Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2016-04-16 01:17:28

Ja?!
Moderator

Re: Biblia raz jeszcze.

rosa napisał(a):

Ja?! napisał(a):

Ale zdajesz sobie sprawe z tego że uwielbienie jest negatywnym tworem w porównaniu do miłości czy szacunku ?

Nie wiem Ja?!.  Jak sie rozgladam wokol i patrze np na przyrode, zwierzeta, ludzi etc. jak sie tu nie zachwycac i nie oddawac czci?

oddawanie czci ludziom, zwierzętom i przyrodzie ? Jakoś nie patrze na to w ten sposób, ale tak sie zaczęła pierwotna religia. Ludy pierwotne czciły rośliny drzewa, zwierzęta, skały. Dopiero całkiem niedawno pojawiły sie istoty cholera wie skąd i zaczęli je nazywać bogami. Jakoś ludzie mają ten gen uwielbienia tego co piękne lub mądre lub innych cech.
Ale jeśli nazwiesz ceche jaka sie podoba w drzewie zwierzęciu czy innym ludziu i skupisz sie na niej a nie na formie przez którą sie przejawia to uwielbienie zmieni sie w coś znacznie lepszego.

#27 2016-04-16 01:38:19

rosa
przyboczny

oddawanie czci ludziom, zwierzętom i przyrodzie ? Jakoś nie patrze na to w ten sposób, ale tak sie zaczęła pierwotna religia. Ludy pierwotne czciły rośliny drzewa, zwierzęta, skały. Dopiero całkiem niedawno pojawiły sie istoty cholera wie skąd i zaczęli je nazywać bogami. Jakoś ludzie mają ten gen uwielbienia tego co piękne lub mądre lub innych cech.
Ale jeśli nazwiesz ceche jaka sie podoba w drzewie zwierzęciu czy innym ludziu i skupisz sie na niej a nie na formie przez którą sie przejawia to uwielbienie zmieni sie w coś znacznie lepszego.

Sorki, czasami wyrazam sie skrotami. W tym wlasnie religia Izraelitow od poczatku byla inna ze nie czcila form lecz Tworce/inteligencje poza nimi.

#28 2016-04-16 08:26:02

Crows
mentor

a mnie sie podoba w naturze forma i to co ją inicjuje img/smilies/smile

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#29 2016-04-17 04:04:50

rosa
przyboczny

Mi tez, jako wyrazenie Boga poprzez forme img/smilies/smile

#30 2016-04-17 10:23:25

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Zapoznałem się trochę z procesem tworzenia się kanonu NT i mam wrażenie iż Konstantyn stworzył religię mentalną odcinając gnozę. I uważam iż dobrze zrobił. Bez tego ruchu cywilizacja zachodu by nie powstała a wraz z nią postęp naukowy i społeczny. Gnoza wymaga bowiem by jej adepci byli na wysokim poziomie mentalnym gdyż inaczej wszyscy by się zasuszyli w jaskiniach zanim odkryto by prawa obywatelskie czy elektryczność. Teraz jednak jest czas na gnozę. I współczesny KK albo to zrozumie albo upadnie. Ruchy aktualnego Papieża zmierzają w dobrą stronę ale to wymaga długiego czasu by się to dokonało. I w ten sposób spełnią się przepowiednie o upadku KK lecz to będzie upadek pozytywny. Bo by ruszyć dalej w podróż trzeba zostawić to co już zbędne.

Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

#31 2016-04-17 10:26:41

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Zapoznałem się trochę z procesem tworzenia się kanonu NT i mam wrażenie iż Konstantyn stworzył religię mentalną odcinając gnozę. I uważam iż źle zrobił. Bez tego ruchu powstała by cywilizacja zachodnia bardziej skupiona na naturze, na integracji z nią. Jej rozwój by trwał znacznie dłużej i były spokojniejszy. Mieszkalibyśmy w domach wyhodowanych z drzew, bylibyśmy weganami. Żylibyśmy zdrowiej i dłużej. Ludzie byliby szczęśliwsi. Nie byłoby facebooka.

#32 2016-04-17 10:27:39

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Więc w sumie to nie wiem co lepsze img/smilies/smile Lubię korzystać z komputera i googli VR ale nie podoba mi się to co zrobiliśmy ze sobą i naturą.

#33 2016-04-17 10:56:19

Crows
mentor

civilmonk napisał(a):

Więc w sumie to nie wiem co lepsze img/smilies/smile .

jesli nie wiesz gdzie masz iść , idź tam gdzie mniej smierdzi img/smilies/wink

:
:

#34 2016-04-17 11:03:00

prosmake
zaaklimatyzowany

Chińczycy nie siedzieli w jaskiniach a tworzyli wymyślne rzeczy.

Ten sens dróg życia który przytoczyłeś  był ciekawie zobrazowany w filmie  Avatar natura konta technika.

#35 2016-04-17 18:16:14

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Bo Chińczycy to konfucjanizm. A to droga rozumu.

A po co mam gdzieś iść Crows?

#36 2016-04-17 19:32:11

Crows
mentor

każdego dnia gdzieś idziesz za swymi myślami img/smilies/tongue

:
:

#37 2016-04-17 23:20:45

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Chodzi mi o to iż nie idę w jakimś określonym celu / kierunku. To że kręcę się tam gdzie poniesie życie to oczywiste img/smilies/smile

#38 2016-04-18 09:55:24

Ja?!
Moderator

zwykle sie ludzie kręcą jak gówno w przeręblu.

A konstantyn wiele nie zmienił jeśli chodzi o przyszłość, gdyby nie on to inny idiota by pozmieniał pismo i dostosował do swego widzimisie.
Poza tym nie wszyscy ludzie interesowali sie kółkiem rybackim Jezusa, więc tak czy siak internet i fejsbuk by powstał.

Stopka forum