Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

• Index
  •  » Literatura
  •  » Książki, po których baliście się zamknąć oczy ;)

#1 2010-03-28 21:58:51

Sailor
Miss Darkside

Książki, po których baliście się zamknąć oczy ;)

Jeden z moich fejwrit tematów img/smilies/big_smile

Moje największe traumy to: Lśnienie, Miasteczko Salem i Smętarz dla zwierzaków King'a http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/g040 Możliwe też, że czytałam je w nieodpowiednich momentach- chora czy przemęczona (i oczywiście nocami;) i rzeczywistość mieszała mi się z z ich treścią, stąd takie wrażenia.  Na początku przygody z panią Anne Rice j jej Kronikami wampirów też miałam stracha po zgaszeniu lampki...

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#2 2010-04-14 19:20:15

lapicaroda
berzerkerka

Re: Książki, po których baliście się zamknąć oczy ;)

Heh, ja identyczne jazdy miałam też po książkach King'a...Ale powieści na mnie nie działają, nie mam poczucia realizmu. Natomiast po różnych publikacjach popularnonaukowych na temat spirytyzmu czy UFO, ogólnie zjawisk nadprzyrodzonych...uuu...ciężko bywało. To jest najlepsze , interesuję się tym, z duszyczkami jestem za pan brat, a mimo to...

#3 2010-04-14 20:52:23

Sailor
Miss Darkside

Jeśli chodzi o temat spirytyzmu, to mnie utkwiły w pamięci szczególnie Opowieści spirytystyczne Przemysława Grzybowskiego- fotografie mediów wydzielających ektoplazmę, zjaw, zapiski rozmów z duchami, a zwłaszcza historia jednego z nich, którego media nazwały Gejlenem- przerażające, jak potrafił przejmować nad nimi kontrolę, jednej z kobiet ukazał jej pogrzeb, a to nie była jedyna wizualizacja (halucynacja), jaką kogoś uraczył. W swej niszczycielskiej pasji doprowadził nawet do rozpadu owej grupy spirytyst. (bodajże bydgoskiej). Z jednej strony paraliżujące, z drugiej- pouczające, że kontakt z tamtym światem to poważna i czasem dramatyczna w skutkach sprawa nawet dla doświadczonych uzdolnionych osób.

Wyznania egzorcysty Gabriela Amortha też mnie psychicznie uszkodziły. Oczywiście obsesyjnie zaczęłam wypatrywać u siebie objawów opętania img/smilies/stupid2 Teraz mam do tego większy dystans.

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#4 2010-05-25 22:13:36

teufel
adept

Nie było takich książek. Na mnie bardziej działały filmy. Albo gry.

#5 2010-05-26 07:11:23

slodka idiotka
zaaklimatyzowany

Raczej nie czytuję tego typu książek ale wpadła mi kiedyś książka "Pan żniw" nie pomnę juz autora. Wspaniałe stopniowanie napięcia. Początek nudny jak flaki z olejem, z czasem napięcie narasta i sięga zenitu tak, że włos sie jeży. Końcówka znów sielska anielska.

Wiek dojrzały charakteryzuje sie tym, że szeroki umysł i wąska talia zamieniaja się miejscami

• Index
  •  » Literatura
  •  » Książki, po których baliście się zamknąć oczy ;)

Stopka forum