Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#261 2016-09-12 15:40:10

Małrycy
zaaklimatyzowany

Re: Filmy na które czekamy

W tej chwili to chyba czekam tylko na październikowy "Wołyń" Smarzowskiego.

#262 2016-09-27 19:11:04

Kopik
przyboczny

Oczywiście na kolejną część bajki

#263 2016-09-27 19:18:49

Jully
adept

Oj Wołyń to będzie mocne kino. Z jednej strony dawno nie miałam, aż takiej ochoty pójść na jakiś film, z drugiej.. trochę się boję, że będzie AŻ za mocny dla mnie.
Jedak będę żałować jak się nie przekonam. Pierwsze opinie po Festiwalu w Gdyni mnie przekonały. img/smilies/wink

#264 2016-09-27 19:42:07

Kopik
przyboczny

Ale odkrycie ...wszystkie filmy Smarzowskiego są ostre jak brzytwa ....to może lepiej nie idź jak się boisz.

#265 2016-09-27 19:48:13

Bolaren
przyboczny

Sausage party. Czekam na DVD bo do kina nie chodzę.

#266 2016-09-28 11:19:14

polliter
moderatus polliterus

"Ostatnia rodzina". Ciekawy trailer, pochlebne opinie... To może być naprawdę dobry film.

"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

#267 2016-09-29 12:29:34

agent007
adept

Ja też podpisuje się pod listą osób, które czekają na Wołyń, spodziewa się te to będzie mocne kino, nie oczekuję innego.
Poza tym ciekawe jak te Powidoki Wajdy, kandydat do Oscara. Polskie kino ostatnio mocne img/smilies/smile

#268 2016-10-13 15:27:10

agent007
adept

No to byłem na Wołyniu... Kurczę, do tej pory nie mogę się pozbierać, totalnie mnie sponiewierał ten film i uważam, że to jest najlepszy film tego roku, czegokolwiek jeszcze do końca roku nie zobaczę. Smarzowski po raz kolejny nie zawiódł, tylko żal, ze nie został dostrzeżony w Gdyni...
Ciekawe, czy premierę Powidoków przyspieszą, Pietrasik o to apelował w Polityce ze względu na śmierć reżysera, że to taki swoisty testament.

#269 2016-10-14 16:09:19

Małrycy
zaaklimatyzowany

Kopik napisał(a):

Ale odkrycie ...wszystkie filmy Smarzowskiego są ostre jak brzytwa ....to może lepiej nie idź jak się boisz.

Tak się mówi, ale Smarzowski nie kręci horrorów. Za to kręci kino z sensem, które opowiada jakąś historię i nie po to, żeby tylko umilić czas widzowi. Już abstrahując od samego obrazu - po raz kolejny zwróciłem uwagę na muzykę, nie była tylko tłem - raczej bohaterem w tym dobrym sensie.

#270 2016-10-17 18:10:14

polliter
moderatus polliterus

Ciekawy jestem nowego Langdona. Mieli kręcić zgodnie z kolejnością, czyli "Zaginiony symbol", ale producenci zdecydowali się na "Inferno". Byłem trochę zawiedziony, bo "Zaginiony symbol" był bardzo dobrą książką, ale pocieszyli mnie, że jednak go nakręcą i premiera będzie za rok. Póki co, czekam na "Inferno", bo też było świetne i raczej nie obraża katolików jak wcześniejsze powieści Browna, jest raczej neutrealne w wymowie.

"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

#271 2016-10-22 19:01:05

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Czekam na "zbawienie" Gwiezdnych Wojen. Zwłaszcza po masakrze jaką poczyniono w ostatniej części img/smilies/mad

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#272 2016-11-17 18:17:59

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Nie było u nas w kinach a pewnie warte obejrzenia, będę ich szukał:

http://filmyfantastyczne.pl/rankingi/fi … ich-kinach

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#273 2017-02-02 20:21:52

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Nie jestem fanem anime, właściwie prócz kilku pozycji i Ghost jest jedną z nich. Ciekawi mnie strasznie jak udźwignięto temat w wersji aktorskiej, trailer robi całkiem dobre wrażenie.

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#274 2017-04-04 21:16:07

Lunadari
przyboczny

civilmonk napisał(a):

Nie było u nas w kinach a pewnie warte obejrzenia, będę ich szukał:

http://filmyfantastyczne.pl/rankingi/fi … ich-kinach

jeden z nich widziałam - MIDNIGHT SPECIAL - mało powalający, raczej nudnawy moim zdaniem.

"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

#275 2017-04-08 07:01:10

Łosiu
Moderator

Midnight Special-w zalukaj jest Civ. -ogladałem... a inne
może również.

Łosiu (50%)

img/smilies/wink

....

#276 2017-06-23 12:58:57

terraria