Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2016-12-15 20:55:33

Bolaren
przyboczny

Re: Zakrzywianie czasoprzestrzeni

Gazowy olbrzym (planeta olbrzym) – typ planety, która nie ma stałej powierzchni, a skały nie stanowią znacznej części jej masy. Ma ona gęstą atmosferę, może być zbudowana głównie z gazu lub lodu; ma także niewielkie metaliczne, skalne lub skalno-lodowe jądro. - wiki.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gazowy_olbrzym

a obłoki gazów? Też mają metaliczne jądra?

a DLACZEGO LUBIĄ ŁĄCZYC SIĘ W PARY?  Bo tak?

Jeśli zastosowac powszechnie przyjętą terminologię - jest to wpływ tzw grawitacji.

Na czy ta polega? To inna bajka.

Ciekawostka: elekromagnetyczna natura materii nie potrzebuje metalu... Wg tej teorii materia, tj dowolne ciało posiadające masę ma naturę elektromagnetyczną...

Kosmity ci zadymę robią... img/smilies/wink

#22 2016-12-15 21:11:20

Ja?!
kreatorus moderatorus

bo każdy atom ma nature elektromagnetyczną, jest miniaturowym układem gwiezdnym.
Ale metaliczne jądro planet zwiększa zasięg przyciągania lub utrzymywania na orbicie.
Co do wiki, to jeszcze sporo razy będzie uaktualniana a rzeczywistość będzie często zaskakiwać naukowców.

A kosmity to skąd wytrzasnąłeś, nic nie wiem o zadymach.

fuck it.

#23 2016-12-16 08:40:41

Bolaren
przyboczny

Ja?! napisał(a):

(...) Te tam gazy nie wzięły sie z niczego, albo to naturalne albo taką zadyme robią kosmity.(...)

A metaliczne jądro nie jest konieczne. Oczywiście, że im większa gęstośc, tym większa "grawitacja". A najgęstrze są metale właśnie (w tym izotopy oczywiście).

Ale okazuje się, żę w sumie się zgadzamy, a tylko terminologia wymagała przedyskutowania... img/smilies/smile

#24 2016-12-16 09:18:39

Ja?!
kreatorus moderatorus

Aha racja img/smilies/smile
Ale jest coś jeszcze. Jest taki metal chyba magnez lub inny który w połączeniu z czymśtam generuje potężne pole elektromagnetyczne. Sama masa skały nie potrafi wychamoeać cząstek docierających do słońca.
Nie wiem jak ale z reguły najcięższe metale tworzą sie w centrum nowo powstającego układu gwiezdnego, to raczej normalne, czyli słońce powinno mieć wewnątrz głównie metaliczne jądro i mega promieniotwórcze.
chyba że ruch warstw płynnych metali powoduje ten efekt.
W każdym razie gdyby kiedyś przestało świecić to jest jak normalna nienormalna planeta.

fuck it.

#25 2016-12-16 23:32:54

Bolaren
przyboczny

http://www.urania.edu.pl/urania/u1_1988-a2.html

o magnetyźmie gwiazd cz.1

Do rzeczy, krótko i niekontrowersyjnie. Taka lektura uzupełniająca.

#26 2016-12-17 00:16:14

Ja?!
kreatorus moderatorus

Brednie, gwiazdy nie spalają wodoru, gdyby były wypełnione wodorem, wybuchłyby jak supernowa.
Są one olbrzymim transformatorem lub czymś w tym rodzaju który wytwarza polo elektryczne i magnetyczne.

fuck it.

#27 2016-12-17 16:32:33

Bolaren
przyboczny

Jedno nie wzklucza drugiego.  I Gwiazdy wybuchają jako supernowe. Każda.

Nie przepadam za negowaniem dla niego samego.

Dynamem nie transformatorem. Diametralna różnica.

Nie można wytworzyc jednego pola nie wpływając na drugie (el. - mag/ mag-el). To podstawy...

Trollujesz? Czy co?

Stopka forum