Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#41 2015-12-09 18:31:35

polliter
moderatus polliterus

Re: Bezwyznaniowość

Bardzo rozsądny punkt widzenia, trzeba przyznać.
Taki Marek Jurek (marszałek Sejmu z filmiku) jest bardzo gorliwym katolikiem (taki poziom wspomnianego Tomasza G.). Wyobraź sobie, że tacy ludzie wprowadzają swoje prawa, bo mają większość, przykładowo. Wróć. Nie swoje prawa, prawa religijne. Czyli zakaz aborcji, antykoncepcji, pornografii, wolności wypowiedzi itp. Teraz spróbuj sobie wyobrazić, że to nie katolicy, ale muzułmanie rządzą naszym krajem i wprowadzają na jego terenie szariat.
Nie mówię wyłącznie o chrześcijaństwie, ale o religii w ogóle, a dokładniej o relacjach religii i władzy. Olać Polskę, wyobraź sobie, że taki fanatyk religijny rządzi mocarstwem atomowym! Potrafisz sobie wyobrazić odpowiednik Chomeiniego na czele USA? Jeśli jakiś fanatyk religijny rządzi w małym państewku, to najwyżej tam może zrobić rozpierduchę (wprowadzić cenzurę, stan wyjątkowy itp.), ale religijny przywódca na czele wielkiego państwa, to już dotyka zdecydowaną większość ludzi na Ziemi. Nie ufam religijnym, są zbyt podatni na indoktrynację, czym innym jest kontakt bezpośredni w normalnym życiu z taką osobą, a czym innym, gdy taka osoba ma konkretną władzę.

PO niczym się nie różni od PiS, więc mnie wsio radno, kto będzie rządził, byle nie był fanatykiem religijnym (nie obchodzi mnie czy chrześcijańskim, muzułmańskim czy jakimkolwiek innym)


"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo