czy PO.

#28 2013-06-22 09:50:14

baabcia
bo ja wiem

jedni słuchają krytyk i bajek - łatwe proste i przyjemne - i co ważne nie wymaga żadnej wiedzy!

inni wolą konkretne projekty, analizy -  wymaga to wysiłku i zaangażowania w ocenę kto może osiągnąć sukces

pewnie, ze można pytać czy obalić Gronkowca - ale można zapytać czy jest ktoś kto ma zdecydowanie lepszy pomysł na całość
no tak ale odpowiedź na drugie pytanie wymaga wiedzy i pomyślenia  img/smilies/sad

przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

#29 2013-10-16 03:27:16

polliter
moderatus polliterus

Jakbym wykrakał...
Odbyło się referendum, w którym ludzie odpowiadali czy wywalić Gronkowca czy nie. Kupa szmalu poszła się jebać i nic nie osiągnięto. Do tego media dudniły o tym, jakby to były wybory do parlamentu, mimo, że dotyczyło to wąskiej grupy Polaków. Mieszkańcy Wrocławia, Krakowa i Pcimia nad Wisłą mieli w dupie to, kto będzie rządził Warszawa i czy podniesie ceny biletów komunikacji miejskiej. Po cholerę takie referenda?

#30 2013-10-16 09:12:15

baabcia
bo ja wiem

próba przejęcia władzy taka forma demokracji cudacznej, zwyrodniałej

źle się dzieje i szkoda bo to manowce

a podjudzone towarzystwo jest nieobliczalne - to Polsce nie służy nic a nic

idę poczytać co to za nowy numer z meczetem w Gdańsku

pierwsza myśl jaka się nasuwa?  zła, niestety złe łatwo obudzić 

- ma już ojca ten pożar?

o są pierwsze rachunki przez ile należy mnożyc, żeby poznaćfaktyczne koszty?

Ostatnio edytowany przez baabcia (2013-10-16 09:25:45)

#31 2013-10-16 10:46:57

Twardostoj
zaaklimatyzowany

Dodaj do tego koszty samego referendum oraz "kampanii"/nagonki medialnej i pomnóż wynik przez 4 img/smilies/smile

#32 2013-10-16 17:05:40

victoria
adminka

Jeśli to prawda, co mówią Warszawiacy, że w ciągu ostatnich 2 miesięcy jej zainteresowanie sprawami stolicy i skuteczność była większa niż w przeciągu ostatnich 7 lat, to to jest zysk, ogromny a nie strata.

... Fleuris là où tu es planté ....

#33 2013-10-16 17:38:20

baabcia
bo ja wiem

pieprzenie a nie praca ma dziś wzięcie i trzeba od tego odchodzić

chęć szczera czyni ...

potwornie wiele złego

głuiątko i człek w manii są podobni

gotowi wygrać w kasynie   biliony

#34 2013-10-16 18:18:24

victoria
adminka

pracy to dzis ludzie maja więcej niz pieprzenia...
chęci szczerych coraz mniej
za to świadomości, ze dają się ... ogrom
generalizacja to  śmierć

Ludzie tak bardzo boją się postąpić niewłaściwie, że wolą nie robić nic

http://wiadomosci.onet.pl/na-tropie/nie … ecko/w1vz7

... Fleuris là où tu es planté ....

#35 2013-10-16 18:32:04

baabcia
bo ja wiem

chwila chwila

co tu kogo objaśnia

chora kobieta  - zdrowe bezduszne otoczenie?

pracujący  uległy - system?

ja to ja a nie inni

#36 2013-10-16 19:17:09

mordotymoja
Moderator

polliter napisał(a):

Jakbym wykrakał...
Odbyło się referendum, w którym ludzie odpowiadali czy wywalić Gronkowca czy nie. Kupa szmalu poszła się jebać i nic nie osiągnięto.

Jak to nic?Hanka zagęściła ruchy,szeroko się uśmiecha,na wszelki wypadek do wszystkich w koło.A naobiecywała,ho,ho img/smilies/smile.

#37 2013-10-16 19:50:54

polliter
moderatus polliterus

Nie jestem przekonany czy jest to warte takich kosztów, hehe... http://macg.net/emoticons/laughing2

#38 2013-10-16 21:04:35

mordotymoja
Moderator

Była ładna pogoda,ludzie pojechali po grzyby do lasu,żeby je później w te słoiki zamknąć.Las.To przez las,albo dzięki lasowi img/smilies/smile ...mało brakowało img/smilies/wink.

#39 2013-10-21 09:47:08

baabcia
bo ja wiem

polliter napisał(a):

Nie jestem przekonany czy jest to warte takich kosztów, hehe... http://macg.net/emoticons/laughing2

http://cdn31.se.smcloud.net/t/photos/t/247392/rysunek-dnia-10102013_17215273.jpg

#40 2015-09-08 02:01:52

polliter
moderatus polliterus

Ależ ten stary temat nabrał na aktualności...
Może macie jakieś nowe przemyślenia?
Frekwencja 7,8 %. Nazwać to żenadą, to chyba zbyt mało powiedzieć, a niemała forsa poszła się, przysłowiowo, jebać. Co prawda nie wierzę, by te pieniądze poszły na jakieś szczytne cele, gdyby referendum nie było, ale nie zmienia to faktu, że zostały wyrzucone w błoto.
Pytania zakrawały o farsę, to nawet nie był kabaret, to była bezczelność i robienie sobie jaj z obywateli. Mam nadzieję, że dlatego nie poszli do urn, a nie z innych powodów. Pytania były układane tak, by nic nie zmienić, nawet jeśli frekwencja byłaby wystarczająca. Na takie referendum mogli pójść tylko kretyni, kretyni więksi niż ogół społeczeństwa. Ogół jest tylko głupi, ale politycy próbowali z niego zrobić kretynów, a na to, głupi ogół już zgodzić się nie mógł, dlatego frekwencja jaka była, taka była. Szkoda tylko, że ta rozrywka naszych polityków tyle nas kosztowała...

#41 2015-09-08 12:15:20

Łosiu
Moderator

Naród i politycy..... uczymy się razem na błędach. Ta nauczka będzie przestrogą pod warunkoiem, że winni poniosą konsekwencję. Nie ma co ich bronić i tłumaczyć. Powinien ich czekać rytualny mord polityczny.

Jak zorganizować  referendum lub wybory z zapewnioną frekwencją/ i po niższych kosztach?

Proste rozwiązanie.... Wprowadzić obowiązek głosowania z obligatoryjną karą np. 13,76 zł.
za absencję.
Trzy pieczeni na jednym ogniu.

Łosiu trzeci

img/smilies/wink

....

#42 2015-09-27 02:35:46

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Politycy to również naród, jakkolwiek nie próbowaliby się stawiać ponad nim. Łosiu, uczmy się na własnej historii, w tym głupocie i naiwności, mając za priorytet zdolność do wyciągania własnych przemyślanych wniosków w oparciu o logikę i zdrowy rozsądek. Do tego kar finansowych nie trzeba, również przymusu.
Obecna sytuacja w kraju jest odzwierciedleniem nastrojów społeczeństwa, kryzysu zaufania wobec władzy oraz organów państwowych. To definitywnie musi ulec poprawie, koniecznie, chociażby przez wzgląd na osłabienie wizerunku na arenie międzynarodowej. Naprawdę, nie ma co się dziwić prowokacjom Andriejewa. To powinno nas zaalarmować i równocześnie zmobilizować w kierunku zainteresowania relacjami międzypaństwowymi, czyli ogólną strategią (ciągle ponoć takową posiadamy) w polityce zagranicznej kraju, również ekonomią i gospodarką, które są wbrew "patriotycznym" obiegowym opiniom podstawą w ich realizacji.
Oddając swój kredyt zaufania danemu politykowi powinniśmy wcześniej go prześwietlić oraz rozliczyć z dotychczasowych poczynań, po czym dopiero decydować w jakim stopniu możemy mu je w dalszym stopniu powierzyć.

I taka drobna, gorzka refleksja:

http://antysystemowcy.pl/upload/images/large/2015/08/zrealizowali_plan_wiele_lat_po_wojnie_2015-08-10_08-41-07.jpg

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Stopka forum